Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok tehetséges semmiben?

Nem vagyok tehetséges semmiben?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy valaki nem találja meg a tehetségét? Elsőéves egyetemista vagyok, ha ez számít, 20 éves lány. Szétnézek, körülöttem mindenki velem egyidős, fiatalabb vagy idősebb vagy művészi szinten rajzol, vagy egy matekzseni és levezet mindenféle bonyolult elméletet, vagy semmi tanári végzettsége, mégis úgy magyaráz el egy tantárgyat, hogy percek alatt megértem, jobb, mint egy hivatásos tanár. Vagy profi sofőr, fantasztikus hangja van, humoros, zenekara van és különleges, 2-3 nyelven beszél folyékonyan, vagy éppen olyan kis regényeket, mini könyveket ír, mint Jókai...


És akkor én: nem érzem magamat kiemelkedőnek semmiben. Jártam 13 évig zeneiskolába, elzenélgettem, élveztem, szerettem, azt mondták, jó vagyok benne, de azon kívül, hogy megtanultam a darabokat és eljátszottam szépen, semmi plusz. Beszélek én is 2 nyelven, inkább úgy mondom, megértek mindent, mert ha meg kell szólalni -introvertáltságom miatt főleg, magyarul sem szeretek beszélni- olyan vagyok, mint egy krumpli, csak makogok össze-vissza, pedig írásban nagyon jól megy. Általános iskolától kezdve egészen idáig minden tantárgyat megtanultam és teljesítettem egyformán 5-ösre, nem voltam kiemelkedően jó semmiből, jártam versenyre egyaránt kémiából, töriből, bioszból, magyarból stb. is, tehát itt sem mutatkozott meg az, hogy valami KIEMELKEDŐEN JÓL menne. Itt, egyetemen is jól tanulok, de nincs olyan, amivel kimagaslanék a többiek közül, csak megtanulom és kész, míg van, akinek pl rosszabb az átlaga, mégis tájékozottabb, ügyesebb egy-egy tárgyban.


Szürke kisegérnek érzem magam, szétfeszít a tudat, hogy érzem, hogy van bennem valami, amit nagyon szeretnék kibontakoztatni, de nem tudom, mi az, mert nem derült ki. Vagy ez csak az elkeseredés és nincs is különösképp semmihez tehetségem? De elvileg mindenkinek van valami - akár egy pici is. Hogyan lehet erre rátalálni, hogy mi az?


Köszönöm, ha valaki elolvasta a kisregényemet, és még jobban köszönöm, ha esetleg érdemi tanácsot is tud adni, vagy személyes példával szolgálni, vagy bármit tud segíteni, ami hasznomra válhat!



2017. ápr. 6. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
minden nő szakmával a lába között születik....
2017. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mindenkinek van tehetsége, ez biztos, csak meg kell "tálálni".

Még én se nagyon tudom mi a tehetségem, ha ez esetleg picit megnyúgtat. Tudok zongorazni és szépen enekelek, de ezeket nem nagyon van hol felhasználajam. Beszélek 3 nyelvet, de én ezt annyira nem tekintem tehetségnek.

Nem tudon mennyire igaz de azt olvastam h segít ha megkérdezed a barátaidat, hogy szerintük mibe vagy tehetséges.Mivel ők más szemszögből látjak a dolgokat,tudnak segiteni. Probát meg ér :)

