Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi mániákus...

Miért van ennyi mániákus hazudozó? Új népbetegség?

Figyelt kérdés
A közvetlen környezetemben 2 vagy 3 ilyen emberbe is bele futottam már. Nem arról van szó hogy felvágósok, meg menőzni akarnak, hanem szerintem ezeket amiket mondanak még maguknak is elhiszik. Szóval, egy normális gondolkodású ember nem feltételezi, hogy ha ilyen hazudna, akkor azt bárki elhinné neki. Tehát teljesen képtelen történetekkel állnak elő. Miért van ez?
2017. márc. 3. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert ha a szüleiknek bevallottak valamit, amit elkövettek, azért verés járt. Én speciel 3 évesen tanultam meg azt az ok-okozati összefüggédt, hogy ha elmondod az igazat, megvernek, ha viszont hazudsz, van rá valamennyi esély, hogy megúszod. Ezenkívül a szüleim külön tanították is, hogy hazudjak. Például 6 évesen le kellett írnom a napirendem egy hétvégi napomról. Őszintén leírtam, de amikor nap végén megmutattam a szüleimnek, sürgősen átiratták velem az egészet, mert ha az igazi napirendem adom be, olyanok derültek volna ki az iskolában, hogy én már reggel 8-kor feleltem, de a szüleim csak délben méltóztattak felkelni és reggelit adni.

Most mit vársz egy olyan embertől, aki így lett nevelve? Ugyan én nem hazudok olyan nagy dolgokban, de ettől függetlenül mániákus hazudozó vagyok. Bizony, gyakran észre se veszem, hogy megint hazudok, mert jön magától az egész.

2017. márc. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1: Azt várjuk, hogy mesélje ezt el, ahogy Te, amikor a hazudozásaival árt nekünk és kellene az igazság ismerete a helyzet megoldásához. Soha az életben nem is hallottunk még ilyenről, azt se tudtuk, hogy létezik ilyesmi, be sem tudtam eddig kalkulálni, teljesen irreális, amit olvasok Tőled.
2017. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!