Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon szép lányok közt is...

Nagyon szép lányok közt is vannak másként gondolkodó, egyéniségek?

Figyelt kérdés

25/F


Azzal kezdeném, hogy nem vagyok se házsártos vénember, se valami betokosodott szende szűz, csak már elegem van pár dologból. Amit írni fogok, inkább hangozhat egy 60-as éveiben járó öregember panaszkodásaihoz, de higgyétek el, fiatal, és józan gondolkodású vagyok. Talán egyéni, de józan gondolkodású...


Szép lányok esetében vannak olyan sztereotíp alaptulajdonságok, amikbe rendszeresen belefutok. Sőt, olyan rendszeresen, hogy ellenpéldával talán nem is találkoztam még soha. Nem ismerem persze az összes szép lányt a világon, úgyhogy csak személyes tapasztalataimra tudok hagyatkozni, ezt mindenki vegye figyelembe, és úgy álljon a témához. Tehát. Ezek a sztereotípiák, amelyek közül LEGALÁBB EGY (de inkább az összes) eddig minden szép lányt jellemeztek, akikkel összeakadtam életem során.


- Iphone. A szép lányoknak Iphone-juk van. Tulajdonképpen, én ezt elég rosszul viselem. Főképp azért, mert megindokolni nem tudják, miért ezt vették. Mert nem állítom, hogy rossz telefon lenne az almás, de nem hiszem, hogy a lányok azért vesznek iphone-t, mert napokig böngészik a különféle telefonok műszaki tulajdonságait (mint ahogy például én tettem a LG-m megvásárlása előtt), majd egy hosszas fontolgatás utáni ár-érték arány számolgatást követően arra a döntésre jutnak, hogy az iphone a legmegfelelőbb választás. Gyanúm, hogy csak azért veszik meg, mert ott van rajta az alma logó, és az trendi, és mindenkinek olyanja van, aki számít. És aki így gondolkodik, az... hát szóval, eléggé sablonos agyú.


- Telefonfüggők. Facebook, wiber, insta, tinder, tökömtudja, hestegfa**om.


- Szennyműsorokat néznek a tv-ben, a neten. Legyen az valóságshow, igénytelen sorozatok, bulvárszarságok, minden amitől csak felforrhat a "gondolkodó" ember agyvize.


- Elvakult kutyamániások. (ez mondjuk nem minden szép lányra vonatkozik, csak kb a felükre) Persze, szeretem én is az állatokat, de amikor már a kutyával egy ágyban alszik az emberlánya, akkor azért gondolkodóba esek... Tudom, régi módi vagyok...


- Élnek, és visszaélnek a szépségükkel. Legyen szó bulikról, társasági életről, munkahelyről.


- Követik a divatot. Haladnak az árral. (mint az iphone esetében is, ugye...)


Na, körülbelül ennyi elég is lesz. Nem akarok ítélkezni, mert végül is ezek a tulajdonságok nem bűncselekmények. Senki se sérül meg bennük, és a világ se dől össze ezektől. Egyszerűen csak engem zavarnak kegyetlenül. Lehet, hogy attól még nagyon kedves lányok, aranyosak, de ha két kedvesség közt megnéz egy éjjel-nappal budapestet, és győzike búlvárhíreit olvasgatja mellé, akkor bennem olyan szinten felmegy a pumpa, (tudom, az én hibám) hogy minden életkedvem tovaszáll. És újra, és újra megfogalmazódik bennem a kérdés: Miért??? Világ, miért rontasz el egy ilyen szép élőlényt???


Ezerszer, száztrilliárdszor többre tartanék egy olyan lányt, aki szenny műsorok, és telefonozás helyett mondjuk virágoskertet nevelne. Vagy hogy a kutyával alvás helyett csirkéket etetne. Most csak mondtam valamit, nem tanyáról jöttem, és nincsenek tanyasi lány fétiseim, csak valami olyan elfoglaltságot akartam írni, amit a mai szép lányok egyáltalán nem művelnek, pedig pont ettől lennének egyéniségek.

