Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen adottságok, képességek,...

Milyen adottságok, képességek, kompetenciák kellenek ahhoz, hogy jó ügyvéd legyen valaki?

Figyelt kérdés
Születni kell rá, vagy tanulni is lehet?

2017. ápr. 21. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Joghallgató vagyok. Mindenbe bele lehet tanulni.


Ami szerintem szükséges:

- határozottság

- kitartás

- higgadtság

- szorgalom

- kiemelkedő logika

- empátia

- monotonitás tűrése

- nyitottság

- rugalmasság


+1: gyomor... bizonyos területehez (pl. családjog, öröklési jog, büntetőjog).


Ha esetleg nem világos, hogy valamelyik tulajdonság miért szükséges egy ügyvéd számára, írj rám privátban nyugodtan. :)

2017. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hiányoltam az átlagon felüli memóriát, hiszen egyrészt az állandóan változó törvényeket, másrészt az egyidejűleg menedzselt sok ügy részleteit kell napra készen tudni. És még a logikánál kiemelném a gyorsaságot, hiszen a tárgyaláson kell villámgyorsan felismerni a helyzetet. A gyomorral nagyon egyet értek, mert sokszor nem jogos kívánságok képviselete a cél és olyan módszerekkel is élni kell - pl. a tanú csőbe húzása - amivel nem könnyű azonosulni.

2017. ápr. 22. 03:35
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem tud valaki olcsón ajándékozási szerződést írni? :)
2017. ápr. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre, minden helyzetben megvan a kész válasza. Vagyis azonnal kapcsol és nem lehet zavarba hozni keresztkérdésekkel.

Emellé társul a memória, ami ugyebár a jogszabályok megjegyzéséhez kell.

Éleslátás, logika. Mindenben megtalálni a "kiskaput", az összefüggéseket.

A jó ügyvédnek jó a " beszélőkéje" képes lyukat beszélni a hasadba, mindezt nagyon meggyőzően.

A tipikus ügyvédnek való embert én csak úgy hívom, hogy "mosolygós gyilkos".

Szerintem a fent említett tulajdonságok velünk születnek. Vagyis, hiába a tanulás, ha nincs meg ez az extra, max. csak jó lehet valaki de nem kiváló.

Nyilván a memória/logika fejleszthető és tanulással lehet valaki olyan ügyvéd, aki elpötyög néhány szerződést és így eltengődik élete végéig.

2017. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4# igen lényegretörő válaszát! Jelentős mértékben egyezik az én elképzeléseimmel. Gondolom, itt a "mosolygós gyilkos" már együtt jár a "jó gyomor"-ral. De úgy érzem, ahhoz, hogy "mosolyogva gyilkolhasson", a bíró asszisztenciája is szükséges. Érdekes módon a külsőről nem esett szó. Bár a magabiztosság feltételez egy megnyerő, bizalomkeltő külsőt is.
2017. ápr. 22. 10:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy a monotonitás hogyan jön ide? Nekem még egy monoton munkám/napom nem volt. Nem azt mondom, hogy nincs feladat, ami egy idő után rutinná válik (pl. kötelező cégmódosítás nyomtatványának kitöltése), de a monoton munka nem ezt jelenti. Nagyon nem.

Egyébként, amit ügyvédként fontosnak tartok, és senki nem említett még, az a korrektség. Én legalábbis azt vallom, hogy igenis korrektnek kell lenni, és nemcsak az ügyféllel, hanem az ellenféllel is. Egy dolog, hogy peres ellenfelek vagyunk, de nem pankrációt kell elképzelni ehhez.

2017. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6: Igen, a monotonitást, elválasztva a rutintól egy másik kérdésre adott válaszban már megkérdőjelezték ezen a portálon. Az ellenféllel való korrektség sokszor jól jönne és igazán naggyá teszi azt az ügyvédet, aki korrekt. De meglátásom szerint ez sokszor nem teljesül. Legalábbis olvastam rá példákat egy másik kérdésre adott egyik válaszban.

Mindenesetre köszönöm a választ.

2017. ápr. 22. 21:56
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem a pernyerés monotonitására célzott az első válaszoló? ;)
2017. ápr. 22. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!