Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon szép lányok közt is...

Nagyon szép lányok közt is vannak másként gondolkodó, egyéniségek?

Figyelt kérdés

25/F


Azzal kezdeném, hogy nem vagyok se házsártos vénember, se valami betokosodott szende szűz, csak már elegem van pár dologból. Amit írni fogok, inkább hangozhat egy 60-as éveiben járó öregember panaszkodásaihoz, de higgyétek el, fiatal, és józan gondolkodású vagyok. Talán egyéni, de józan gondolkodású...


Szép lányok esetében vannak olyan sztereotíp alaptulajdonságok, amikbe rendszeresen belefutok. Sőt, olyan rendszeresen, hogy ellenpéldával talán nem is találkoztam még soha. Nem ismerem persze az összes szép lányt a világon, úgyhogy csak személyes tapasztalataimra tudok hagyatkozni, ezt mindenki vegye figyelembe, és úgy álljon a témához. Tehát. Ezek a sztereotípiák, amelyek közül LEGALÁBB EGY (de inkább az összes) eddig minden szép lányt jellemeztek, akikkel összeakadtam életem során.


- Iphone. A szép lányoknak Iphone-juk van. Tulajdonképpen, én ezt elég rosszul viselem. Főképp azért, mert megindokolni nem tudják, miért ezt vették. Mert nem állítom, hogy rossz telefon lenne az almás, de nem hiszem, hogy a lányok azért vesznek iphone-t, mert napokig böngészik a különféle telefonok műszaki tulajdonságait (mint ahogy például én tettem a LG-m megvásárlása előtt), majd egy hosszas fontolgatás utáni ár-érték arány számolgatást követően arra a döntésre jutnak, hogy az iphone a legmegfelelőbb választás. Gyanúm, hogy csak azért veszik meg, mert ott van rajta az alma logó, és az trendi, és mindenkinek olyanja van, aki számít. És aki így gondolkodik, az... hát szóval, eléggé sablonos agyú.


- Telefonfüggők. Facebook, wiber, insta, tinder, tökömtudja, hestegfa**om.


- Szennyműsorokat néznek a tv-ben, a neten. Legyen az valóságshow, igénytelen sorozatok, bulvárszarságok, minden amitől csak felforrhat a "gondolkodó" ember agyvize.


- Elvakult kutyamániások. (ez mondjuk nem minden szép lányra vonatkozik, csak kb a felükre) Persze, szeretem én is az állatokat, de amikor már a kutyával egy ágyban alszik az emberlánya, akkor azért gondolkodóba esek... Tudom, régi módi vagyok...


- Élnek, és visszaélnek a szépségükkel. Legyen szó bulikról, társasági életről, munkahelyről.


- Követik a divatot. Haladnak az árral. (mint az iphone esetében is, ugye...)


Na, körülbelül ennyi elég is lesz. Nem akarok ítélkezni, mert végül is ezek a tulajdonságok nem bűncselekmények. Senki se sérül meg bennük, és a világ se dől össze ezektől. Egyszerűen csak engem zavarnak kegyetlenül. Lehet, hogy attól még nagyon kedves lányok, aranyosak, de ha két kedvesség közt megnéz egy éjjel-nappal budapestet, és győzike búlvárhíreit olvasgatja mellé, akkor bennem olyan szinten felmegy a pumpa, (tudom, az én hibám) hogy minden életkedvem tovaszáll. És újra, és újra megfogalmazódik bennem a kérdés: Miért??? Világ, miért rontasz el egy ilyen szép élőlényt???


Ezerszer, száztrilliárdszor többre tartanék egy olyan lányt, aki szenny műsorok, és telefonozás helyett mondjuk virágoskertet nevelne. Vagy hogy a kutyával alvás helyett csirkéket etetne. Most csak mondtam valamit, nem tanyáról jöttem, és nincsenek tanyasi lány fétiseim, csak valami olyan elfoglaltságot akartam írni, amit a mai szép lányok egyáltalán nem művelnek, pedig pont ettől lennének egyéniségek.

Telefonozás helyett mondjuk keresztrejtvényt fejtenének. Eljárnának nagyszüleikhez csak úgy, nem kényszerből. Papóval sakkoznának egy menetet az almafa alatt, mamóval főznének egy jó bájglit, aztán elmennének kirándulni valamerre. Egyéni, "karakteridegen" dolgokat sorolok fel, mert ha egy szép lányt meglátok, csak arra tudok gondolni hogy ő márpedig a plázába megy holnap, nem pedig túrázni valami jó kis hegyvidékre.


Én eddig nem találkoztam még hasonlóval se. Léteznek egyáltalán? Valaki látott már nagyon szép, és mégis egyéni lányt? Aki nem követi a divatot, aki nem érzi úgy, hogy neki a tömeggel kéne haladnia, aki nem érzi azt, hogy ha nem cseveg épp 88 emberrel egyszerre a telefonján, akkor ő már népszerűtlen, és az ember értékét az adja, hogy kinek hány ismerőse van. Aki utálja a bulvárt. Aki -ne adj isten- olvasni is szeret. Nem, nem szürke ötven árnyalatát... Normális történelmi, elbeszélő regényeket. Aki teszem azt, tiszteletből hordaná azt az arangyűrűt, amit szeretett mamájától megörökölt. Léteznek? Érdemes keresgélnem őket?


