Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? A szüleim folyton...

Mit tegyek? A szüleim folyton lekövéreznek, csúfolnak és megaláznak.

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon rosszul esik. Sokszor becéztek, úgy, hogy kismalac, de nem foglalkoztam vele, mert azt hittem csak viccből mondják, és a súlyom, és a testzsír %-om is megfelelő. (164cm/50kg/15l)(testzsír%:16%) De aztán rájottem, hogy nem viccből mondogatják, hogy dagadt vagyok, és mondanak olyanokat, hogy szivem szerint korbe tekerém a nyakam egy kötéllel. Amikor voltunk ismerősöknél, megkostoltam a tortánt, apukám meg rögtön "lecsapott rám", hogy nem kéne még az a 70kg is. Ezek után nagyon rossz kedvem lett, az ismerőseinn mondogatták, hogy ugy nézek ki mint aki az 50sem éri el, erre a nővérem, meg anyukám nevettek és azt mondták, hogy a fél fenekem annyi. Nem tudom mit csináljak. Kb. Egy éve kezdtek el ezzel cikizni. Most lekéne fogynom? én eddig jól éreztem magam a bőrömben, és sportoltam is rendszeresen. De most voltak olyan napok is amikor nem ettem semmit, mert már rögtön gyártották az új vicceket. Én csak nem tudom mivel érdemeltem ezt ki. Próbáltam már segítséget kérni az osztály főnökömtől (ő tesi tanár), hogy tényleg fogynom kené-e, de ő csak annyit mondotz hogy inkább hízni. Nem tudom, mit csináljak. Egyszerűen már nem bírom:(

2017. ápr. 12. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Csak Téged használnak fel a poénkodásukra, és nem látják azt, hogy evvel ártanak Neked, azt gondolják, nem foglalkozol annyira evvel.

Valahogy nyomatékosítani kellene bennük, hogy ez igenis rosszul esik Neked, vágd be nyugodtan a sértődöttet, ne szólj hozzájuk, és légy kemény!

Amíg nem látják rajtad ezt, addig fogják csinálni.

2017. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid valamiért annyira szarul érzik magukat a bőrükben, hogy az agyatlan bully-k szintjére süllyedtek le és csak élvezetből bántanak. Undorító viselkedés, főleg felnőttektől, főleg a saját gyerekükkel. Nagyon sajnálom, hogy ezt csinálják veled.

Aztán majd csodálkoznak ha felnősz és rájuk se bagózol majd... Más nincs sajnos, tűrni tudsz és majd lelépni ha eléred azt az életkort.

Szerintem ha szembesítenéd őket ezzel, hogy mennyire fáj, csak mégjobban csinálnák. Valami nagyon rosszul van drótozva az agyukban.

2017. ápr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnállak, ilyen szülőket senkinek nem kívánnék. Mégis milyen anya vagy apa az, aki a saját gyereket alázza meg folyamatosan és tudatosan? A lényeg az, hogy te jól érezd magad a bőrödben. Mindenesetre szerintem nagyon is becsülendő, hogy a tesi tanárod és barátaid őszinte véleményét is kikérted, de itt nem neked kell változtatnod, hanem a bunkó szüleidnek!
2017. ápr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy ez neked nagyon rosszul esik, vegyék már észre magukat. Anyud aztán tudhatná, hogy ebben a korban az ilyesmire különösen érzékenyek a lányok: ki legyen a lelki támaszuk, ha már a szüleik is csúfot űznek belőlük?

Inkább ne támadólag viszonyulj hozzájuk (bár megérdemelnék), inkább próbálj úgy fogalmazni, hogy neked rosszul esik, amit mondanak.

Ha nem hagyják abba, próbálj beszélni az osztályfőnököddel (vagy egy olyan felnőttel, akiben megbízol). Ne azt kérdezd, hogy szerinte fogynod kellene-e, hanem mondd meg, hogy a szüleid mit művelnek. Próbáld félretenni a szégyenérzeted, ami amúgy a 164cm/50kg mellett teljesen alaptalan.

