Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi túlsúlyos és...

Miért van ennyi túlsúlyos és lusta ember a20 és 30 éves korosztályban?

Figyelt kérdés
Rengeteg túlsúlyos fiatal felnőttet látok mind nőben mind férfiban. Napi 1 óra mozgás szerintem nem sok az egészség megőrzése érdekében.

2017. jún. 4. 20:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem gusztustalan dolog leszólni a kövéreket. Ez olyan mint hogyha egy jó izomzatú kisportolt férfire azt mondom: gyúrús hülye gyerek. Semmi különbség nincs.

Viszont, ha valaki kövér, vagy gyenge izomzatú stb.. és siránkozik miatta, meg nem viccelődhetsz vele, mert akkor kiakad, azok viszont idióta nyomorékok.


Sportoltam 8 évig, amitől a vádlim és a combom kidolgozott,nagy szép izmos. De a felső testem nevetséges. Változtathatnék rajta? Persze, bármikor. Lusta vagyok hozzá? Nagyon durván lusta. Zavar ha megszólják ezt mások, vagy viccet csinálnak belőle (elég vicces amúgy hogy pont a lábam az izmos, felső testem meg nem, mindig poénkodnak ezzel)? Lesz*rom.


Szerintem mindenkinek a saját döntése hogy mit csinál a testével. De ezt a döntést EL KELL FOGADNI!


Ui:

Tudom van olyan aki nem tud lefogyni mert nála ez egy betegség. Igen van ilyen, de a legtöbb ember nem ezért hízik el.

2017. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk azért engem rettenetesen fel tud húzni, hogy "arra van időd, amire szánod"!

Nekem az elmúlt időszakban voltak olyan heteim, hogy a 9 óra munkahelyen töltött idő után vagy fogászat, vagy vezetés, vagy suli, egyébként pedig Elmű, Főgáz, szerelő vagy egyéb ügyintézés.

Ja és akaratomon kívül csúsztak össze az elfoglaltságaim, mire összecsúsztak, addigra mindegyikbe százezrek voltak benne.

Hogyan csináljak időt, a munkát hagyjam ott?


Mondjuk konkrét témánál maradva, én olyan vagyok, hogy ezekben a hetekben akkor reggel 10-15 percet szántam bemelegítésre, súlyzózásra, nyújtásra vagy 10-15 percet futottam ház kapujától-ház kapujáig.

2017. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"Akkor elmagyarázod, hogy miért szükséges a fogyáshoz a testmozgás?"


Röviden és tömören: mozgás = kalória égetés


Nem mindegy hogy egy helyben ülsz és úgy próbálsz fogyni, vagy aktívan elkezded égetni a zsírt. 1 óra biciklizés vagy 500 kalória felhasználásával jár, 1 óra tempósabb séta úgyszintén. Ezzel gyakorlatilag megoldható hogy úgy fogyj, hogy közben jól is lakj.


Ráadásul a mozgástól jobb lesz a vérkeringésed, aktívabb leszel, felgyorsul az anyagcseréd. A szervezeted rövidebb időn belül kiürül, és hozzá lehet szoktatni a folyamatos, rendszeres táplálkozáshoz.


Ez pont ugyanúgy működik, mint ahogy egy sportolónak is pontosan megtervezett étrendje van, ugyanúgy egy fogyni vágyó ember is hatékonyabb ha mozgással köti össze. De ezt nem is értem miért kell egy olyan embernek magyarázni aki állítólag sportol.


Az tény hogy kezdeti szakaszban az evés visszafogásával is megelőzhető az elhízás, de sokkal hatásosabb azt is mozgással összekötni. Nem mindegy hogy én átlagos mennyiségű, de rendszertelen kajálással hízok a gép előtt, míg a cég munkásai egész nap kint dolgoznak és ledolgozzák ugyanazt a kalória mennyiséget.

2017. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
18# vagyok, a kalóriaégetéshez van köze, az a lényeg, hogy táplálkozz kevesebb kalóriát, mint amennyit leégetsz és máris beindul a fogyás. Egyébként meg sok haszna van a mozgásnak, jót tesz a cukornak, vérnyomásnak, stb., a megfázások is kevésbé jelentkeznek.
2017. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
23. Kiváncsi voltam az érvelésre. De egy része hiányos. Az igaz, hogy mozgással kalóriát használ fel a szerevezeted, de azt kifelejtetted, hogy kalóriát mindig használ a szervezet, és abban az esetben tud valaki fogyni, ha kevesebb kalóriát visz be mint amennyit felhasznál. tegyük fel, hogy valaki mozgás nélkül 2000kalóriát használ fel naponta. Ha napi 1700-at visz be akkor fogyni fog, mivel többet használt el mint amennyit bevitt. Ha sportol és tegyük fel 500 kalóriát felhasznál azzal akkor azzal annyit ért el, hogy a jelenlegi kalóriafelhasználása 2500, és ehet akár 2200 kalóriát is, hogy fogyjon. Vagyis semmi köze a fogyásnak a sporthoz. Nyilván egészségesebb leszel ha sportolsz. De aki elhízott az nem foghatja arra, hogy nincs ideje mozogni, mert nem a mozgástól függ hogy fogy-e az illető.
2017. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
40%
Hát nem tudom, szerintem rengeteg vékony lány, nő van és szinte minden ismerősöm mozog. Mondjuk én versenyzek, így a legtöbb barátomat is a sport által ismerem. De mondjuk kérdés neked mi az elhízott, gondolom mindenki aki nem csontsovány...
2017. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Utálom azokat akik bevették a fejükbe, hogy mindenkinek egyformának kéne lenni.