Én nem csak szeretni, de tisztelni is akarom a lányokat. Szépségükkel és kedvességükkel képesek megbabonázni, és megszerettetni magukat velem, de az előbb felsorolt tulajdonságaik miatt tisztelni nem tudom őket. Hogy tiszteljek egy olyan embert, aki magát se tiszteli azzal, hogy minden egyéniségét feláldozza a trendiség oltárán? A tisztelet nélküli szeretet pedig szörnyű... Egy örök vívódás, egy soha véget nem érő lelki hullámvasút...



2017. ápr. 9. 23:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
96%
Vannak egyéniségek a szép lányok között, de nemchiszem, hogy ilyen felszínes emberrel szóba állnának, mint a kérdező.
2017. ápr. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

Nemtom, én csúnya lányokat is így látom a metron...:D

iPhone, new balance vagy oxford cipő, full gekete outfit, mini FEKETE hátizsák kis szőr izével, napszemüveg a fej tetején, megvető nézések mindenkire.

Hát ja...kb így.

És most mondja valaki,hogy nincs igazam:D

2017. ápr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. -—-> Igen.
2017. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Jaj, már megint te.

A szépség adottság, nem következménye egy viselkedésnek, és nem is határoz meg egyfajta viselkedést. Ismerek közülük ilyet is, olyat is.


Mindig azt mondom, rossz körben keresel. Tudom min mész keresztül, mert nekem is volt egy általánosítós időszakom, amiből úgy gyógyultam ki, hogy rájöttem, mennyire torzul látom a világot. Igaz, ehhez szakember segítsége is kellett.

2017. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
hmmm... torzul -> inkább torzan
2017. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

22:

Érdekes, én sem a szép, sem a ronda lányokat sem látom így. Lehet, hogy én nem a telefonjukat nézem :-)

2017. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim válasza:
Én szépnek tartom magam, nem vagyok egoista, sőt nagyon sok ideig voltak önértékelési problémáim, de ha megyek az utcán valakivel van hogy megjegyzi, hogy minden második pasi megbámul, amit én észre sem veszek és nehezen hiszem el, pláne mikor nagykabát és hátizsák van rajtam télen. De a felsoroltak közül egyik sztereotípia sem illik rám. Egyébkét a barátommal pont itt gyakorin találkoztam, először csak tanácsokat adtunk egymásnak csajozással, pasizással kapcsolatban, szóval ilyen wingman félék voltunk. aztán találkoztunk élőben is (segítettem neki új új ruhákat venni stílusfrissítés gyanánt mert mondta szeretne és poénból felajánlottam, hogy menjünk együtt, aztán végül tényleg elmentünk). Még jó, hogy neten ismerkedtünk meg mert azt mondta, hogy élőben oda se mert volna menni hozzám, pont amiatt amit mondtál mert az olyan szép lányokról mint én (Most őt idézem megint nem egóból mondom) rögtön azt hiszi, hogy semmi esélye sincs nála és olyanok mint a sztereotípiák amiket te is elmondtál. Szóval a helyedben nem ítélkeznék rögtön csak azért mert egy lány szép. van a szép lányok halmaza és a plázacicák halmaza, a kettőnek van egy metszete és ennyi.
2017. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Én nem ítélkezek, csak a tapasztalataimat mondtam el. Ha ez ítéletnek hangzik, akkor sem tudom máshogy fogalmazni. Nagy különbség van előítélet, és tapasztalat között.


Ha mondjuk kimész a szavannába, és megharap téged egy oroszlán, akkor onnantól tartani fogsz tőle. Ha három különböző oroszlán harap meg, akkor már "általánosítani" fogsz, hogy az oroszlán "gonosz". Mert létezik önvédelmi reflex. És akkor valaki odajönne hozzád, és elkezdené fújni, hogy hogy merészelsz ítélkezni mindössze három oroszlán alapján? Sok oroszlán van még a világon, és lehet, hogy azok jámborak, nem bántanak. Rohadj meg, ha tartasz az oroszlánoktól! És tényleg, lehet, hogy a negyedik oroszlán akivel összeakadnál, cirkuszi oroszlán lenne, és idomított, de már te akkor se mernél odamenni hozzá. Így van ez az élettel is. A keserű tapasztalatok (amíg nem lát az ember ellenpéldát) bizony így hatnak.

2017. ápr. 10. 19:27
 29/36 A kérdező kommentje:
De köszönöm mindazoknak, akik privátba írtak, és láthattam az én oldalam képviselőit is :) Most már tudom, hogy léteztek, és nekem csak ez a tudat volt a célom.
2017. ápr. 10. 19:31
 30/36 anonim ***** válasza:

#4


Ki nem szereti Gordon Ramsey-t?

Jómagam legszívesebben agyonverném egy péklapáttal...

2017. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!