Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy félnek...

Miért érzem azt, hogy félnek tőlem az emberek? Egy 20 éves roma fiú kérdése.

Figyelt kérdés

Na szóval az a helyzett, hogy már 1-2 éve vettem észre, hogy az emberek szó szerint (minden kétséget kizárólag írom) menekülnek tőlem. Egyszerűen érzem azt hogy nem mernek rám nézni. Még az ismerőseimnél is ezt a tapasztalom, korábban nem. Más is így van ezzel? Nem vagyok egy félelmetes alak vagy ilyesmi.....


Roma vagyok 20 éves, a bőröm picit barna, de nem vagyok az a tipikus putris ember. Család centrikus vagyok..... Az ismerőseim tudják régóta hogy roma vagyok, ezért nem értem, hogy miért. Az idegenek is ezt müvelik.


Leírom hogy nem vagyok kamus, és a rasszista kommentek nem érdekelnek, mindenkit megszeretnék kérni, hogy értelmest választ írjatok- Ha megadom a tisztelettet (már pedig megadom mindenkinek) cserébe is ezt várnám el. Köszönöm!



2017. jún. 3. 05:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%
mert a legtobb roma bunozo eloskodo, en is probalom kerulni oket mert jonnek es keregetnek meg orulhetek ha nem jonnek nekem.
2017. jún. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

Régebben egyik nap mentem haza eddzésről gyalog. Éreztem hogy követnek és 3 cigány volt. Megvertek és az értékeimet ellopták. Nem tudtam védekezni mert lefogtak. Lány létemre megvertek.

A másik hogy akármennyire is vagy "normális" mindenki azokat a cigányokat látja benned akik lopnak,gyerekeket/felnőtt nőket erőszakolnak, megvernek. Félnek és félni is fognak.

2017. jún. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A társadalom nagy részének az a helyzet, hogy több negatív tapasztalata volt cigányokkal, mint más emberekkel. Így a legtöbbünkben van bizalmatlanság ezzel a népcsoporttal kapcsolatban. Én is lehetőleg átmegyek az utca másik felére, ha pl jön szembe két-három cigány fiatalember. Mert az ember soha sem tudhatja. Ez nem rosszindulat kérdése, csak szimplán szeretnék tartalmas, hosszú életet élni. Őszintén sajnálom a magadfajta rendes arcokat, mert tényleg baromi szar érzés lehet ezt így átélni. De az utca emberét nem fogod tudni meggyőzni, hogy teljesen átlagos, normális ember vagy. A munkatársak, ismerősök a fontosak.
2017. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Beszéld meg az ismerőseiddel!


Erre a kérdésre csak ők tudnak igazán jó választ adni. Írhatnám én is, hogy a származásod - ne haragudj, de tényleg erre gondolok -, viszont akkor is csak azok tudják az okot, akik így viselkednek.

2017. jún. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Biztos sok rossz tapasztalatuk van a romákkal, és hát elsőre ez jön elő náluk, de ha megismernek, lehet, hogy nem fognak félni.
2017. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem te is tudod a választ, te nem vagy ilyen, de a cigányok legalább 90%-a ilyen. Nem tudhatják az emberek, hogy kiben bízzanak meg és kiben nem.
2017. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esti gimibe járok, és felnőtt emberek között vagyok. Az utóbbi pár hónapba vettem észre, hogy kerülik a tekintetemet, nem szólnak hozzám stb. Mindenki messzire elkerül, divatos cuccaim vannak, lehet hogy azt gondolják hogy valami bűnöző lennék stb..
2017. jún. 3. 13:59
 18/22 A kérdező kommentje:

Valaki írta hogy legyek kedves stb.


Kedves vagyok, megértő, van egyéniségem is. Aki ismer az tudja hogy milyen vagyok, de ennek ellenére is ezt érzem. Rengeteget bizonyítottam már, de teljesen felesleges volt ezek szerint. Lehet hogy a származás miatt van ahogy írtátok nekem, mert picit barna a bőr, és biztos hogy lesír rólam hogy roma vagyok (feltűnik) de ha valaki még is megnéz, nem az a roma stilusú vagyok. Pl: Nem járok úgy, nem viselkedek úgy. stb.

Köszi a válaszokat.

2017. jún. 3. 14:07
 19/22 anonim ***** válasza:

#4-es ez igaz a mai világban egyik ember után ítélik másikat, sajnos:(

Valószínű ez lehet szerintem is, sok embernek rossz tapasztalata van , de mindegy hogy milyen a böröd színe, mindenki csinál rosszat. Mi magyarok is.

Én például ismerkednek roma vagy hasonló bőrszínű lányokkal, szerintem vannak jó emberek, ahogy mi belőlünk is van jó-rossz, szerintem.

A baj az hogy semmit sem tudsz tenni :(

2017. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
29%
Én is cigány vagyok, és borzalmasan félnek tőlem. :D De kedves kérdező, inkább féljenek. Mert lesz nekik fa husáng. Fa***opó parasztok, gázkamrába veletek.
2017. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!