Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veszélyes ember lehet a...

Veszélyes ember lehet a keresztfiamból?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves, okos, inteligens, megnyerő kamaszról van szó. Az egyetlen baj vele, hogy durván szélsőséges nézetei vannak. Sztálin a példaképe (nem mondta, csak következtetés a beszélgetéseink alapján), azt viszont mondta, hogy ha tehetné, Magyarországot is olyanná tenné, mint a Szovjetúnió. Szeretne politikus lenni, ahogy mondta nekem. Rasszizmusra erősen hajlamos. Imádja a fegyvereket, katonákat, hidegen hagyja a vérontás és az öldöklés.

Szerintetek fog még változni, vagy "agymosásra" van szükség? Nem akarom, hogy ez tovább fajuljon.


2017. máj. 31. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen még nem fog világuralomra törni. Meg kell ismernie Sztálin rosszabb oldalát is. Alapvetően nem gondolom, hogy probléma lenne, hogy érdekli a politika. Biztosan változni fog ahogyan komolyodik.
2017. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszok körében mindig is kiemelkedő volt ez a szélsőséges nézet dolog, majd kinövi, benő a feje lágya.

Amúgy én elvinném egy hétvégén a Terror házába meg ilyen helyekre ahol kicsit tágíthatná a tudását a dolgokról...

2017. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bizonyos mértékig meg is szidtam emiatt, de így utólag, azthiszem inkább meggyőzni kellett volna, vagy hatni a lelkére valahogy.
2017. máj. 31. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen elképzelések alapján igen, veszélyes és kártékony lehetne, de szerencsére sok gyerek kinövi ezt, és mezei munkája lesz, a társadalom nagyon kis %-a kerül be felnőtt korára a Parlamentbe.


Azt tudom mondani hogy ezt az idő megoldja nála egyrészt nagyon gyerek, másrészt az első komoly konfliktusa után(összeverik érte) átgondolja megéri-e úgy követni egy eszmét, hogy nem tudja megvédeni magát, ilyenkor jön egy csalódás, és keres más "hobbit"


Ahova jártam középiskolába oda előzőleg is járt egy bőrfejű srác, ütötte vágta a cigányokat az iskola előtt, orr törés, zúzódások, felrepedt szemöldök, elharapott száj átlagos volt, ennek a 8 évig tartó ámokfutásnak(14-15 éves korában felkarolták idősebbek velük lógott, mondjuk ezek foci huligánok voltak) egy majdnem emberölés lett a vége annyira összevert gyerek létére két felnőttet, innen ment is a fiatalkorúakhoz, másfél évre, onnan ki jött és úgy jött a suliba vissza tanulni mert az is félbe maradt emiatt.

Középiskola végére már megpuhult valamennyire, felkarolta az egyébként jó iskolát végzett barátnője, és együtt is laknak, ma már átlagos, de ugyanúgy utálja a cigányt, csak nem ugrik nekik.

2017. máj. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd kinövi. Amikor 14 évesen elkezdtem politikával komolyabban foglalkozni, én a szélsőjobb felé tolódtam azonnal, idealizáltam a hitleri és olasz fasizmust, holott az interneten olvasott propagandákon kívül nem is tudtam róla semmit. Majd ha bővül a tudása és kicsit érettebben gondolkozik, ő is eltávolodik tőle. Az agymosás a lehető legrosszabb dolog amit ebben az esetben tehetsz.
2017. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Meg mondtam neki, hogy esze ágában se legyen ezt nyílvánosan hangoztatni. Nem mellesleg igaza van az egyik válaszolónak, az ilyen embert, -ha fény derül a nézeteire- villámgyorsan elnyomják, mint a csikket.
2017. máj. 31. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyerek szellemétől(alapszemély) függ hova fog tartozni a társadalomban. De sok múlik a szülők irányadásán is, ők ezt formálhatják, de nem teljesen. Nincs ezzel semmi baj, 16 évesen még sokat változhat. De ha bekerül egyetemre, több figyelmet adnék rá, mivel a társadalmat csak is a munka útján tudja megismerni.
2017. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!