Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan végzettség, ha igen...

Van olyan végzettség, ha igen mi az, amivel vállalható egy 22-25 milliós autó napi használata, és ezzel egy időben egy építkezés?

Figyelt kérdés

Ahol lakom az utca eleje felé van egy úgymond "elit" övezet ami nagyon nagyértékű 30-70 milliós házakat foglal magában, régebben volt hirdetve egy ilyen ingatlan az utcában, és rátaláltam a hirdetésre, cirka 52 millió volt, de mint egy szálloda....

Ami most épül az is hatalmas lesz, ma láttam a férfit az autóval aminek a vételárát fentebb írtam, amikor megnézte a munkálatot, nem nagyon nyúlt semmihez, látszott benne az úriasság.


Tehát mondjuk egy gépészmérnök tud ennyit keresni hogy ekkora kiadásokat fedezzen, vagy ez már vállalkozói szint?


2017. máj. 20. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállalkozó... vagy politikus :DDd
2017. máj. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Az én gépészmérnök ismerőseim kifejezetten gagyi vagy tucatautókkal járnak, úgyhogy ez nem így működik. Alkalmazottként szerintem nem lehet ennyi pénzt összerakni.
2017. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

A fenntartási költségre gondolsz?


Egy nagyvárosi lakás ára a 30-70 millió Ft.

Pesti vagyok, 30 M egy garzon, 60 M egy nagypolgári lakás.

Ezeket a nagy, 100 nm körüli lakásokat 15-20 évvel ezelőtt 100-200 000 Ft-ért lehetett megvenni az önkormányzattól.

Most ebből egyet eladsz és mész az említett övezetbe az árából.

2017. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Gázszerelő legyél ,ez szerintem egyértelmű :D Szóval ennek semmi köze a végzettséghez. Első körben jó helyre kell születni,és semmi gondod nem lesz, ha ez nem jön össze, akkor lopni csalni ügyeskedni jó helyre nyalni kell hogy meglegyen az első rongyos 30-40 millió utána már a pénz magát termeli újjá és szaporodik,te meg a jólmenő vállalkozó képében tetszeleghetsz.
2017. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az autó és a ház is lehet hitelre, ami pár százezer forint havonta, úgy már nem olyan sok..


Amúgy alkalmazottként akkor kereshetsz brutál sokat ha tényleg olyan szaktudásod van ami országos szinten unicum és nagy kereslet van rá. Nekem vagy egy haverom aki a világ legnagyobb bohóca, de olyan szinten keni-vágja a szakterülét hogy napi szinten hívogatják fejvadászok és próbálják elcsábítani a jelenlegi munkahelyéről ahol nyolc kilót keres nettóban, pedig nincs 30 a srác. Szóval bele lehet tenyerelni.

2017. máj. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Végzettség nincs olyan, munka vagy befektetés van.
2017. máj. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha 20 éves korodig nem álltál neki a dolgoknak, akkor már nem fog menni. Itthon főleg nem. A legtöbb gazdag embert kiskorától fogva nevelik egy irányba vagy a családtól kapja az alaptőkét. Nagyon ritka, hogy valaki 30-40 éves korában robban be a pénzbe.

Gépészmérnöknek tanulok és hagyd a fenébe ezt az irányt. Ha nincs előképzettséged, érzéked vagy hasonló szakmájú a családban, egyszerűen egy szenvedés lesz éveken át a dolog. És egyáltalán nem annyira hiányszakma és jól kereső, ahogy erőltetik az ember torkán.

2017. máj. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

alkalmazottként soha nem keresel ennyit.


legjobban fizető munkának a légi forgalom irányító van beállítva kb 1-1,5 milla nettóval.


Programozók se keresnek többet alkalmazottként. Pedig az is húzó ágazat!

2017. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akiket te látsz azokban a gazdag elit övezetekben gyakorlatilag kivétel nélkül sokad-generációs vállalkozó família, akiknek már a nagyapjuk is alkotott valamit. A vérükben van a kereskedés/menedzselés/pénzkeresés. Úgy is mondhatnám, hogy ők amolyan zárt közösséget alkotnak ezekben a lakóövezetekben ugyanúgy, mint pl. Monaco, ahol 2 km^2-en össze van csúfolva több ezer gazdag ember és élik a sajátos nagyvilági életüket. Lehetsz te akármekkora zseni programozó/mérnök stb., ha van egy felettesed - aki megmondja, hogy X határidőre mit kell csinálni - akkor sosem lesz sok-sok milliós bevételed havonta, amiből tudnál finanszírozni egy +20 millás kocsit és egy +50 milkás házat. Alkalmazottként talán csak akkor van erre esélyed, ha összejössz egy hasonlóan gazdag (szintén alkalmazott) nővel és akkor ketten együtt félre tudtok tenni havi 800 ezret/1 milkát (mert ugye közben élni is kell és másra is kell pénz) közben hitelt vesztek fel a lakásra/kocsira és akkor 8-10 év alatt közösen fel tudjátok építeni a nagy álmotokat (ha nem jön közbe semmi). De a fent említett gazdagok ismérve még az is, hogy nekik annyi bevételük van havonta (+10 millió), hogy ugyanazokat a vagyontárgyakat (kocsi, ház) szinte egy éven belül ugyanúgy meg tudnák venni, tehát nem szorulnak rá a spórolásra.
2017. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!