Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdenek el a fiatalok...

Miért kezdenek el a fiatalok korán alkoholizálni?

Figyelt kérdés

Úgy értem láttam 18 évesek már vodkát meg pálinkát szoktak általában. venni. Azért mondom, mert egy kereskedelmi boltban dolgozok.


Lehet azért háborit fel, mert nem tetszik de furcsállom .


Lehet ettől menőbbek lesznek.



2017. máj. 31. 13:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az hogy 18 évesek még egész jó,a mi generációnk 15-6 évesen kezdte. Kipróbáltuk az enyhébb likőröket,majd a vodkát is.

Nem értettük mit szeretnek benne,majd megértettük. Kis piával könnyebb volt szórakozni,ismerkedni,mindenkinek jó kedve volt. Persze nem vittük túlzásba,de megesett hogy valaki átesett a ló túloldalára.

Egy-két évig kísérleteztünk,mindenki kitapasztalta a határait,hogy mit hogyan,mikor és mennyit szabad,és egy év alatt kb el is szállt az érdeklődés,mert megtapasztaltunk mindent. Egyikünk sem lett alkoholista,van aki ma is szépen iszogat a bulikon,de csak amennyi jól esik,én már kb azóta nem is birom annyira,elég gyorsan jött a borzalmas másnap,szóval én egy évig éltem ezt a "fiatalkort" míg kitapasztalatam,mostmár csak ritkán iszom alkoholt bulikon,és akkor is keveset. És én mondjuk nem bántam meg semmit. Mondhattak volna akármit ha nem a saját bőrömön tapasztalom,úgyis kíváncsi lettem volna. Szerencsére nem vagyok hülye és felelőtlen,tudtam mikor elég,és tanultam a hibákból. Dehát erről szól a fiatalkor.

23/N

2018. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Régebben mi 14 évesen kezdtünk el keményebben inni , de azóta mindenki kinőtte ezt a rossz szokást :) (Amúgy is mindenki azt csinál amit akar . )
2018. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%

Alkoholista országtól mit vársz?

EZt látják jó példának, szocializmusban még gázabb volt.

2018. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 he84 ***** válasza:
61%
Hát pedig 18 éves kor felett elfogadott az alkohol fogyasztása kérdező, ha hiszed, ha nem, ha tetszik, ha nem. Nem értem itt valaki szerint miért fura az, ha valaki nem iszik alkoholt, vagy ha csak ritkán. Legalább nem esik túlzásba és óvatos. Sokkal rosszabb az, aki rendszeresen és sokat iszik, még akkor is, ha még nem érte el az alkoholizmus szintjét! Nem attól jobb egy ember, hogy mennyit iszik, milyen gyakran, vagy hogy semennyit. Attól meg aztán magát járatja le az, aki annyira túl sokat iszik, hogy nem bírja és kihányja. Ha meg valaki alkohol nélkül nem tud ellazulni, nevetni és szórakozni alapból, annál valami nincs egészen rendben, már elnézést. Na meg ha sokat ivott valaki és úgy tesz dolgokat (nem csak szexre gondolok, hanem bármire), akkor az nem mindig jó és később megbánhatja. És egyáltalán nem szól erről a fiatalság, nem minden fiatal piál, csak egyes fiatalok teszik és anno nálunk nem volt nagyon piálás, én sose jártam el piálni, de mások se. Azt nem tagadom, hogy évente párszor iszok, de csak nagyon keveset mértékkel, plusz a nagy adagokra érzékeny is vagyok, nem akarok túl részeg se lenni, maximum becsípésig oké. Ám nem azért, mert nem bírom nélküle, hanem egyéb okok miatt.
2018. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Valamikor abban volt első ez az ország, hogy a létszámához viszonyítva mennyi aranyérmet nyertünk az olimpián, és milyen sok volt a magyar származású Nobel díjas.


Mára ez úgy módosult, hogy Európában első helyen vagyunk az elhízottságban, de dobogós helyen vagyunk az alkoholfogyasztásban, a dohányzásban és az ezek okán kialakult vezető halálokokban is.

Hajrá.

2018. aug. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármelyik 40,50,60+ éves embert megkérdezed, mikor próbálta ki az alkoholt és rúgott be először, a válasz:

14-15-16 évesen apám, nagyapám dugi borától, pálinkájától, sörétől.


Majd a folytatásban következik, hogy: mikor apám észre vette, lekevert egy akkora nyaklevest, hogy egy hétig kettőt láttam mindenből.


És hogy mi változott azóta?

Ha a mai 15-16, 18 éves gyerek úgy megy haza, hogy alig talál be az ajtón, előtte hányás tócsák mutatják melyik úton ment haza, mi a szülő reakciója? Semmi. Talán egy kis, "eszednél vagy fiam, lányom". A gyerek meg vígan a képébe röhög. A következő héten mehet ugyanez a játék.

Nem a fiatalsággal van a baj, ők is csak próbálgatják a világot, ahogy az idősebbek tették az Ő korukban. A felnőttekkel van baj, hogy nem tudnak mit kezdeni a saját gyerekeikkel. Nem tudnak példát mutatni, nem tudnak nevelni.

2019. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!