Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rosszul teszem,...

Szerintetek rosszul teszem, ha valakit azért nem tudok szeretni szerelemmel, mert az dohányzik?

Figyelt kérdés
Indoklás: elvi okokból vetem meg dohányzást. Szegény édesapámat így veszítettem el több mint két éve, ezért nem szeretném, ha a leendő társamnál is végig kellene néznem amint teszi tönkre magát, pénzért vesz magának betegséget.
2017. máj. 2. 23:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem. A dohányzás szenvedélybetegség, sajnos egyik szenvedélybeteg sem alkalmas olyan szerelmi kapcsolatra, amilyenre vágysz, mert a szenvedélye az első.
2017. máj. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
hat szerintem ez jol van igy en sem kezdek kapcsoaltba cigissel meg amugy is budosek es nem arrol van szo h nem barátkoznal velük v nem vened emberszamba szoval nincs kivetni valom
2017. máj. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem tudom. Ez ezért kicsit árnyaltabb... honnan tudod miért dohányzik? Lehet azért mert stresszes, vagy egy trauma miatt rászokott... jó persze a többség nem ezért dohányzik, de én ismerek olyan embert aki emiatt szokott rá. És utána papolnak, hogy a szenvedély az első a szenvedélybetegnek, de ha valami külső oka van az egésznek nem érdekes, le van tojva, de azért nyavajogtok, ha nincs ásó kapa amíg a sír el nem választ, mert még ennyi probléma mellett sem tudtok kiállni a másik mellett? Szép.
2017. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az utolsónak írnám, hogy leírtam az ellenérveimet. Egyszer már végignéztem, hogyan megy tönkre valaki mellettem, még egyszer nem szeretném.

Igen, lehet, hogy azért mert stresszes vagy trauma miatt, de ez sajnos nem változtat a dolgon. Ilyen alapon mindenki aki stresszes, az dohányozhatna, majdnem a világ 90%-a, ami tönkretenné a körülötte élőket, valamint a környezetet is szépen szennyezné.

2017. máj. 3. 00:35
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
3: Akkor fogalmazok másképp. Lélektanilag, szerelmileg FOGLALT az, akinek szenvedélybetegsége van. A barátja, barátnője már csak "a harmadik" lehet ebben a szerelmi kapcsolatban. Ki akar ilyen kapcsolatot egy igazi szerelmi kapcsolat helyett?
2017. máj. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Más felelőtlenségét nem kell kivetíteni mindenkire. Értem azt, hogy megviselt a dolog, nem is feltétlenül rád értettem, de picsogás helyett talán érdemesebb lenne a dolgok mögé nézni. És ezt nem azért mondom, mert támogatom a dohányzást, sőt, én magam egyszer sem gyújtottam rá, és nem szeretem a szagát, de ez a kirekesztés sem feltétlenül megoldás, már csak azért sem, mert saját magaddal tolsz ki, ha emiatt ellöksz magadtól valakit akit szeretsz.
2017. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5# pont az ilyen emberek hozzáállása miatt van az, hogy a dohányosok nagy része nem is akar leszokni.

De bezzeg azzal lefogadom semmi bajod nincs, ha valakinek muszáj minden hétvégén berúgni, ugye?

2017. máj. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7: Nem bajom van vele, hanem nem kezdhetek vele szerelmi kapcsolatot, mert neki már van szerelme.

Nem dohányzást mondtam, hanem szenvedélybetegséget, minden szenvedélybetegség ugyanaz az érzelmi mechanizmus szerelmileg.

2017. máj. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

7: "5# pont az ilyen emberek hozzáállása miatt van az, hogy a dohányosok nagy része nem is akar leszokni. "


Igen, a nemdohányzók az okai annak, hogy dohányzol. Tudjuk.


Szerintünk meg a dohányzók az okai annak, hogy a nemdohányzók passzív dohányzásra kényszerülnek.


Mégis hogy akarnál közeli testi kapcsolatot valakivel, aki 5 méteres távolságból is kiköpi a tüdejét tőled, meg kihányja a belét a szagodtól?

2017. máj. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, olyat szeretsz amilyet akarsz. Mivel neked "ez" a kifogásod, így az illető akármit is tesz ami jó, mindig fogsz tudni rajta találni fogást, tehát nem kell ilyet keresned, mert nem kell tönkretenni az illető életét. Olyat kell keresni, aki "neked" megfelel.

(Egy nem dohányos)

2017. máj. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!