Tisztázd magadban, hogy nem vagy kövér: "én eddig jól éreztem magam a bőrömben, és sportoltam is rendszeresen" - látod, tudod te mi a jó neked, csak kamaszkorban sokkal érzékenyebb vagy arra, hogy elhidd, amit mások mondnak vagy (szerinted) gondolnak rólad. Ezért jó egyfelől tudatosítani, hogy hadd gondoljanak bármit, attól az még nem igaz (te tudod az igazságot, aki megbízik benned hisz neked, a többi hülyének meg nem kell bebizonyítani), másfelől jó, ha van egy lelki támaszod (akár osztályfőnök), akivel megoszthatod a problémádat, megerősít abban, hogy nem veled van a gond.


Ha a szüleid nagyon nem hajlandók észrevenni magukat, akár mutasd meg ezt a kérdésedet, szerintem meglesz róluk a válaszolók véleménye.

2017. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi, de a szüleid nem normálisok. Még ha nagyon könnyű csontozatú lennél is, ilyen paraméterekkel kizárt, hogy egy gramm felesleg is legyen rajtad..Én egy ilyen beszólás után vissza is szólnék nekik, anyádtól pl. megkérdezhetnéd, csak azért szekál-e téged, mert irigy rád, amiért te még fiatal vagy és csinos, ő meg már löttyedt és senkinek nem tetszik?
2017. ápr. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy dagadt. Inkabb vekony vagy.

Nekem ugyanilyen szemetek voltak a szuleim. Aztan,ah tudtam ,elkoltoztem. Azota csak akkor megyek oda,ha nekem kell vmi. Egyebkent a szabadidomben 'baratimmal talalkozom es nem erek ra',ha kerdezik.

Ma mar felnottkent is utalom oket,h tonkretettek a fiatal eveimet. Jelentkezz mas varosba dolgozni vagy tanulni,h elkoltozhess toluk. Vagy ismerkedj es koltozz a baratodhoz.


Az ilyen szulokkel nem lehet beszelni. El kell koltozni onnan.

N

2017. ápr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi nem használ, sértegesd őket te is, hátha attól rájönnek, hogy milyen érzés. Nekik is biztos van valami gyenge pontjuk.
2017. ápr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy felnőttnek kéne tisztázni velük, egyrészt azt hogy egyáltalán nem vagy kövér (mert 164/50, nem tudom elképzelni h az legyél),

Másrészt pedg hogy ezzel rengeteget ártanak neked.

Ez lehet osztályfőnök, másik tanár, védőnő (ha van). Mindenképp mond el mi a probléma, és ne csak azt kérdezd hogy kell e fogynod.

Sajnos szüleid nagyon buták, és primitívek, félek te hiába mondasz bármit, nem fog segíteni...

Tényleg jó lenne az is ha középsuliba vhova messze mennél, koliba.

2017. ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Eljött az idő, hogy rájöjj, a szüleid nagyon sok dologban rosszul gondolkodnak, és nem ők az etalon szinte semmiben.


Ideje telibeszarni őket, tanulni önismeretet-önfejlesztést-kommunikációt!

2017. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt csinálja folyton anyám, már gyerekkorom óta. 16 évesen tényleg elég kövér voltam de az égvilágon senki nem bántott miatta, csak anyám. Mindennap azt mondta "dagadt vagy". Persze nem volt hajlandó egészséges fogyókúrás ételt készíteni nekem... Aztán 18 évesen lefogytam, de sajnos visszaszedtem és még mindig ugyanúgy ledagadtoz. Ja, és ő még nálam is dagadtabb!


Miatta nincs önbizalmam, miatta nem merek mérlegre állni, miatta sírok ha valaki a súlyomat kérdezi és miatta szégyellem magam az ágyban ha fiúval vagyok...


Nem tudom mit kéne csinálni, amikor lefogytam akkor is talált mást amivel ba sztathat, tök mindegy, csak essen nekem szarul...

2017. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!