Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jött ez az új hóbort,...

Honnan jött ez az új hóbort, hogy a személyes névmásokat nagy betűvel írjuk, a másik tiszteletének kinyilvánítására, legyen az akár egy hivatalos levél, vagy csak egy chates beszélgetés? Honnan vettük ezt át? Ki találta ki?

Figyelt kérdés
Holott egymás háta mögött meg mindennek elmondja egymást mindenki! Már megint egy képmutató szokás, egy értelmetlen külsőség, amelyre 3 perc alatt szokott rá az ország.

#tisztelet #személyes névmások nagybetűvel
2017. jún. 1. 10:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

"Írásban a Te ill. Ön ma már-már alapelvárás, hogy nagy legyen."


Egyáltalán nem tiszteletlenség, pláne nem alapelvárás. Remélem nem bántom meg ezzel önt. :)

2017. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem, tisztelem a véleményét. De én is rászoktam a nagy Ön-re, és saját magamat érzem bunkónak ha kicsivel írom. :)

Ahogy rászoktam a megszólítás utáni vesszőre is, fene a sok angolba. Belső céges levelezésben mindenki, 100 levélből egyben van a megszólítás után felkiáltójel... de abban is csak azért, mert úgy kezdődik:

"Lajos! Hol a táblázat, amit tegnapra kértem?"

2017. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az átlagember számára a helyesírás nehéz, ezért az emberek túlnyomó többsége sok helyesírási hibát vét.

A maradék kisebbség pedig keveset.

2019. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!