Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek Iphone7, drága smink...

Akinek Iphone7, drága smink cucc, elektronikai cikkek kellenek karácsonyra az belegondol, hogy más önhibáján kívül hajléktalan? Ráadásul gyerekként.

Figyelt kérdés

Hogy csak a mi hazánkat említsem, sok gyereknek olyan elvárásai vannak amiket egy felnőtt dolgozó is kétszer meggondol mielőtt kiadja a holmira a pénzt.

Én 92-es születésű vagyok, nekünk a kétezres évek elején a természet adta a játékra való lehetőséget, és akinek volt kutya, más állat azokkal játszottunk.

Így ma huszonévesen nem vágyok olyan dolgokra, amiket más milliomosan vesz, egy tizenéves gyereknek minek több százezres telefon, én elhiszem hogy mindenkinek magánügye, a szülő meg olyan hogy mindennél többet ér a gyerek és megéri azt a túlórát, spórolást ami a kaja rovására is megy, vagy inkább ők nem esznek rendesen, csak meglegyen az a pár hétig tartó láz.


Én is megveszem magamnak ami kell, de egyrészt az ki is van használva, és van hogy már cserére szorul a termékben egy alkatrész stb.


2016. dec. 5. 20:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű.
2016. dec. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

Biztos nem gondol bele, pont lesz*arja...

Akinek gazdagok a szülei, akármit kérnek, mindent megkapnak.

2016. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem gondol bele. Nem is tudná egyedül megoldani a világ összes gondját. Ha megengedhetném magamnak és boldoggá tenné a gyerekem és tudnám, hogy nem okoz kárt neki én is megvenném amit szeretne. Az emberek többsége igenis megdolgozik a sok pénzért is, hát had tegye boldoggá karácsonykor a családját, ha szeretné. Én nem irigylem tőlük.
2016. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Én idősebb vagyok, mint te, de mit gondolsz, jobb lesz attól annak a hajléktalannak, ha valaki nem kapja meg az iPhone-t?


Szóval szerinted, ha valakinek rossz, akkor másnak is legyen egy kicsit rossz, mer az úgy jó?


(Egy csöves hány embernek ad munkát, megélhetést? És az Apple?)

2016. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
7%
4-es, ha rengeteg pénze van, de az iPhone helyett egy olcsóbb telefont vesz, és a különbséget eladományozza, az azért jobb lenne, nem?
2016. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Te se gondolsz bele, hogy egy milliomosnak aprópénz az ájfon. Olyan mintha te vennél 2 kiflit a boltban.
2016. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

És ha más hajléktalan, akkor most éljek én is úgy, annak ellenére, hogy nincsenek anyagi gondjaink?

Miért kellene ebbe belegondolni? Most akkor mindenkinek nélkülözni kellene?

Sajnálom, ha valaki ilyen sorsra jutott, de nem hinném, hogy emiatt magamat kellene büntetnem. Ahhoz meg igazán nincs semmi közöd, hogy más mit csinál azzal a pénzzel, amit saját maga keresett be.

2016. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%

Az ember alapból olyan, hogy van egy különleges képessége ami segíti a túlélésben, és a boldog élet élésében. Ez nem más, mint az hogy, képesek vagyunk a rossz dolgokat a háttérbe szorítani, szimplán nem gondolunk rá.

Ezen felül az emberbe belevan kódolva, hogy mindig saját maga legyen az első. Csak a saját érdekedet nézd. Ha ez nem lenne elég erős, akkor amire felnősz addigra megtanulod, hogy csak magadra szabad gondolnod, mert ha nem úgy teszed, akkor mindenki kihasznál majd, és rád senki sem fog gondolni. Persze erre is van ellenpélda, de olyan, mint tű a szénakazalban.

Egyetlen egy dolog van ami képes elérni, hogy magad elé helyezz személyeket, az a szeretet.

Ezért van az, hogy a család mindenkinél/mindennél fontosabb. Akár meghalnál értük. Feleség, szülők, gyerek, stb.


Saját magamból kiindulva, nem gondolok más hajléktalanra, szenvedőre amikor a gyerekeimnek pénzt adok, vagy drága ajándékot veszek.

Miért? Mert annyival elintézem, hogy nem az én dolgom. Én kizárólag a saját gyermekeim iránt vállalok felelősséget, és ahogy leírtad, csak az Ő kedvükért vagyok hajlandó itt-ott spórolni, túlórázni.

Azonban tudom, hogy meddig lehet nyújtózkodni.

A kislányom bármennyire kérlel nem veszem meg ugyanabban a hónapban a második méregdrága táskát. Mert tudom, hogy csak fiatal, és túlzás. Később annak az árának "örökség" formájában jobban fog örülni.

Szintén iPhonet szoktam vásárolni nekik. Az a "menő". Két évig használják. Számomra nem nagy kiadás.

Már nem 92 van, hogy az utcán játszanak, stb. a világ halad. Manapság már ez a menő, változni kell, vagy megragadsz ott ahol vagy.

A gyereked pedig az akinek mindent megakarsz adni. Egyértelmű, hogy megakarod neki teremteni a luxust ha megteheted. Főleg akkor ha neked nem volt benne részed.

Attól, hogy rengeteget költesz rájuk, lehet normálisan nevelni egy gyereket. Nem lesz attól rosszabb, hogy megveszed neki az új iPhone 7-est, 50.000 Ft-os táskát, 60 ezres air maxet, stb.

2016. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy belegondol. Viszont ezek a dolgok,amiket felvázoltál, nincsenek összefüggésben.

Aki erőn felül veszi meg a gyerekének, az ő dolga. Nekem is jól jönne most a segítség, de nem kotorászok mások zsebében.

2016. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

Jön a karácsony, ilyenkor jönnek elő a jótét lelkek, akik évközben leszarják a hajléktalanokat.


De akkor gondolkodjunk. Költözz egy kis egyszobás, pár négyzetméteres házba, a mostani házad árát meg add a hajléktalanoknak. Minek neked nagy ház, amikor más az utcán lakik? Ha itt tartunk, akkor kocsi sem kell, jó lesz neked gyalog is, a az árát add a hajléktalanoknak. Minden nap jó kaját eszel, amikor mások éheznek? Egyél zsíroskenyeret a különbséget add a hobóknak. Számold már össze, hogy mennyi olyan cuccod van, amire egy mély szegénységben élő ember azt mondaná, hogy felesleges? Adj el mindent, ami nem feltétlen szükséges a túléléshez, aztán majd pampoghatsz, meg turkalhatsz más pénztárcájában. Amíg ezt nem teszed meg addig ugyanolyan vagy, mint amit a kérdésben leírsz, csak kisebb mértékben.

2016. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!