Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Manapság miért van egyre több...

Manapság miért van egyre több depressziós?

Figyelt kérdés
Én is depressziós vagyok, tudom, hogy mára már egy népbetegség. Mi az oka, hogy most jóval több depressziós van, mint 100, 50, vagy 20 éve?

2016. dec. 28. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Van erre valami hivatalos statisztika?
2016. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Mert ma mar ha ket napig rosszabb a kedvem, kedvtelen vagyok, mar "depresszios" is. A fogalom dobalva van.
2016. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 BlodDrunk ***** válasza:
27%

Mert az emberek nagy részének a megoldóképessége egyenlő a 0-val.

Ha bárminemű problémája adódik az életben,képtelen megoldani,feldolgozni.

2016. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
BlodDrunk: te miért nem kaptál még Nóbel Díjat ezért az ötletért?
2016. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Honnan veszed, hogy ma több van mint azokban az időkben? Lehet, hogy ugyanennyi depressziós volt akkor is, csak nekik nem volt idejük panaszkodni, mivel reggeltől estig dolgozni kellett, nem tudtak punnyadni és sajnáltatni magukat. Másrészt meg igen, egyre életképtelenebbek az emberek, miután divatba jött hogy a gyereknek újszülött korától kezdve fényesre kell nyalni a popóját, anyuci meg apuci mindent megcsinál helyette, ezért a gyerek nem tanul meg küzdeni, képtelen megállni a helyét egyedül a világban, minden apró-csepró dolog után -ami nem úgy alakult mint ahogyan elképzelte- képes depresszióba esni. Az emberek nem fogják fel, hogy az az idilli kis világ amit megálmodtak maguknak, meg a szüleik jósoltak nekik sohasem létezett és nem is fog. Még a leggazdagabb, legboldogabb embereknek is vannak komoly problémái, mindenkinek van, nem úgy működik a világ, hogy majd várom a csodát és jobb lesz, meg elérem az álmaimat aztán meg már semmi problémám nem lesz, csak boldog leszek életem végéig.
2016. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

A depresszió az életkedv elvesztése.

Két hatalmas és két növekvő kiváltó oka van jelen Magyarországon a depressziónak:

1) fokozódó stressz

2) jövő nélküliség / kilátástalanság

+1) mozgás hiány

+2) alkohol (és egyéb drog) fogyasztás növekedése


Na meg az is fontos, hogy érzelmileg analfabéták vagyunk. Sem szüleinktől, sem tanárainktól nem tanuljuk meg a saját érzelmeink észlelését, megértését, kezelését. Sokkal inkább azt tanítják meg, hogy miként nyomjuk el az érzéseinket. Önismeretet kéne tanítani már gyerek korban is.


Az indokolatlanul fokozott stressz már iskolában, vagy még előtte kezdődik, a kilátástalanság meg elég sok mindenre visszavezethető. A mindennapokat átjárja a politikai gyűlölet, ami már önmagában akkora stressz faktor, hogy ha tudatosan nem veszek tudomást a hírekről, már akkora mértékben csökken a stressz szintem, amit az orvosok a normális és a súlyos esetnek közötti mértéknek definiálnak. Nem ritka az ismeretségi körömben, hogy külföldre kell járni dolgozni azért, hogy itthon megélhessen a család. Ez azt mutatja, hogy itthon nincs jövő.


A munkahelyeken elvárják a túlórákat, nem fizetik ki, mindenhol hibást keresnek megoldást helyett, másra mutogatnak, amikor cselekedni kell és aki saját öltekkel rukkol elő, azt eltapossák, hogy ne legyen már ennyire stréber. Az életvitel teljesen felborul.


A depresszió ellen vannak lépések, amik megelőzésként is működnek. Egyik ilyen a stimuláló szerek (kávé, cigi, alkohol, drog) elhagyása, a másik a mozgás, harmadik az önismeret, negyedik a meditáció, ötödik az agytorna. Hallottál már valakitől is olyat, hogy milyen menő meditálni, vagy milyen menő, ha nem iszik valaki, vagy milyen menő, hogy heti 3x lejár edzeni még akkor is, ha emiatt kevesebbet alszik? Én még senkitől sem.

2016. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
:) amikor lepontozol és nem szólsz érdemben hozzá a megvetéseden kívül a témához, akkor mennyire vagy magadba fordul és depressziós?
2016. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kedves 20:37-es. be vagyok fordulva tényleg. viszont én nem szoktam itt pontozgatni.
2016. dec. 28. 21:20
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Akinek nem inge, ne vegye magára. :) csak jó meglovagolni a pontozás értelmetlenségét néha.



Sajnos nagyon sok a depressziós itthon. Igazából teljesen mindegy, hogy régen mi volt, mert aki most mélyen van, azon nem segít, ha tudja, hogy régen jobb volt-e vagy sem. A jelennel és a közeli jövővel érdemes foglalkozni.


Nagyon sok depressziós van, aki nem is megy el orvoshoz. Kollégáim közül bőven minden 4. depressziós.

2016. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BlodDrunk ***** válasza:
93%

De ahelyett,hogy magadat kínzod,miért nem keresel megoldást a problémádra???

Attól,hogy minden nap elmondod,hogy te depressziós vagy,ez meg az a bajod,ez meg az nem jó attól nem fog SEMMI változni.

Ha nem teszel semmit akkor örökre depis leszel??

Nem lenne jobb megoldani és boldognak lenni?

Illetve a problémádat se ismerjük,lehet csak el kellene fogadnod,hogy ez van,van amin nem tudsz változtatni.


Sportolj,barátkozz,mozdulj ki,táplálkozz egészségesen,tanulj illetve a negatív embereket akik lehúznak hanyagold....

2016. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!