Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszik el az ember...

Miért veszik el az ember kedvét a besavanyodott emberek?

Figyelt kérdés
Nyáron külföldre megyünk, de az egyik ismerősünk már megjegyezte, hogy " minek költötök annyit? Előbb ismerd meg hazádat" stb. dumát. Miért ilyen besavanyodott?
2017. máj. 29. 09:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
#7-es. úgy járod meg a Balatont pár ezerből, hogy leautózol, vagy levonatozol, megállsz a parton, megcsodálod a vizet, majd haza mész. Más esetben kb. 15.000 egy éjszaka jó esetben, 500 Ft egy sör és még sorolhatnám. Már szinte alig van szabadstrand, kemping, minden privát lett. Képzeld el, hogy a tehetősebb pont hogy jobban tud számolni. Lemehetsz pár ezerből, csak semmit nem kapsz érte.
2017. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#7

Persze. Akinek van pénze, annak AZÉRT van, mert nem tud számolni.

Akinek nincs, annak AZÉRT nincs, mert tud számolni.

Ergo: a pénzügyi helyzeted egy véletlen kérdése, és semmi közöd hozzá. Sem a tanulmányaidnak, sem a stratégiáknak, sem a kamatoknak, sem SEMMINEK. A tőzsdeindexet is lottón sorsolják ki.


Mesélj, megnyugtat, ha ezzel kábítod magad?

2017. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Van még szabadstrand bőven... igen leautózunk, kemping helyet megfizetni a legdrágább része... strandolni ott a szabadstrand, sört egyebeket meg vinni is lehet ám, nem kell mindent ott megvenni...

20-25000 max30000+benzin (nyíregyházáról)ki szoktunk hozni 4fős családdal 5napot balatonon...

Horvát tengerpartra a benzin nem jönne ki ennyiből...

2017. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
46%

#12 kedvesz mindent szószerint értelmező...

Arra utaltam, hogy csak annak egyenértékű egy balatonra ruccanás egy horvát tengerparttal, aki megteheti, hogy mindegy legyen a számára, hogy 20.000ret költ vagy 200.000ret...

Akinek nem mind1, annak meg rohadtul meg kell húznia a nadrágszíjat és beérni azzal, amit kap 20.000ért... de ennyiből is megoldható egy balatoni nyaralás... nem csak wellnesz szállodák léteznek...

Nekünk az a lényeg egy nyaralásban, hogy együtt van a család, pihenünk és játszunk sokat... ehhez pedig marhára nem kell valami sok pénz...

2017. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Szabadstrandok pedig vannak még szépszámmal... nem is rosszak...

Pl Balatonboglári szabadstrand, az egyik legszebb strand a balatonon.

2017. máj. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok most itt pont afelé kanyarodnak, amit a kérdező neheztelt, ergo jönnek elő a féltékeny dumák, hogy olcsóbban is meglehet úszni egy nyaralást. Ha megteheti, had utazzon külföldre, és nem kell nekiállni más pénzével sakkozni, hogy olcsóbban is lehet. Persze, hogy lehet! Akkor, ha nem telik másra.

Arra azért megesküdnék, hogy aki azt írja, olcsón is meglehet, és viszünk mindent hűtőtáskában, annak is csorog a nyála amikor megérzi a frissen sült palacsinta, vagy hal illatát, miközben az elázott szalámis szendvicsét majszolja. Ekkor nagyon nyomorultnak érzi magát szeretet ide vagy oda. Benzinben tényleg többe kerül elmenni a Horvát tengerre, de nem is nézik ennyire hülyének a turistákat mint nálunk.

2017. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem irigykedtem, nyílván én is utaznék, ha megtehetném... szerintem az első 2 válaszomból ez látszik is... csak azon akadtam ki, mikor egyenértékűnek állítanak be olyan dolgokat, amik rohadtul nem azok...

Jelen esetben egy horvát tengerparti nyaralás, meg egy balatoni...

És igen, nekünk, akik nem tehetjük meg igenis bántó, amikor úgy állítják be, mintha ugyanannyiba kerülne...

Jártam én már LA-ben, Hawaiion, de Ausztráliában is... nem irigykedek azokra akik megtehetik... szép dolog utazni, én már ráuntam és jelenleg fontosabb számomra a családom, mint a vállalkozásom volt, a kettő együtt pedig nem összeegyeztethető.

Ha bárki kedvét elveszem ezzel a hozzáállással bármitől, az azért van, mert eleve ott van benned a kétely és emiatt el lehet venni a kedvedet.

2017. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert vagy szélsőségesen magyarkodók, vagy irigyek, vagy mind a kettő.


Én már alapból nem értem, hogy bárki, akár rokon is, hogy veszi a bátorságot arra, hogy a pénztárcámban turkáljon, és megjegyzést tegyen arra, hogy én mire mennyit költök, mi túl sok, mi túl kevés, ameddig nem tőle kérek utána kölcsön és megtehetjük (tehát nem koplalunk utána és nem hitelből élünk). Köze nincs hozzá, ennyi.


Főleg az a röhejes, hogy aki ezt az "ismerd meg a hazádat előbb" dumát nyomatja se volt a Balaton partján kívül máshol általában... vagy nagyon max. vmi máshol levő wellnessüdülőben SZÉP Kártyán... de nem túrázni meg akkurátusan felfedezni egész Magyarország területét.

2017. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#14

"Ebből is látszik, hogy számolni megint az nem tud, akinek van miből..."


Ezt csak úgy tudom értelmezni, ahogy le van írva.


Valamint annak is számít a családi együttlét, akinek van pénze. Horribile dictu.

2017. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de "Hát azért balatont párezer ft ért ".

Nekem úgy került 20.000 Forintba négy nap Balatonon, hogy ingyenes volt a szállás.

2017. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!