Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza jó a pároddal...

Külön kassza jó a pároddal vagy a közös?

Figyelt kérdés
A volt párommal msjdnem 18 évig voltunk együtt.Fiatalon kerültünk össze,mindent magunknak vettünk meg az évek folyamán.Természetes volt hogy közös kasszán vagyunk.Én kezeltem a pénzt,mivel én vásároltam,csekkeket en adtam fel stb.Viszont a mostani párommal 7 honapja lakunk együtt és ha elfogy a pénzem kölcsön kérek tőle.😕Szerintem ez tiszta gáz.Így nem érzem azt a családi összetartást amit kellene.Babát szeretnénk,de így hogy?!Majd kölcsön kérek pelenkára?!Én nem tudom mondani neki ezt mert ő keresi a több pénzt.Mi erre a megoldás?
2017. ápr. 26. 20:46
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
90%

Na de várj már.

Ez nem tiszta.


Te a saját fizudból fizeted a számlákat meg veszel kaját, stb, a párod meg semmit avgy csak csekély mértékbe?


vagy te elköltöd a pénzt ruhára, veszel néhány tisztítószert, a többi haszontallan hülyeségre megy és mindent ő fizet, emellett még kölcsön is kérsz tőle, mikor már elherdáltad a lóvét?


Szerintem egyik verzió sem oké. Mi úgy csináltuk, hogy közös kasszán volt a fizetésünk java része, és mindkettőnknek külön számlán (vagy kp-ben) az, amit magára költ. Ebből vehet bármilyen badarságot, ez általában a fizetésünk 10-15%-a. A többi ment takarékba, számlára, kajára, avgy csak úgy, hogy legyen ha kell. Az embernek gátat kell szabdni hogy tudjon tudatosan takarékoskodnia anélkül, hogy hiányérzete lenne. Az anyagi függetlenség a cél. Ezt pedig csak takarékossággal lehet elérni :)

2017. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim válasza:
64%

Ha vissza kéri a pénzt,akkor léc.

Pár éven belül a falat kaparod majd a spórolás maniatol.

2017. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
98%

Hát semmiesetre sem az, hogy gyorsan szülsz neki egy gyereket.

Ez a külön kasszázás akkor működik, ha kb egyformán kerestek. Ha az egyik fél jóval kevesebbet keres, akkor a másik félnek vagy le kell adni az igényeiből, vagy maga mellé emelni a párját.

Ha együtt éltek és felezitek a kötelezőket, onnantól kezdve meg az egyik félnek még bőven marad habzsi-dőzsire, a másik meg számolja az aprót, az lakótársnak hívják nem párkapcsolatnak.

2017. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
62%

Véleményem szerint teljesen jól érzed, hogy ez gáz.Én is úgy gondolkozok mint te.

Az előző és a mostani kapcsolatomban is közös kassza volt a kezdetektől.Ha nem így lenne már éhen is haltam volna a gyerekekkel együtt.

2017. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
89%
Félközös (bár igazából 3/4). A fizunk nagy része megy a közösbe, abból fizetjük a kaját, rezsit, közös programokat, lakástakarékot stb..., a "lecsípett" maradék pedig a "zsebpénz", amit arra költünk, amire akarjuk.
2017. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Úgy van hogy a mosószert sampon stb....én veszem.A csekkeket közösen fizetjuk.A kaját én veszem amíg van pénzem,ha elfogy akkor ő vásárol.Azt nem kéri vissza.Multkor kértem tesóm szülinapjára pénzt tőle,azt vissza adtam.De nekem ez olyan furi.Akik együtt élnek elvileg nem közös minden??Jaaa és ami zavar hogy a volt feleségenek az egész fizuját leadta.😕
2017. ápr. 26. 20:58
 7/59 A kérdező kommentje:
Igazábol az a gondom hogy nem merek erről beszélni vele...ha ő ezt nem érzi át?!És pontosan így van hogy a boltba számolom hol tartok ő meg 70-80 ezrekkel szaladgál. :((((
2017. ápr. 26. 21:01
 8/59 anonim ***** válasza:
30%

Külön kasszán vagyunk.

Felesebe fizetünk mindent,kicsit macerás. Ez a megoldást találtuk ki kb.:az első percben,ahogy össze költöztünk.

Mind 2en fontosnak tartjuk azt,hogy annyit költsünk amenyit tudunk,és arrol ne kelljen beszámolni a másiknak.

Én teljes agyfh@sznak tartom az amicsi filmek-"jaj úristen költöttem 10dollárt,milesz ha megtudja a férjem?"


Nekem senki ne szoljon bele a költekezésembe.

2017. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
89%
a mosószerrel csak a te ruhádat mosod vagy az övét is? A kaját meg inkább úgy kellene,hogy egyszer te egyszer ő fizet. Persze csodára ne várjál szóval mondjad neki,hogy ma én fizetem holnap te...mert most érdekes kasszán vagytok hiszen te fizetsz ameddig van pénzed és ha esetleg következő fizetésig kitart akkor ő nem fizeti a kaját stb? ez így se nem közös, se nem külön
2017. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim válasza:
73%
Ez tényleg gáz. Szerintem ezt mindenképpen próbáld meg vele megbeszélni. Az általad leírt helyzet megköveteli, hogy feltételek nélkül támogasson. Ha nem költessz folyamatosan, eszetlenül hülyeségekre (gondolom nem) akkor biztos nem fog vitát generálni.
2017. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!