Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most tényleg emiatt lennék gáz?

Most tényleg emiatt lennék gáz?

Figyelt kérdés
3 hete 2 osztákytársammal metróztam,ahol keszálltunk az aluljáróban egy hajléktalan bácsi ott rajzolt nagyon szépeket.Én meg odaadtam neki egy 1000 forintos papirpénzt,mikor meglátta a pénzt annyira látszott az arcán az öröm a bácsinak.Erre másnap osztálytársaim momdták hogy minek adtam neki pénzt mert tuti hogy alkoholra,cigire,drogra költi.Kezdjük ott hogy minden héten minimum 2x járok arra és eddig sose láttam inni,cigizni,drogozni.Most akkor tényleg emiatt vagyok rossz hogy van bennem egy kis emberség?15L
2017. máj. 10. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerelmes vagyok
2017. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

A magyar olyan hogy mindent és mindenkit egy kalap alá vesz.

Ha egy rétegből valaki normális, akkor mások ugyanúgy leírják, mert a többségük naplopó. Ugyanez érvényes a cigányoknál, feketéknél, araboknál(terrorizmus)

24F

2017. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez jó tett volt . Bármire költi ez már megmentés . Ne add fel . Istennek ilyen emberek kellenek akik segítenek az elesetteknek hajlék nélküli embereknek .
2017. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem vagy rossz ember csak naiv. Sajnos a legtöbb hajléktalan tényleg iszik, drogozik, még akkor is ha te nem látod rajta. De ezen kívül van még két hajléktalan típusú ember.

Az egyik típus az aki nem is hajléktalan. Van otthona, családja, csak kijár az utcára koldulni. Csurran-cseppen neki is, és a napi bevétele a nyugdíj vagy segély mellett megvan.

A másik típus az akit "futtatnak". Vagyis tényleg egy szerencsétlen hajléktalan, de figyelik és amint adnak pénzt neki, már el is veszik tőle.

Te a kedves naivitásoddal most vagy

1. alkoholra, drogra adtál pénzt

2. kis mellékállásra adtál pénzt

3. cigány stricinek adtál pénzt (ezek akik elveszik a hajléktalanok pénzét)

Végül is amiért anyád vagy apád megdolgozott azt csak úgy elszórtad a semmire.

Legközelebb ha adakozni akarsz, inkább adj élelmet a hajléktalannak.

2017. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Hát itt úgy megy, hogy ha kicsit jól megy a sorod, akkor tuti bünöző vagy, mert másból nem lehet pénzed.

Ha hajlektalan vagy, akkor tuti alkoholista, drogos vagy......

nem gáz amit tettél,.ha Te úgy erzed hogy jót tettél.... mással ne foglalkozz...

2017. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tuti hogy jo ember mert osztakytarsam apukaja ismeri jobban es meselt mar nekem is rola,meg en is beszelgettem mar Vele.Nem kene eloiteletesnek lenni,hajlektalanok kozt is vannakigen normalis emberek.
2017. máj. 10. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól tetted, ha alkoholra is költi, akkor is megérte. Megnézném, hogy hány olyan ember van aki utcán élve nem menekülne hasonló dolgokba (cigi, alkohol stb). Szégyen, hogy Magyarország nem képes gondoskodni a szegényekről, nem hiszem, hogy olyan nagy erőfeszítés lenne mindenkinek valamilyen szállást biztosítani.

Jó tudni, hogy vannak olyanok akik még segítenek.

2017. máj. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én párszor segítettem, és mindig rosszul jöttem ki belőle, így többet nem segítek hajléktalanokon.

Volt rá példa, hogy adtam egy hajléktalannak 500 forintot, vagyis az utolsó megmaradt pénzemet ami a zsebemben volt. Erre szó szerint köpött egyet a földre, hogy én mekkora qrva vagyok, hogy ennyivel bököm ki a szemét. Ebből még piát, cigit sem tud venni.

Volt olyan is amikor a húgommal sétáltunk, és 2 hajléktalan gyerek jött oda kéregetni, hogy napok óta nem ettek, segítsünk. Épp egy sütőde mellett álltunk, így bementünk, és vettünk egy csomó kaját, innivalót stb. Kivittük nekik, erre a fiú a földhöz vágta, anyázva, hogy nekik nem zaba kell hanem a pénz.

Volt olyan is, hogy egy nő az aluljáróban táblát tartott amire rá volt írva, hogy beteg a kislánya, ő is beteg, nincs munkája, pénze stb. Megsajnáltam. Odamentem, hogy beszélgessek vele, és mondtam neki, hogy tudok segíteni abban, hogy munkát kapjon, szállással. Azonnali kezdéssel dolgozhat. Fix, bejelentett állás lenne. A nő elkezdett vitatkozni velem, hogy húzzak el a jó büdös francba. Neki nem kell meló, nem gondolom, hogy dolgozni fog?!

Na ennyit erről.

Én hiszem, hogy vannak jó, kedves hajléktalanok is, de azok tuti nem kéregetnek, hanem megpróbálnak önerejükből is túlélni az egészet, és törekedni arra, hogy kijussanak a gödörből. De a legtöbb nem is akar, és még pofátlan is.

Na én azóta többet nem segítem a hajléktalanokat. Inkább adakozok az állatmenhelyeknek. Oda is mindig viszünk több kilónyi húst, játékokat, rengeteg pokrócot, és sok pénzt amivel az ivartalanításokat, gyógyszereket állják.

2017. máj. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!