Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon szép lányok közt is...

Nagyon szép lányok közt is vannak másként gondolkodó, egyéniségek?

Figyelt kérdés

25/F


Azzal kezdeném, hogy nem vagyok se házsártos vénember, se valami betokosodott szende szűz, csak már elegem van pár dologból. Amit írni fogok, inkább hangozhat egy 60-as éveiben járó öregember panaszkodásaihoz, de higgyétek el, fiatal, és józan gondolkodású vagyok. Talán egyéni, de józan gondolkodású...


Szép lányok esetében vannak olyan sztereotíp alaptulajdonságok, amikbe rendszeresen belefutok. Sőt, olyan rendszeresen, hogy ellenpéldával talán nem is találkoztam még soha. Nem ismerem persze az összes szép lányt a világon, úgyhogy csak személyes tapasztalataimra tudok hagyatkozni, ezt mindenki vegye figyelembe, és úgy álljon a témához. Tehát. Ezek a sztereotípiák, amelyek közül LEGALÁBB EGY (de inkább az összes) eddig minden szép lányt jellemeztek, akikkel összeakadtam életem során.


- Iphone. A szép lányoknak Iphone-juk van. Tulajdonképpen, én ezt elég rosszul viselem. Főképp azért, mert megindokolni nem tudják, miért ezt vették. Mert nem állítom, hogy rossz telefon lenne az almás, de nem hiszem, hogy a lányok azért vesznek iphone-t, mert napokig böngészik a különféle telefonok műszaki tulajdonságait (mint ahogy például én tettem a LG-m megvásárlása előtt), majd egy hosszas fontolgatás utáni ár-érték arány számolgatást követően arra a döntésre jutnak, hogy az iphone a legmegfelelőbb választás. Gyanúm, hogy csak azért veszik meg, mert ott van rajta az alma logó, és az trendi, és mindenkinek olyanja van, aki számít. És aki így gondolkodik, az... hát szóval, eléggé sablonos agyú.


- Telefonfüggők. Facebook, wiber, insta, tinder, tökömtudja, hestegfa**om.


- Szennyműsorokat néznek a tv-ben, a neten. Legyen az valóságshow, igénytelen sorozatok, bulvárszarságok, minden amitől csak felforrhat a "gondolkodó" ember agyvize.


- Elvakult kutyamániások. (ez mondjuk nem minden szép lányra vonatkozik, csak kb a felükre) Persze, szeretem én is az állatokat, de amikor már a kutyával egy ágyban alszik az emberlánya, akkor azért gondolkodóba esek... Tudom, régi módi vagyok...


- Élnek, és visszaélnek a szépségükkel. Legyen szó bulikról, társasági életről, munkahelyről.


- Követik a divatot. Haladnak az árral. (mint az iphone esetében is, ugye...)


Na, körülbelül ennyi elég is lesz. Nem akarok ítélkezni, mert végül is ezek a tulajdonságok nem bűncselekmények. Senki se sérül meg bennük, és a világ se dől össze ezektől. Egyszerűen csak engem zavarnak kegyetlenül. Lehet, hogy attól még nagyon kedves lányok, aranyosak, de ha két kedvesség közt megnéz egy éjjel-nappal budapestet, és győzike búlvárhíreit olvasgatja mellé, akkor bennem olyan szinten felmegy a pumpa, (tudom, az én hibám) hogy minden életkedvem tovaszáll. És újra, és újra megfogalmazódik bennem a kérdés: Miért??? Világ, miért rontasz el egy ilyen szép élőlényt???


Ezerszer, száztrilliárdszor többre tartanék egy olyan lányt, aki szenny műsorok, és telefonozás helyett mondjuk virágoskertet nevelne. Vagy hogy a kutyával alvás helyett csirkéket etetne. Most csak mondtam valamit, nem tanyáról jöttem, és nincsenek tanyasi lány fétiseim, csak valami olyan elfoglaltságot akartam írni, amit a mai szép lányok egyáltalán nem művelnek, pedig pont ettől lennének egyéniségek.

