Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz e, ha nem voltam sorkatona?

Gáz e, ha nem voltam sorkatona?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.Tudom,hogy már eltörölték 13 éve.De most megtudtam,hogy Ausztriában,Svájcban,Oroszban és sok más helyen még mindig van.És kicsit frusztrált lettem.Pacifista vagyok,nem szeretem a háborút.De mégis a mai napig rengetegen vannak,akik sorkatonák vagy azok voltak.Nevezhetem magam egyáltalán férfinek,ha még katona sem voltam?

2017. jún. 3. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Valahol tök jó, hogy így gondolkodsz... Én is sajnálom, hogy már nem lehettem, szerintem is szükséges tapasztalat egy férfi számára, még ha akkor és ott nem is mindig kellemes.
2017. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28F
2017. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság, bár sokan azt mondják, hogy sok fiatalra ráférne a katonaság, hogy férfit neveljenek belőle és ne 50 kilós nyafogós lányoknak. De az a kor is sok alkoholista, erőszakos vadbarmot nevelt.
2017. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarsz akkor mehetsz tartalékosnak.

Amúgy írtad: "Nevezhetem magam egyáltalán férfinek,ha még katona sem voltam?" Majd úgy 22 éves korodban lehetsz férfi...de nem a katonaságtól, hanem attól hogy dolgozol és valami letettél az asztalra.

2017. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy nevelt rendes ferfiakat is, es az alkeszok kozt is van boven aki kihuzta magat a sorozas alul. Nem ezen mulik hogy ferfi vagy vagy sem. Maga a sorkatonasag nem nevelt ferfiva, max levagtak a diszkos hajad, es megtanultal vigyazni a dolgaidra. Mar aki. Sokan meg ugyanolyan szerencsetlenkent szereltek le mint amilyenek voltak elso nap.

Mellesleg kerdezo, 19 vagy, meg ha lenne aktualis sorkatonasag, akkor is korai lenne az utolso kerdesed, nemde?

2017. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A sorkatonaság arról szólt, hogy alázzanak és szívassanak mondvacsináltan feléd rendelt beteg lelkületű emberek ,mert a törvény hatalmat adott a kezükbe.Ha ez tesz valakit férfivá hogy megtanítják szó nélkül csicskulni ,vagy hatalommal visszaélni az szánalmas dolog inkább mint becsülendő. Érdemi harcászati tudás meg kb nulla volt.
2017. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itthon semmi értelme nem volt, max. egy kicsit megnevelte a puhapötsöket.
2017. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem gáz, sőt. Én büszke is vagyok arra, hogy elítélem az efféle faxságokat. Nekem ne magyarázzon egy szadista idióta sem, főleg, hogy nem szarik vastagabbat, mint én.
2017. jún. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Crisopher ***** válasza:
Már miért lenne gáz? Amióta ezt eltörölték, többszázezer férfi felnőtt anélkül hogy sorkatona lett volna. Ma már ez a normális, mondhatni. Régen se poénból mentek az emberek, hanem azért mert kötelező volt, és aki nem jelent meg, mehetett börtönbe. Én személy szerint örülök hogy eltörölték mikor gimnazista voltam. Bár első gimnáziumi években még ijesztgettek vele hogy majd mehetek sorkatonának ott meg majd megtanulok viselkedni. De nem mentem, mert eltörölték közben.
2017. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!