Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdenek el a fiatalok...

Miért kezdenek el a fiatalok korán alkoholizálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem láttam 18 évesek már vodkát meg pálinkát szoktak általában. venni. Azért mondom, mert egy kereskedelmi boltban dolgozok.


Lehet azért háborit fel, mert nem tetszik de furcsállom .


Lehet ettől menőbbek lesznek.



2017. máj. 31. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Középkorúak is mondják hogy annak idején is voltak a szórakozóhelyen, koncerteken ivászatok, csak akkor még azt itták ami elérhető volt pálinka, bor, sör.

A többségnél még újdonság, utána alábbhagy, csak kis részük olyan aki így lesz alkoholista.


Az kölykök többsége addig merész, amíg nem hányja össze magát, utána míg rendbe jön elgondolkozik azon hogy érdemes-e így tovább folytatni.

2017. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
15 éves koromtól kezdve járok bulizni, és igen a bulizni általában házibulit és kocsmázást jelent nálunk. Iszunk, elvagyunk. 21 éves vagyok, ugyanúgy eljárok bulizni mint 15 évesen. Társaság, szülinapok, kikapcsolódás. Egyébként kirándulni is el szoktunk menni, meg bográcsozni, de inni is.
2017. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

"Lehet azért háborit fel, mert nem tetszik de furcsállom . "


Mert? Elkezdik 20 év körül mi a baj vele?


Most valamennyire ide tartozik de nekem az furcsa ember aki nem iszik alkoholt.


Nekem meg az fura.


De ha egy 14 éves inna mint állat az már nem OK. szerintem.

2017. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Uramatyám, egyesek fiatalok és jól akarják magukat érezni, még piát is vesznek! Szentségtörés, bitóra velük!!
2017. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%

Mindnek más oka van.

Nem számít.

2017. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Mert már felnőttként akarnak viselkedni, és az alkohol a felnőttek itala. Azt nem veszik észre, hogy pont ettől lesznek gyerekesek, hogy mértéktelenül isszák, mert a felnőtt tudja, hogy mindenből a mérték a fontos, és nem a vedelésért kell inni az alkoholt.
2017. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
én 21 éves vagyok, kb 15 éves koromban kezdtem el alkoholt fogyasztani, volt amikor többet, volt amikor kevesebbet. Jelenleg éppen az előbbi korszakomat élem, bár ritkán (de előfordul) történik meg, hogy nagyon berúgjak és elfelejtsek dolgokat vagy hányjak. Gimnázium óta hatalmas nyomást helyeztek rám a szüleim és nagyon jó volt, hogy néha kiültünk haverokkal borozni meg sörözni. Most heti 30-40 órában dolgozok és egyetemen tanulok szóval a nyomás és a stressz megmaradt úgyhogy jól esik chillelni időnként
2017. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Erről szó a fiatalság. Próbálgatjuk a határainkat és begyűjtjük az élettől az érte járó pofonokat. Az alkohol ehhez remek terepez nyújt. Semmiféle előképzettség nem kell hozzá, és még jó közérzetet is biztosít, nem úgy mint más extrém helyzetek kialakítása, átélése.
2017. jún. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Oldja azt a rengeteg szorongást és frusztrációt, amit az okoz, hogy alig engedett ki a szülői gyeplő, máris képessé kell válni beszállni a gazdaság gépezetébe, hogy saját jogon valakivé váljunk. Már amikor azt hisszük, itt a nagy szabadság, rájövünk, hogy minden irdatlan pénzbe kerül, amire vágynánk. Nesze neked szabadság és vágyak.


Az absztinencia butaság, de tudni kell, hogy az alkohol alapvetően méreg. Vigyázni kell, hogy a túlzásba vitt alkohol nehogy képtelenné tegye az embert a felnőtt életben való helytállásra.

2018. ápr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
95%
Mert ellazít. Többet röhögünk, jobban táncolunk, és könnyebben megy az ismerkedés is :). És bizony nekünk, 18 éveseknek is vannak lelki problémáink (pl a beteljesületlen szerelem tipikus tinédzser dolog), az alkohol nem oldja meg, de kis időre elfeledteti, azt érezzük, hogy miénk a világ és mindenre képesek vagyunk. Személy szerint a fizikai fájdalmat is enyhíti :D. Ennyi az egész. Addig jó az alkohol, ameddig nem hánysz, vagy nem kerülsz illuminált állapotba illetve nem lép be a képszakadás.
2018. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!