Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok semmiben sem...

Miért nem vagyok semmiben sem tehetséges?

Figyelt kérdés

Rajzolni nem tudok jól csak az alap dolgokat. Történet írásban borzalmas vagyok, fogalmazni sem tudok rendesen. Matekban szintén borzalmas vagyok. Semmiben sem vagyok jó, sportokban sem. Szinte már mindenféle sportra jártam amire csak tudtam pár évig, de nagyon nem az én pályám a sport.

Szerintetek idővel megtalálom, hogy miben vagyok tehetséges? Mindig nézem, hogy az osztálytársaim milyen tehetségesek, mint pl. Fotózás, röpladba, úszás, rajzolás, versírás, matek.. Csak én nem vagyok tehetséges annyira semmiben?

Minden ember tehetséges valamiben?


2017. ápr. 13. 16:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Oh és se az éneklés se a táncolás nem megy..
2017. ápr. 13. 16:52
 2/8 A kérdező kommentje:

Se a hangszeren játszás, valahogy mindig elcseszem, összekeverem a dolgokat, pedig annyira igyekszem. Se a sütés, főzés.. Ezek meg főleg nem mennek, Jézus..

Pedig annyira igyekszek.. Áh.

2017. ápr. 13. 16:56
 3/8 anonim válasza:

A tehetség relatív.

Ne azt tartsd szem előtt, hogy miben hogyan teljesítesz. Tedd fel magadnak a kérdést; mit élvezel? Szeretsz rajzolni? Csináld! Csak csináld! Attól még, hogy most olyan kezeket rajzolsz, mint egy karalábé, de ettől függetlenül élvezed az alkotást, akkor mi a probléma? Fejlődni is fogsz, és ez mindenre igaz :)

Senki nem úgy kezdett neki a hobbijának, hogy profi szinten űzte :) Elszántsággal is épp el lehet annyi mindent érni, mint "tehetséggel"

2017. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rosszul állsz hozzá szerintem.

Nem mindenkénél egyértelmű, hogy melyik tantárgy megy neki a legjobban, van akinél több is egyszerre, van akinél nem tantárgyhoz köthető a tehetség. Igazából nem abból lesz a "tehetséges történész" aki úgy születik, hogy Ától Zig tudja az egész ókort (mert olyan nincs)...hanem egy érdeklődéssel indul, ami átalakul egy kitartó szenvedéllyé; olvas a téma után, olyan filmeket néz, olyan újságot vesz ahol történelmi kérdéseket dolgozz fel stb., egyszerűen mert szereti.

A rajzzal ugyanez; persze kell egy alapvető hajlam, de ha valaki naponta 5-6 órát rajzol, akkor egy idő után szépen fog tudni megformázni a vonalakat. Vagy egy táncos...ha napi 5-6 órát gyakorolsz bizonyos mozdulatokat, szépen fogsz te is táncolni. Ha még élvezed is, azt nevezzük tehetségnek, mivel az ember érzi a színpad mellett állva, hogy valaki mennyire szívvel-lélekkel csinálja amit.

De van olyan tehetség is (mint előbb említettem), ami nem tantárgyhoz köthető. Mondjuk nagyon megértő vagy, és sokan szerezik kiönteni a szívedet? (egy jó pszichológus pálya már indulhat ebből). Vagy értesz a gyerekek nyelvén? (pedagógia). Hogy megtaláld mi a te erősséged, első sorban önismeret kell. Ez főleg kamasz korban érdekes, hogy "én ki vagyok?" (feltételezem te is abban a korban vagy), szóval teljesen normális ha nem tudod ki is vagy. Ezért kell sok mindent kipróbálni, feszegetni a határaidat...erről szól ez az intenzív 4-5 éves gimnáziumi időszak. Persze egy igazi, mély önismerethez nem elég 15-20 év. Van akinek egy élet sem elég rá, egyenlőre én is keresőben vagyok, de már jó úton :)

Szerintem nézz körbe milyen hobbik, lehetőségeid vannak (barlangászástól kezdve a színjátszás és a zenéig), majd ha megvan 1-2 fő érdeklődési pont NE HAGYD ABBA! Tényleg a szorgalmon és kitartáson rengeteg minden múlik.

De ne aggódj, idővel kialakul :)

2017. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jajj én ezt 25 évesen mondom neked, hogy amiket ott tanultok hülyeség. Ezekből a nagy részeteknek semmi sem marad meg felnőttkorra, még csak hobbiként sem.. :)
2017. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Azért,mert egy félresikerült selejt vagy.

Szerintem ugorj be a metró alá.

2017. ápr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Te legalább tudsz helyesen írni.

Az is valami, főleg ahhoz képest, amilyen katasztrofális írásokat olavsunk sokszor itt, GYK-n. :D

2017. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 hogy te mekkora egy bunkó paraszt vagy, már bocs :')
2018. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!