Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy egyes...

Miért van az hogy egyes emberek a "nő" (nőni) igét úgy mondják hogy "nől", a "már" szót pedig "márt"-nak? Nem is falusiak ráadásul.

Figyelt kérdés

Egy osztálytársam a már szót "márt"-nak mondja. Egyszer mondtam is neki, de nem tudta megmondani miért így mondja.

A "nől" szót pedig az osztályfőnökünk mondja így. Megint fingom sincs, hogy valaki mitől kezdhet el így beszélni.


Ezek a dolgok honnan jönnek az embereknek? Pedig amúgy normálisan beszélnek, egyéb tájszólás vagy akcentus nélkül.

18/F


2017. ápr. 9. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Lehet csak így tudják kimondani :D Egyébként valószínűleg beidegződés, amit nem fognak tudni egyik napról a másikra elhagyni.

Én attól tudnék falat kaparni, mikor valaki az "otthon" helyett "otthol"-t mond. Arrgh :D

2017. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hozta magaval, hallotta es megtetszett neki stb.
2017. ápr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem bosszantó, simán tájszólás.

No de amikor az egyelőre helyett az mondják, egyenlőre, attól sírni tudnék.

2017. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!