Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi túlsúlyos és...

Miért van ennyi túlsúlyos és lusta ember a20 és 30 éves korosztályban?

Figyelt kérdés
Rengeteg túlsúlyos fiatal felnőttet látok mind nőben mind férfiban. Napi 1 óra mozgás szerintem nem sok az egészség megőrzése érdekében.

2017. jún. 4. 20:40
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
47%
És ez most nem ellencáfolat volt a részedről, hanem az én példámat próbáltad kisarkítani. Én olyan emberről beszélek akinek 2000kalória kell, és ahhoz írtam, hogy 1700 kalóriával fogy (egyébként 200-300 kalóriadeficit kell az optimális fogyáshoz, úgy adsz le nagyjából 0,5-1kg zsírt hetente, és ez egyáltalán nem koplalás) De ha 2400kalóriaszükségletű embert hoztam volna példának akkor nyilván nem azt írom, hogy 1700-al szálkásítson, hanem azt, hogy 2100-al. De megismétlem magam, ha valaki elhízott, nem foghatja arra, hogy mert nincs ideje sportolni. Egyszerűen önfegyelem kell és meg kell terveznie a napi kalóriabevitelét, na meg a makró tápanyagok aránya sem mindegy, és az se, hogy milyenféle makrótápanyagokat viszünk be ha már az egészségrésznél járunk. Azzal próbálsz megfogni, hogy a mozgás nélküli élet egészségtelen de nem erről szólt amit írtam, tudom, hogy egészségtelen, nem is tagadtam ezt, én csak annyit mondtam, hogy az elhízáshoz nincs köze annak hog sportolsz vagy nem sportolsz. Csak a táplálkozás számít, mert hiába kocogsz napi 45 percet ha így is több kalóriát viszel be mint amennyit felhasznál a szervezeted.
2017. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Az a baj, hogy most beszélsz egy dologról, amit eddig sem vitatott senki majd megint érvelsz egy hülyeséget hogy az egésznek semmi köze a mozgáshoz.


Újfent leírod hogy az elhízásnak nincs köze a mozgáshoz, holott a mozgással tudod a legjobban kontrollban tartani a többletet amit beviszel.


Egy két tényezős dologról beszélünk, ami együtt működik jó, te meg kiveszed belőle az egyik tényezőt.

2017. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Emberek...mindenki egye azt, ami jólesik neki, akár a zsíros csülköt is, csak mértékkel. Ennyi a történet.
2017. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"Miért van ennyi túlsúlyos és lusta ember"

"Rengeteg túlsúlyos fiatal felnőttet látok mind nőben mind férfiban. Napi 1 óra mozgás szerintem nem sok az egészség megőrzése érdekében." A kérdező eléggé összhangban hozza a mozgáshiányt a túlsúllyal. Szóval dehogyisnem vitatta.


"majd megint érvelsz egy hülyeséget hogy az egésznek semmi köze a mozgáshoz. "

Ezt gondolom nem tudod megindokolni csak a levegőbe beszélsz.


"Újfent leírod hogy az elhízásnak nincs köze a mozgáshoz, holott a mozgással tudod a legjobban kontrollban tartani a többletet amit beviszel. "


Ez sem igaz, a táplálkozással tudod kontrollálni a többletet, a mozgással maximum ellensúlyozni tudod.


"Egy két tényezős dologról beszélünk, ami együtt működik jó, te meg kiveszed belőle az egyik tényezőt." Ez sem igaz teljesen, mert a mozgás nélkül is pont ugyanolyan tökéletesen működik a fogyás.

2017. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
De hát pont arról beszélünk mi is, hogy a kalóriaégetés pontosan akkor ér valamit, hogyha a bevitel az alatt van. :)
2017. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
Mindenki úgy él ahogy akar szerintem. Semmi értelme egymást bántani bármi miatt is
2017. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!