Van rengeteg rokon, barát aki kövér, mozog mint állat, alig eszik (kőműves, földműves, autószerelő) és mégis kövér mert ilyen génjei vannak. Tök jó fejek (mivel a hiúság nem opció) és nem stresszelnek (márpedig az van bőven és hamarabb kinyír mint az infarktusérettség)


Én vékonyabb vagyok az átlagnál és egész középsuli alatt piszkáltak, hogy gyúrjak mert alacsony is vagyok, meg a csontozatom jó meg úgy tök jó lesz. Nem álltam neki.

Most összefutok az osztállyal 1 fejjel mind alacsonyabb, rosszabbnál rosszabb melóhelyeken vannak a kigyúrt, tetkós kezeikkel és munkabírásban is nullák.


Élni és élni hagyni!

2017. jún. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Sajnos a hivatalos adatok alapján tényleg egyre több a túlsúlyos ember itthon és más országokban is, miden korosztályban. 2 oka van a dolognak: A rossz táplálkozás és a kevés mozgás.

Azokban az országokban, ahol rosszabb a kereset, rosszabbak az életkörülmények, általában rosszabb minőségű ételeket vesznek a lakosok, mert nincs pénz másra. A túl sok munka és kevés szórakozás miatt, pedig a mozgásra is kevesebb kedvük és igényük van.

Konkrét példa pl. a sajátom. Az elmúlt másfél évben feljött rám néhány kiló. Nem vagyok hízékony és furcsán is mutat rajtam. A bordám kilátszik, mégis van pocakom. Miért történt ez?

Egyrészt, nincs pénzem normális kajákra. Egyetemre járok, fizetnem kell az albérletet. Szívesen ennék minden nap csirkemellet és jóféle halakat, de nem engedhetem meg magamnak. Sokszor marad az olcsó felvágott és virsli. Érdemes a felvágottakat is összehasonlítani: Az olcsóbbakban sokkal több a zsír.

Másrészt, nincs időm sportolni. Szeretek futni, fekvőzni és hasonló dolgokat csinálni. Jól hangzik, hogy naponta 1 órát mozogjak, de nincs rá időm. Felkelek, bemegyek órára, reggeltől délutánig az iskolában vagyok. Hazamegyek és állhatok neki a tanulásnak és beadandóknak. Tanulás mellett nem árt a normális alvásidő sem és az sem, ha egy kis időt szánok egyes hobbikra, hogy működjön az agyam és kikapcsoljon. Pl. néha megnézek egy filmet vagy olvasok. Hétvégente családlátogatás, találkozás a barátnőmmel vagy összefutás a barátokkal. És tádám, nincs naponta 1 órám a sportra. De tegyük fel, hogy hetente kétszer tudok sportolni 1 órát. Van ilyen időszak nyáron és a szorgalmi időszak első pár hetében. Tudjátok mit ér önmagában? Semmit szemmel láthatót.

Ha végzek az egyetemmel és lesz munkám, veszek normális kajákat és lesz időm sportolni.

(Azt még megjegyezném, hogy nekem kifejezetten azok a lányok tetszenek, akiken van néhány kiló felesleg és nem teljesen vékonyak. Ez még bőven az egészséges kategória, semmiféle egészségügyi hátránnyal nem jár, csak épp nem ilyen nőket látni a címlapon.)

2017. jún. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Mert magyarok táplálkozási/egészség analfabéták.
2017. jún. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Azért vicces hogy leírod te is hogyan hat a mozgás a fogyásra majd azonnal utánaírod hogy semmi köze hozzá :D


Abban igazad van, hogy lehet fogyni azzal hogy kevesebb kalóriát viszel be.

Csak egy átlag embernek kell napi 2200-2400 kalória alapjáraton. Leviheti ezt 1700-ra de az nagyjából a reggel este pohár víz kategória, amit tud tartani 1 hétig. Ezzel szemben a mozgással úgy tud fogyni hogy mellette gyakorlatilag tartható a normális étrend és nem kell koplalnia. Ha nem mozogsz és még táplálékot sem viszel be azzal ugyanúgy ki fog készülni a szervezeted hosszú távon mintha maradnál elhízva.

2017. jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!