Telefonozás helyett mondjuk keresztrejtvényt fejtenének. Eljárnának nagyszüleikhez csak úgy, nem kényszerből. Papóval sakkoznának egy menetet az almafa alatt, mamóval főznének egy jó bájglit, aztán elmennének kirándulni valamerre. Egyéni, "karakteridegen" dolgokat sorolok fel, mert ha egy szép lányt meglátok, csak arra tudok gondolni hogy ő márpedig a plázába megy holnap, nem pedig túrázni valami jó kis hegyvidékre.


Én eddig nem találkoztam még hasonlóval se. Léteznek egyáltalán? Valaki látott már nagyon szép, és mégis egyéni lányt? Aki nem követi a divatot, aki nem érzi úgy, hogy neki a tömeggel kéne haladnia, aki nem érzi azt, hogy ha nem cseveg épp 88 emberrel egyszerre a telefonján, akkor ő már népszerűtlen, és az ember értékét az adja, hogy kinek hány ismerőse van. Aki utálja a bulvárt. Aki -ne adj isten- olvasni is szeret. Nem, nem szürke ötven árnyalatát... Normális történelmi, elbeszélő regényeket. Aki teszem azt, tiszteletből hordaná azt az arangyűrűt, amit szeretett mamájától megörökölt. Léteznek? Érdemes keresgélnem őket?


Én nem csak szeretni, de tisztelni is akarom a lányokat. Szépségükkel és kedvességükkel képesek megbabonázni, és megszerettetni magukat velem, de az előbb felsorolt tulajdonságaik miatt tisztelni nem tudom őket. Hogy tiszteljek egy olyan embert, aki magát se tiszteli azzal, hogy minden egyéniségét feláldozza a trendiség oltárán? A tisztelet nélküli szeretet pedig szörnyű... Egy örök vívódás, egy soha véget nem érő lelki hullámvasút...



2017. ápr. 9. 23:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen vannak olyan lányok, akik nagyon szépek, és egyik sem igaz rájuk, de azt figyeltem meg, hogy ők többnyire foglaltak.
2017. ápr. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Szép hosszú iromány. Nagyjából egyet is értek vele, bár eléggé általánosítás.


Az emberek úgy gondolkodnak, ha ők nem azt csinálják, amit a többiek, akkor már nem lehet a társadalomnak a tagjai. Magányosak lesznek, nem lesz senkijük, csökken a népszerűségük. Nem tudnak beilleszkedni.


Sajnos a mennyiség, nem a minőség korát éljük. Ez a divatra, telefonokra stb. ami felsoroltál is igaz.


Ezért bármi eladható, bármekkora hülyeség is, ha van rá vevő. Ehhez csak egy jó marketing kell, és mindenki veszi általában legalább dupla áron a most akciós dolgokat a kuponjaival.

Hiába az internet kora, a legtöbb fiatal nem ismeri az árukeresőt, árgépet vagy nem tud interneten vásárolni. Tapasztalatom szerint jó, ha 10 emberből 1 ismeri az ebay vagy az aliexpress-t (persze ez nem helytálló statisztika, csak példa).

2017. ápr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Nekem az se baj ha foglaltak, csak tudjam, hogy léteznek. Mert ha léteznek, reménykedni mindig lehet...
2017. ápr. 10. 00:06
 4/36 anonim ***** válasza:
81%

(viszonylag?) széplány vagyok, helló.


- iphone: nagyon sok telefont, WP, android nézegettem meg, hetekig kerestem a megfelelőt. Aztán mivel számomra nem szempont a testreszabhatóság, viszont ránézésre is jobban tetszett az iphone, így amellett döntöttem és 5 év alatt nem bántam meg.