Telefonozás helyett mondjuk keresztrejtvényt fejtenének. Eljárnának nagyszüleikhez csak úgy, nem kényszerből. Papóval sakkoznának egy menetet az almafa alatt, mamóval főznének egy jó bájglit, aztán elmennének kirándulni valamerre. Egyéni, "karakteridegen" dolgokat sorolok fel, mert ha egy szép lányt meglátok, csak arra tudok gondolni hogy ő márpedig a plázába megy holnap, nem pedig túrázni valami jó kis hegyvidékre.


Én eddig nem találkoztam még hasonlóval se. Léteznek egyáltalán? Valaki látott már nagyon szép, és mégis egyéni lányt? Aki nem követi a divatot, aki nem érzi úgy, hogy neki a tömeggel kéne haladnia, aki nem érzi azt, hogy ha nem cseveg épp 88 emberrel egyszerre a telefonján, akkor ő már népszerűtlen, és az ember értékét az adja, hogy kinek hány ismerőse van. Aki utálja a bulvárt. Aki -ne adj isten- olvasni is szeret. Nem, nem szürke ötven árnyalatát... Normális történelmi, elbeszélő regényeket. Aki teszem azt, tiszteletből hordaná azt az arangyűrűt, amit szeretett mamájától megörökölt. Léteznek? Érdemes keresgélnem őket?


Én nem csak szeretni, de tisztelni is akarom a lányokat. Szépségükkel és kedvességükkel képesek megbabonázni, és megszerettetni magukat velem, de az előbb felsorolt tulajdonságaik miatt tisztelni nem tudom őket. Hogy tiszteljek egy olyan embert, aki magát se tiszteli azzal, hogy minden egyéniségét feláldozza a trendiség oltárán? A tisztelet nélküli szeretet pedig szörnyű... Egy örök vívódás, egy soha véget nem érő lelki hullámvasút...



2017. ápr. 9. 23:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj hogy amikről te beszélsz azok is külsőségek, felszínes semmitmondó dolgok.

Nincs telefonom már hónapok óta, utálom a bulvárt (bár pont azért olvasom:D) TV-t nem nézek már kiskorom óta nem menőségből hanem mert nem érdekel. Nem élek vissza szépségemmel, inkább nem használom ki és leszarom a mainstream divatot. Enne ellenére lehet hogy rohadtul nem jönnénk ki egymással, sőt kifejezetten irritálnálak. Lehet hogy egy mainstream csajjal meg jól kijönnél. Ne ilyenek alapján ítélj egy embert, inkább ismerd meg őket jobban.

Persze a szélsőséges esetek az más. :P


Szerintem csak rossz közegbe vagy, és azt hiszed hogy annyi az egész világ amit magad körül látsz. Ha olyan személyiség lennél, akkor másféle lányok is mozognának körülötted. Valakinek valahol te is átlagos, unalmas és mainstream vagy. Ugyanúgy mint egy extrém külsejű és világnézetű hippi/goth/sátánista akármilyen csajhoz meg az az unalmas amilyet leírtál hogy szerinted egyéni. Ez a hippi goth sátánista egy példa volt vannak olyan csajok akik ilyen kategóriákon kívül sokkal egyedibbek mint amiről te beszélsz.


Facebook, wiber, insta, tinder, tökömtudja, hestegfa**om.

Most épp ez van divatba, régen az msn volt, mindig volt valami, 10 év múlva ez már retro lesz nem kell annyira komolyan venni. :D


Ja és tudok olyan csajokat, ha gondolod linkelek facebookokat privátban.


20l


Egyébként ha valaki csak normális történelmi elbeszélő regényeket olvas az ugyanúgy bekorlátozódik a saját kis világába mint aki győzikét néz meg blikk-et olvas, olvasni kell mindent. Én Dosztojevszkijt, Freudot(na az aztán tényleg nem egy esti mese) meg bulvárt is olvasok. Néha nézek édes életet, meg azt a fostalicska pumpedgabo részeit is megnéztem. De ettől függetlenül a filmízlésem túlterjedhet a mainstream hollywoodi szarokon meg az szürke ötven árnyalatán. Ezek tök felületes dolgok.

