Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiváncsi lennék hogy nektek...

Kiváncsi lennék hogy nektek mit jelent a boldogság? Esetleg barátok, szerelem, utazás vagy segíteni másokon?

Figyelt kérdés
2017. máj. 18. 06:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem a szerelem leginkább. De ezek közül mindegyik.
2017. máj. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó ember legyek. Persze ez relatív, körülírni úgy tudnám, hogy olyan döntéseket hozzak amit a lelkiismeretem helyesel. Nem sokkal ezelőtt jöttem rá huszonéves fejjel, eddig mennyire rossz és önző ember voltam. Elveszítve ezzel olyan személyeket, akik igazán fontosak számomra.

Nem célokat akarok hajszolni ezentúl az életben, hanem azt, hogy ha öreg koromban végig gondolom az életem azt lássam, hogy ezentúl egy döntésemet sem kapkodom, vagy bánom meg, hanem nyugodtan és helyesen cselekszem. Ez a kettő jelenti számomra az elégedettséget és a boldogságot jelenleg.

2017. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utazás a szerelmemmel.
2017. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a boldogság számomra egy érzés

általában nagyon jó hangulatom van és pozitív vagyok, talán boldog is, de leginkább akkor érzem azt az igazi boldogságot amikor sikerélményem van

akár ha segítettem valakinek és jobban van, akár ha látok egy mosolygós embert, vagy pl a gyerekek és állatok látványa is nagyon jó kedvel tölt el


24F

2017. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utazás a barátaim szerelmeivel, közben segíteni rajtuk. Ez a boldogság :D
2017. máj. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szabadidő
2017. máj. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bekuckózni egy nagy stósz könyvvel, olvasni egy álló hónapig, elvarázsolódni megannyi világban. Instant boldogságpor, kikezdhetetlen.
2017. máj. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy érzés, egy vagy több pillanat, amikor úgy érzem, kirobban a szívem a helyéről az örömtől. Hogy ezt mi váltja ki, az már más kérdés :)


Az utazás a legnagyobb hobbim, kivétel nélkül mindig boldog vagyok, amikor utazom, de már az előtte lévő szervezés és utána képnézegetés is nagy örömmel tölt el. Ha a munkámban véghez viszek valami jelentőset, sikerélményem van, az is boldoggá tesz. A zenehallgatás, koncertre járás, zenélés szintén. A barátaim, emberi kapcsolataim is boldoggá tesznek, vagy ha a szeretteimmel történik valami jó dolog, az is. A szerelem nálam például egy huszadrangú érzelem a fontossági listán, de természetesen ha beteljesült szerelemben van részem egy jó párkapcsolatban, az is sok boldogsággal tölt el.


De egy jobb napon már az olyan apróságok is boldoggá tesznek, mint pl. ha elolvasok egy jó könyvet, ha sétálok a napsütésben, ha főzök/eszek valami különlegesen finomat, ha valamilyen vicces spontán dologba keveredek (kevésbé fontos dolgokban sokszor impulzívan döntök, ezért elég gyakran előfordul), ha egy idegennel kellemesen elbeszélgetek a villamoson, ha segítek egy öreg néninek leszállni a buszról..


Szerintem a boldogságot nem úgy kell elképzelni, hogy napokig/hetekig/hónapokig 0-24-ben kicsattan az ember az örömtől, mert az érzés jön és megy, sok sok pillanatból tevődik össze. Viszont egy alapjáraton szerintem egy kiegyensúlyozott embernek teljesen más a semleges "alaphangulata", mint egy boldogtalannak.

2017. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pénz,rengeteg pénz!

Lenne egy hatalmas telephelyem és konténer számra állna a stex,végeláthatatlanságig állnának a pénzzel teli konténerek egymás hegyén hátán!

Mind az enyém lenne,és nem adnék senkinek belőle!

2017. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor lennék boldog, ha végre lenne családom. Nincsenek nagy igényeim, férj, két-három gyerek, egy nagy telek saját tervezésű házzal, sok növénnyel és néhány háziállattal. Ehhez persze a büdös életben nem lesz meg az anyagi hátterem, de a többi feltétel sem adott, szóval tökmindegy...
2017. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!