- telefonfüggés: igaz, bár inkább redditet bújom, mostanában a GYK-t, időjárást nézek, naptárba írkálok be időpontokat, google mapset használom, játszok a wc-n valamivel, messengerrel tartom a kapcsolatot ismerősökkel és ügyfelekkel

- szennyműsorok: TV-m sose volt amióta elköltöztem otthonról, tehát 10 éve. Az igaz, hogy a Hell's Kitchen-t szeretem, de Gordon Ramsey-t ki nem szereti?!

- kutyamánia: macskamánia, bár nálunk ki van zárva a hálóból, sose mehet be.

- szépséggel visszaélés: azért annyira nem vagyok szép szerintem, bár kellett már pasikat levakarni de szerintem minden nővel előfordult már. Azt észrevettem, hogy ismeretlenek szívesen odajönnek hozzám útbaigazításért, segítségért, de ez férfiak nőkre egyaránt jellemző. Munkahelyem többnyire nőkből áll, mikor férfi főnökeim voltak, azok is magasról tettek rá, mindenkit ugyanúgy szivattak :D

- divat: utálom a mostani divatot, pár évvel ezelőtt voltak számomra előnyös ruhák, most a minicicis csajokra illő ruhák vannak csak. Sehol egy dekoltázs.



Nem akarsz ítélkezni, de mégis azt teszed. Viszont biztos vagyok benne, hogy egy vagy kettő konkrét csajról írtad ezeket, tehát VELÜK van a problémád, tehát ne varrd az emberiség 50%-ra a nyűgeidet légyszi, én sem teszem hiába találkoztam már sok sok prosztó pasival.


Ez a hisztizés amit most kiírtál magadból csak elijeszti a normális csajokat. A közelébe nem megyek olyan pasinak, aki ilyenekkel jön nekem. Beszűkült gondolkodásmódot sugall. Hiába mondtad, hogy tudod, hogy általánosítasz. Mégsem az jön le, hogy elhiszed, hogy léteznek normális nőneműek is. Ne a farkaddal és szemeddel válassz csajt, hanem az eszeddel. Ha tudod mit nem szeretsz bennük, akkor azokat szűrd ki, bármennyire is tutajos a csaj.

2017. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
78%

Hát te elég sekélyes vagy :D

Csak ket fajta lány van, a szexi hülye és a bűnronda?


Képzeld én szép lány vagyok, de imádok a kutyámmal aludni és soha nem fogok csirkét nevelni.

Iphonom van de egész életemben imadtam olvasni (pár éve ismeretterjesztő könyveket, főleg pszichológiát). Nem olvastam a szürke ötven árnyalatát, de filmet tök bírtam.

Nagyon szeretek kirándulni, erdőkben, szalonnát sütni és basszusgitározom.

Nem követem a divatot, de a rock stíkus áll hozzám közel, a bőrnadrág, bőrcsizma stb.

Telefonfüggő vagyok, ha nincs nálam a power bankom, hiányzik, mert hamar lemerül a mobilom. Soha nem olvasok bulvárt, de ha valami infó kell akármiről, szeretem ha a telón mindent azonnal meg tudok nézni. A bulvártól amúgy én is a falnak megyek.

"Szépségemmel" max annyira élek vissza, hogy állásinterjún a lehető legcsinosabban jelenek meg.

Nagyszülők nincsenek, róluk nem tudok nyilatkozni, de a baráti kapcsolataimat nagyon mélyen ápolom.

Nem vagyok fent twitteren tinderen meg mittoménmin, de egész nyáron pokemon góztam (mar a kutyámnak volt elege a sok sétából).

A legujabb hóbortokat én tudom meg utoljára, mert annyira nem foglalkozom azzal éppen mi a trendi.

Most csinálom a másoddiplomámat, viszont utálok főzni de a világ végére is elkirándulnék.

Attól, hogy valami neked nem tetszik rajtam, ne állítsd már azt, hogy én nem tisztelem magam, vagy valami baj lenne velem. Ha ennyire görcsösen kitaláltad milyen nő kell neked, a többieket nem nem tudod tisztelni sem, akkor egyedül veled van probléma...

2017. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én jó néhány ilyen lányt ismerek. De ez téged nem fog vigasztalni.