2017. ápr. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, leírásod alapján te aztán egy igazán okos, művelt lány vagy, pont ilyeneket szeretem hmm :D Na jó, viccet félretéve, szerintem abszolút nem igaz az, hogy nem vagy tehetséges semmiben, hiszen olyan dolgokat írtál le, melyek jelzik: különleges vagy. Van tehetséged a zenéhez, művelt vagy, vagyis a művészet is biztos erősséged. Azt tudom neked mondani, hogy szerintem olyan dolgok felé nyílj meg, amiben megtalálod a helyed, és úgy érzed, igen, ez jó lesz. Ezzel a tudással bárhol megállnád a helyed nemcsak az országban, hanem a világ bármely pontján. Ha van tehetséged pl az üzleti dolgokhoz, ott is nézegess körül, biztos találsz valami neked valót! Amiket leírtál, arra következtetek, hogy te egy intelligens, aranyos lány vagy, akinek rengeteg lehetősége van, viszont tudnod kell mely irányba menj. Olyan célt, és utat válassz magadnak, amit biztos szeretsz csinálni, ugyanakkor az jelenti a megélhetésedet, igaz nem könnyű olyan munkát találni, amit élvezetből csinál az ember, de vannak ilyenek. Próbálkoznod kell, biztos van valami, ami érdekel, és foglalkoztat téged! Kívánom találd meg ezt az utat! :)
2017. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De, tehetséges vagy pont ugyanabban, amiben a korosztályodban lévő lányok elég nagy százaléka: A felesleges önsajnáltatásban.

A környezetedben mindenki énekes, matekzseni meg rajzművész? Hát persze. Sőt, sokan közülük űrhajósok és szuperhősök! Te vagy az egyetlen szürke kisegér, ugye? Ja, nem. Csak szimplán észre sem veszed azokat, akik valóban szürke kisegerek.

Nem vagy semmiben jó, de 13 évig zeneiskolába jártál, 2 nyelven beszélsz, 5-össel végeztél, versenyre jártál? Ja, hát végül is mindenki ezt csinálja.

Ha személyesen összefutnánk, valószínűleg egy 5 perces beszélgetés után elköszönnénk. Tudod, hogy jó vagy bizonyos dolgokban, de görcsösen vágysz a pozitív megerősítésre.

2017. ápr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az ismerőseimet még nem kérdeztem bővebben, csak 1-2-t, de a saját anyám sem tudta megmondani, csak hogy "háááát, pl nagyon okos vagy, azért nem mindenki végez kitűnővel". Oké, de ezt én nem mondanám tehetségnek, bárki, aki bemagolj az anyagokat, máris lehet csupa ötös.

Utolsónak mondom, hogy ez nem önsajnáltatás, nem szoktam ilyeneket kiírni és nem várom én, hogy bárki is szánakozzon rajtam, ez egy szimpla kérdés volt, hogy nem érzem magam annak. Egyik ismerősömre pl. egyben illik a fura elvont matekzseni és a zenekarban játszás, mégsem érzi magát tehetségesnek, pedig mindenki látja rajta kívül, hogy ezekben adottsága van. De ha én kérek meg bárkit, hogy csak 1 dolgot mondjon, akkor hebeg-habog és ott kötünk ki, hogy jó tanuló vagyok, de ez inkább csak szorgalom kérdése.

2017. ápr. 7. 11:03
 6/8 anonim válasza:
a szorgalom is egy tehetség. Nem mindenki tud jól tanúlni még ha akar se. A buták azok nem mindig azért buták mert lusták tanúlni. Van akinek csak simán nem áll rá az agya. szoval ha okos vagy, jo jegyeid vannak akkor használd ki mert ez egy tehetség.
2017. ápr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A gond az az, hogy sajnos sok ember azt hiszi, hogy a tehetség egy olyan dolog, amivel születnek az emberek, hogy valaki minden gyakorlás és hasonlók nélkül jól rajzol, énekel és hasonlók. A tehetséget nem így kell elképzelni, inkább úgy, hogy valaki csak gyorsabban tanul meg dolgokat, tanulás közben észrevesz olyan technikákat, amik megkönnyítik az egészet. Ha valaki nem "tehetséges" az csak annyit jelent, hogy ugyanazt hosszabb idő alatt fogja megtanulni.

Amiket leírtál, azok közül talán a humorosságon és a magyarázóképességen kívül minden tanulható dolog. A zenélés, rajzolás, éneklés és a hasonló művészeti dolgoknál a folyamatos gyakorlás mellett kell egy elhatározottság, hogy márpedig ebben akarok fejlődni. Lehet úgy láttad a zenélést is, mintha csak egy feladat lenne, és nem volt egy saját motiváció is mellette. Ha valaki valamilyen tárgyból jó, általában iskolán kívül tanulta meg pluszban a dolgokat. Utánaolvas, mert érdekli. Hasonlóan nyelveknél is az iskolán kívül tanult dolgok sokat számítanak, mint zenehallgatás, filmnézés, akár külföldi ismerős akivel gyakorolhat stb.