2017. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Ja és ez nem határozza meg hogy ki mennyire jó ember, csak azt jelzi kire mennyire van hatással a külvilág.
2017. ápr. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
89%

Hát te tényleg nem vagy normális. Kiírsz egy ilyen provokatív kérdést és nem tetszik, h szemétségnek érezzük, hogy elhordasz mindennek minket, mert merészeljük a buszon várakozás közben megbeszélni a barátnőnkkel messengeren, hogy hova menjünk este...

Mi az istentől fáj neked ha én nem jópénzért hívom fel a barátaimat, hogy akkor hány órára menjünk próbálni, hanem messengeren? Vagy írjak levelet?

Amugy nem fogsz "igazán szép lányt" találni aki kis tenyeres taplas parasztlány és tyukot kopaszt. Tudom h ezt csak úgy példának írtad, én is.

Meg miért érzed úgy, hogy aki iphone-t vesz az valami korcs?

De te is egyértelműen írtad, hogy ezekből az elvárásaidbol nem engedsz, legyen akármilyen kedves, rendes a lány, a többi meg valami izé amit te nem tisztelsz és fujj már mert ha 2 dologban nem passzol az elvarásaidhoz, akkor már lenézed és mi is csak itt pattogunk...

De hogy válaszoljak ha már ilyen szépen kérted: nem ismerek ilyet, és annyira leszűkítetted a dolgot, hogy lehet nem is nagyon van olyan aki veled is összejönne.

2017. ápr. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Most kicsit durva lesz a példa, előre is elnézést kérek, de csak érzékeltetni akarom, hogy mi vívódik bennem.


Tegyük fel, hogy beleszerettek valakibe, akiről viszont kiderül később, hogy állatkínzó. Szerelmes vagy, nem tudsz ellene tenni, de nagyon szereted az állatokat, úgyhogy utálod is a személyt. Szeretet és utálat. És hiába akarnál megváltozni, nem tudnád akkor sem elviselni, hogy a szerelmed állatokat kínoz.


Persze nem ilyen súlyos az esetem, csak a példa kedvéért írtam le, hogy még ha szerelmes is vagy, akkor se tudsz elnézni bizonyos dolgokat. És megváltozni se tudsz.

2017. ápr. 10. 00:52
 15/36 A kérdező kommentje:

11-es

Na, örülök hogy ilyen válasz is érkezett :) Kicsit feldobtad vele az estémet.

2017. ápr. 10. 00:55
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Kezd egy ilyen listával az első randin...

Nem veszed észre, hogy itt éppen te vagy a legsekélyesebb?

2017. ápr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
94%
Jó néhány lány van, aki szép és egyéni, ezt sokak személyes tapasztalatai megerősítik neked, de kereshetsz statisztikákat is, ha nagyon akarsz. Azért érzed úgy, hogy eggyel sem találkoztál, mert eltorzítja a valóságérzékelésedet a dogmaszerű általánosítás. Vagy nem veszel tudomást róluk, vagy az agyad automatikusan sablonosnak minősíti a szép lányokat, és kinézetre legfeljebb közepesnek az egyéni gondolkodásúakat.
2017. ápr. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

13-as


Elmondtam többször is, hogy igen, velem van a baj valószínűleg. Ettől függetlenül lehet hogy provokatívan fogalmaztam, mert a saját szemszögemből írtam le a dolgokat. Jó volt kicsit kifakadni... De ha 1000-ből 1 ember is egyet ért velem, már akkor megérte.

2017. ápr. 10. 01:00
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként vannak lányok akik a mainstreamitás ellenére is különlegesek és erős személyiségek és ez átüt ezen az egész divat szerepen amit magukra öltenek az egész társadalommal együtt. De van aki ezt képtelen meglátni, ha nem elég jó emberismerő.

Na meg vannak lányok akiknek lenne egy egyedi stílusuk csak nem merik kifejezni magukat, mert nincs hozzá elég önbizalmuk és enélkül nehezebb lenne beilleszkedni és elfogadtatni magukat, így beállnak a sorba ők is.

2017. ápr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Amit küldtem csajt privátban kérdező, na ő milyen?
2017. ápr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!