Kreáltál egy típust (a "nagyon szép lányok"), akibe sértettségtől/irigységtől fűtve beleképzelsz mindent, amit csak megvetsz, az ájfóntól kezdve Győzikéig. Ez borzasztóan kontraproduktív, csak magadat mérgezed vele.

A kényszeres általánosítás ugyancsak nem vezet jóra. Bár vannak tendenciák, az emberek sokfélék. Ha ezt nem látod, akkor vagy nem érintkezel eleget az emberekkel (az érintkezés nem annyit jelent, hogy "ma is láttam x ezer telefonnyomkodót a buszon"), vagy nem elég nyitott az agyad, és minden külső ingert felülírnak az előítéletes automatizmusaid.

A saját lelkeden kéne dolgoznod, sokat.

2017. ápr. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Körülbelül 60-70 szép lányról szedtem össze személyes tapasztalatok alapján a gondolataimat. De elég csak nyitott szemmel közlekedi a metrón... Szép lány, divatot követve, iphone-jával, messengerezik... Olyan megszokott a látvány, hogy már nem is számolgatom.


Tudtam, hogy a lányok fel fognak háborodni a kiírásomon. Mert ilyenek. Kussolj, és alkalmazkodj - mondják ők. De elég. Nem érdekel. Szidjatok csak. Egyszer elmondtam amit akartam.


Azért szól úgy a kérdésem, hogy "ismer e valaki" ilyen lányt, mert aki lány ezt az indulatokkal teli kiírásomat elolvassa, biztos megutál, mint ahogy te is, 3-as. Egy írás alapján megutál, úgyhogy pozitív választ nem várhatok tőle. Ezért kérdezem inkább úgy, hogy "valaki tud e a létezésükről". Mert úgy elfogulatlan választ kaphatok.

2017. ápr. 10. 00:26
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Ne magadból indulj ki. A hármas vagyok. Én nem ismerlek, tehát nem tudlak utálni. Te utálsz mindenkit aki a tömegközlekedésen telefonozik. Leírva is hülyén hangzik, ne haragudj. Majd egyszer talán megérted, hogy miért éretlen a gondolkodásod.
2017. ápr. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Megismétlem: mindenkinek vannak tucatszokásai és több-kevesebb egyéni jellemzője. Ehhez nem elég nyitott szemmel közlekedni a metrón (habár a te esetben inkább "irigy szemmel" lenne a megfelelő kifejezés). De tökmindegy, benned most egyszerűen csak nagyon felgyülemlett a sértettség, és kontroll nélkül engeded ki magadból az önsajnálatot és a szararcságot. Reméljük, elmúlik, és átadja a helyét egy épületesebb hozzáállásnak embertársaid felé. Férfi vagyok egyébként (6-os válaszadó).
2017. ápr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Amúgy nem mondtam, de közepes küllemű, és csúnyább lányokból sok egyéniséget láttam már. Rajtuk kisebb az a fajta nyomás, hogy szépnek kell lenni, meg kell felelniük, és a szépségen kívül más dolgokkal is foglalkoznak az életben, mert nekik úgymond jobban meg kell küzdeniük bizonyos dolgokért.


A szép lányok viszont teljesen máshogy nőnek fel. Több figyelmet kapnak, jobban építenek a szépségükre, talán emiatt válnak divatosabbá, és trend követőkké. Tehát aki a szépsége mellé mégis meg tud maradni egyéninek, az úgymond egy olyan teljesítmény, amit én nagyon tudnék tisztelni.


És igen, tudom. Tudom hogy BENNEM van a hiba. Mert az emberek nagy része nem pörög az olyan dolgokon, mint én. De ez van. Engem nagyon zavarnak ezek a dolgok, és nem tudok tenni ellene. Megpróbálok találni egy olyan társat, aki ugyan úgy gondolkodik mint én. Lehet hogy találok, lehet hogy nem. Az élet már csak ilyen.

2017. ápr. 10. 00:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!