Én önerőből tanulok rajzolni. 6 év alatt jutottam el egy középszintre. Nem minden nap gyakorlok, van, hogy több hónap szünet, van hogy egy hétig minden nap foglalkozok vele, de mindig észben van, hogy folytatni akarom. Elég sok oktatóvideót és ilyen leírásokat (tutorialokat) olvasok, és szinte minden ember állítja, hogy szorgalommal van ott, ahol, és még fejlődni akar több területen is. Én úgy vagyok, ha valaki megdicsér, milyen jó amit csináltam, hogy csak az van a fejemben, ez nem is nehéz, ezt bárki képes megtanulni. De ezt sajnos nem nagyon hiszik el, pedig szoktam mondani, tegyünk egy próbát. (Kicsit azt is érzem néha, hogy lustaságból mondják, hogy valaki mennyire ügyes, tehetséges, nem akarnak az emberek azzal szembesülni, hogy mások éveket gyakorolnak szorgalmasan. Letudják azzal, hogy így született, én sose leszek olyan jó.)


Ha az embernek jó önkritikája van, ismeri a korlátait, hihetetlen gyorsan lehet fejlődni. Ha nem (csak) tanárnál, hanem magadtól (is) tanulsz, te látod, hogy mi megy, mi nem megy, te döntöd el, hogy mit kell gyakorolni, mit akarsz megtanulni, kipróbálni, olyan tempóban haladhatsz ahogy akarsz. Persze nem egy hónap, hanem minimum 1-2 év időt kell adni, hogy komolyan fejlődjön valaki. Pont emiatt örülök annak, hogy nem gyerekként tanultam meg valamit. Ez a szemlélet a tanulásban is sokat segített.


Utolsó dolog, ha máshoz hasonlítod magad, mindig nézd azt is, hogy ki mennyi időt tölt egy dologgal. Valaki jobban kosarazik, de 10 éve csapatban játszik? Honnan tudod, hogy tényleg jobb nálad, ha neked 10 év gyakorlás hiányzik? Lehet már 5 év ugyanolyan szintű gyakorlás alatt neked jobban menne.


Kicsit hosszú lett, abban nagyon nem tudok tanácsot adni, miben fogod megtalálni azt, amiben ki akarsz bontakozni. Vagy próbálj ki több dolgot és meglátod, mi az amit a legjobban élvezel, vagy ha most van, ami érdekel és foglalkoznál vele, még ha nem is érzed, hogy annyira megy, akkor azzal foglalkozz kicsit többet.


21/L

2017. ápr. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, aktuális-e még Neked a probléma. Én ugyanígy voltam/vagyok egyetemen. Zeneiskolába jártam, 2 nyelv középfokú nyelvvizsga megvan, jogsi is nagynehezen, meg kitűnő érettségi, mégis szívem facsarodik össze, mikor az évfolyamtársakat látom, ahogy azt teszik, ami érdekli őket, ahogy kutatnak már fiatalon, ahogy ezért ösztöndíjat meg ilyen-olyan díjat kapnak.


Pontosan azt érzem, hogy valami hatalmas erő van bennem, de nem tudom előhozni. Sose voltam kiemelkedő semmiben, persze, mindig megtanultam a tárgyakat, meg az anyagot, de annyi. Más 7 évesen szétszereli a vekkert és gépészmérnök lesz. az a tehetség. De nálam... semmi ilyesmi. Múltkormegkérdezték, miért erre a szakra jöttem, hát nem tudtam mit felelni rá. Annyira fáj látni velem egy időseket vagy fiatalokat, hogy VAN ÉLETÜK és haladnak és teszik ami érdekli őket...


Gondolod, írj privátban, hátha tudunk egymáson segíteni.


21/F

2018. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!