Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregek miért hiszik, hogy...

Az öregek miért hiszik, hogy ők jobb emberek mint a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Állandóan azt mondják, hogy bezzeg a mi időnkben minden más volt... Pedig akkor is rengeteg nemi erőszak volt. Például nagyapámat majdnem halálra verték, mert udvarolt nagyanyámnak. Szerintem sokkal rosszabb világ volt mint most. Az emberek meg mindig is undorítóak voltak.
2017. máj. 31. 07:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%
Nem volt szebb nem volt jobb. A kommunizmus nem működik, sosem működött és nem is fog soha. Sorban állni órákat a kajáért, rettegni mert a saját disznód nem vághatod le, nembeszélve a sok nőről akit magyarország megszállása után megerőszakoltak az oroszok, lehetne sorolni. Biz isten milyen jó is volt az a Kádá'-rendszer. A mostani rendszerben is van néhány hiba, de még mindig jobb mint ami volt. Kádár és az összes többi kommunista a szememben hazaárulók voltak, önként adták az országunk szabadságát a barbár szovjeteknek. (Még úgy is hogy ő volt az aki "enyhített".)
2017. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%
Hazaárulás dolgában szvsz nem sokat javult a helyzet, csak a preferenciák változtak.. egy biztos, a 60-as 70-es éveket vizsgálva a közbiztonság akkor jóval magasabb szinten állt mint ma.
2017. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
43%

Nem vgyok túl öreg... 90. Évek elehén voltam gyerek, és 2000-es évek elején tinédzser...

Elmondom az miért volt jobb:

Suli, tanulás után barátok voltak, kimentünk játszani, bicózni, focizni, pecázni, bunkit építeni.... egy jó bicóval Te voltál a császár... nem volt mobil, hogy jaj hol vagy mit csinálsz... ha az utcai lámpa felkapcsolt akkor skera befele... és még verve sem voltunk (legalábbis mi nem)

És Ezek a barátok még 30-on túl is barátok...


Hogy ma mivan? Csak szét kell nézni itt: jaj nincs barátom, magányos vagyok, vagdosom magam, a h.lye anyám eldugta a laptopot, nem engednek semmit... bla bla bla...

De igaz, hogy változik a világ és az is lehet ha most lennék gyerek, akkor hasonló lennék én is.... bele gondolni is szörnyű....


Na én pl ezért gondolom hogy jobb volt "régen".

2017. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%

13

Fogalmad nincs, mi van most, ha csak a sztereotípiakat latod. Mindenkinek a saját gyerekkora a jobb. Talán én kivétel vagyok, pedig hasonló korú vagyok, mint te, én az árnyoldalakra is emlékszek. A jó bringával, draga sportcipővel is csak a fsz jobb oldalán volt olyan nagy buli. Ugyanaz a rongyrázás ment, mint bármely más korban. És ugyanúgy kiközösítették azokat, akik kilógtak a sorból. Az meg, hogy a te barátságaid komoly, maradandó barátságok, nem jelenti azt, hogy az okostelefonnal felnövő mostani gyerekeknek nem lesz ilyen barátsága. Csak az nem a te életed, nem te vagy, ezért nézed le őket. A mi generációnkban is ugyanúgy sok magányos ember van.

2017. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
5%

#14

Igaz luzerek minden korosztályban vannak voltak...

Te vagy az egyik bizonyíték...

2017. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
89%

"Igaz, nem is 13 évesen kezdték a szexet. "


100 éve 13-14 évesen szültek már.

2017. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%

Elnézve egyes facebookos kérdéseket, meg tudom érteni őket :D


De komolyra fordítva a szót, aki normális öreg, az nem hiszi ezt. Változik a világ, de az ifjak mindig is ifjak voltak, régen sem voltak erkölcsösebbek vagy okosabbak vagy bármi.


Nem volt minden más, az emberi tényező tuti nem.

2017. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%

15:

Lúzer lennék? Lehet, de sosem voltam olyan egyenmajom, aki tizenévesen a bringájával menőzik, aztán 30-on túl meg szidja a mai fiatalokat, akik iPhone-al menőznek.

2017. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
62%

13-14 évesen szültek HÁZASSÀGBAN még pedig pap adta össze őket.


Az értelmesebb idősek, nem "bezzeg az én időmben" - eznek meg "ezek a mai fiatalok" - oznak és ugye ha ők az intelligensebb részt képviselik akkor az ő szavukat háromszorosan lehet súlyozni.


Amit fájlalnak:

-okostelefon, internet, számgép mértéktelen használata.

-laza, élettársi kapcsolatok, kevés gyerekkel.

-régebben aki sokat dolgozott az keresett jól.

-nem volt ez a kapkodás, ráértek beszélgetni

-nem volt ennyi nemköszönő

-nem voltak ennyire szabadjára engedve a gyerekek

Stb

És ezekben vagy igazuk van (ezért sértve érezzük magunkat)

vagy nincs igazuk (ilyenkor meg a büszkeség jön elő,)

és ha nem ingünk ne vegyük fel.


A régi szép időket szerintem Trianon óta emlegeti alapból mindenki, és ez helyes.

2017. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
59%

19:

Azt kell látni, hogy ezek nagy része demagógia. A világ változik, de az alapvető dolgok nem változnak, ez emberek épp ugyanolyan emberek.


Vegyük példaul azt, hogy régebben aki sokat dolgozott, az jól keresett. Először is kérdés, hogy mikor? Szocializmusban? Horthy rendszerben? Monarchia idején? Szerintem ha visszamennél bármelyik korba, akkor egyrészt megtalálnád az igazságtalansagokat, másrészt a panaszkodókat, akik szerint a másik igazságtalanul keres többet, mert szerinte kevesebbet tesz le az asztalra. Aztán másik kérdés, hogy mit értesz a munka alatt. Egy folyamatosan változó világban nem biztos, hogy az a szorgos ember, aki 40 éven át 12 órázik egy gyárban, hanem inkább az, aki tesz azért, hogy jobb munkája legyen, tanul, fejleszti magát, és ha kell munkahelyet vált. Az előbbi ember meg köpködi, hogy pedig ő 12 órazik, a másik meg csak ül a kényelmes irodában.


A masik demagógia példaul ez a nem voltak szabadjára engedve a gyerekek. Én például fordítva látom, de ha akarod, hozok rá forrásokat is, a gyerekek mai szintű túlóvasa a 60-as évek Amerikájában jelent meg, és terjedt el Európában is. Ma sokkal kevesebb kisgyereket engednek le egyedül a játszótérre, mint 50 évvel ezelőtt. Nyilván idővel ezek a dolgok normalizalódnak, a tűlóvás, mint szélsőség visszaszorul, te meg ezt látod úgy, hogy tűlzottan szabadjára engedik a gyerekeket. Mert téged jó eséllyel szigorűan fogtak, és ezt szeretnéd a mai gyerekek esetében is...

2017. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!