Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi túlsúlyos és...

Miért van ennyi túlsúlyos és lusta ember a20 és 30 éves korosztályban?

Figyelt kérdés
Rengeteg túlsúlyos fiatal felnőttet látok mind nőben mind férfiban. Napi 1 óra mozgás szerintem nem sok az egészség megőrzése érdekében.

2017. jún. 4. 20:40
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

#7 és mindenre jut időd?


Aha. persze...

2017. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%

Heti 40 óra munka, ami icipicit több a ledolgozandó ebédszünetek miatt, nemrég fejeztem be egy felnőttképzést és jogsit csinálok. Emellett háztartást próbálok kordában tartani és néha orvoshoz is járok.


Heti többször van, hogy felkelek, elkészülök és indulok és ha hazaértem, szó szerint már csak lefekszem, tehát aludni megyek haza. Pláne amíg tartott a suli.


Tehát napi egy óra mozgásra igenis sok, nagyon sok, rengeteg!


Emellett azt mondom, hogy én is úgy látom, sokan lusták és a mozgásra pedig szükség van. Az ember mozgásra teremtett/alkotott/született (megfelelő aláhúzandó) lény, az egész napos ülés az autóban/villamoson, irodában, otthon a tévé vagy a gép előtt nem természetes.

Egyébként a testmozgás az, aminek azonnal lehet érezni az eredményét: frissebb az ember, jobban bírja az ücsörgést az irodában (én legalábbis mindenképp, nem bírok ülni, de ha mozgok, jobban megy), jobban tud aludni; a testmozás után közvetlenül nagyon jó érzés és sorolhatnám.


Sok-sok embernek alig-alig van szabadideje, de amennyi van, kifizetődő mozgásra fordítani belőle egy kicsit.



24/L

2017. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Akárhogy nézzük, lusta, céltalan emberek vagyunk.


Én magamon érzem. Érzem hogy nem jó kövérnek lenni, tudom milyen vékonyként, mégsem teszek érte, egyszerűen nem ösztönöz semmi.


Az a fura, vannak munkatársaim, ugyanúgy 6-kor elmegy teker egy kört bringával, utána focizik egyet a haverokkal majd este még néz egy filmet a csajával és reggel korábban bent van mint én. Én hazaérek, ledöglök és vége a napnak.


Sajnos ez nem az 1 órán múlik, hanem az életmódon. Mindenkinek lenne ideje egy kicsit mozogni, más nem akkor hazafelé sétálni 1 órát. Vagy csak megnézni mit eszik és nem a cukros szarokat meg kólákat inni.


Mondom én aki pizzán meg kólán élek...

2017. jún. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
A hármasnál a pont.
2017. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkinek arra van ideje amire szán, a többi csak kifogás. Én is dolgozta heti 7 napot, és mégis volt időm edzeni, mert szorítottam neki időt, az meg szerintem nevetséges aki 8 órás munkarendben azt mondja, hogy nincs ideje rá, inkább kedve nincs hozzá. 90%-ban a kedv miatt nem sportolnak az emberk nem az időhiány miatt.
2017. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
48%
34 éves kétgyermekes anya vagyok és igenis van igényem a fogyásra, pedig még túlsúlyos sem voltam. 40+ órában dolgozom, suliba járok, gyerekeket 👶 is ellátom, "kedvem nincs" rendezvényeken is részt veszek. Ne mondja nekem senki, hogy hétköznap nincs napi 10 perce felülésekre, hétvégén 1-2 óra edzésre, illetve nem kell annyit és azt enni, ami kalóriabomba,☺ különben 40 felett jelentkeznek a betegségek. 😐
2017. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
37%
Ja és egyébként emberek, a túlsúlynak semmi köze a mozgáshoz, az kizárólag a táplálkozáson múlik. Enni pedig mindenkinek van ideje, szóval a túlsúlyra nem lehet az időhiányt kifogásolni.
2017. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincs köze, aha, akkor sosem mozogtál... Vissza kell fogni / át kell variálni a táplálkozást, de mozgás nélkül félkarú óriás. ☺ Arról nem beszélve, hogy mozogni nemcsak fogyás végett kell, hanem az egészséges életmódot is nagyban elősegíti. ☺
2017. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
78%
Minek éljek egészségesen, ha ugyanúgy meghalok?
2017. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
42%

18. Jó pár éve sportolok, de te nyilván jobban tudod.

Akkor elmagyarázod, hogy miért szükséges a fogyáshoz a testmozgás?

2017. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!