Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai egyetemek tkp. részeg...

A mai egyetemek tkp. részeg tinikből állnak?

Figyelt kérdés

Nos, a lányom egy neves bp-i gimiből került be tavaly egy neves egyetemre.

Ötös tanuló volt végig a gimiben.

Úgy látom,hogy az egyetemen elzüllött.

Egész évben heti 3x bukizott legalább. Többet iszik,mint egy alkoholista. Váltogatja a pasikat, tartós kapcsolata nem is volt mióta elkezdte az egyetemet.

Ezer új barátja lett,akik szintén ilyen züllöttek.

Annyi fesztivál/koncert/buli karszalag van a kezém,hogy szinte eltakarja az egész karját.

Ez csak az elmúlt egy évben van így. Addig nem igazán engedtük el bulizni,hiába kérte. Most már nem nagyon szólhatunk bele.

Valamint a tanulás sem maradt az erőssége. Vizsga előtti ékszaka tanul, örül a kettesnek. És nem az első iv-ja lesz ebben a félévben...

19 éves.

Mit tehetnék?



2017. jún. 5. 09:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Budapestiek vagyunk és így is elköltözött albérletbe egyedül. Pedig itthon (is) mindene megvolt.

Az apja nagyon elkényeztette sajnos, ő fizet neki mindent,albérlet,bulis stb stb. Úgy gondolja,hogy mivel bőven megteheti,hogy segít a lányunk ak, így "hagy éljen" egy kicsit.

Sajnos nem érzi a lányom,hpgy milyen szeremcsés helyzetben is van.

2017. jún. 5. 10:07
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem általános jelenség. Azért szerencsére nem minden egyetemista lány bukdácsoló, piás ribi.
2017. jún. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%

no hallgass ram mert ott basztatok el de betyarosan, hogy sehova se engedtetek. kiszabadult a kalitkabol es hirtelen nincsenek korlatok. hopoa hoppa xd sok ilyen embert ismerek. jora nem vezet a tulzott tiltas. mert o most 19 evesen kezdett el kiprobalni mindent. mikor nincsenek szuloi korlatok es eleg idos hozza barmit megtehessen :D

van az ugy xd akiknel pedig ez a dolog lassan es biztosan lepesrollepesre de nem egyszerre lezajlott gimiben azok most nem zullenek le xd meg nem mennek bele minen hulyesegbe :D

tessek elgondolkozni :D ;)

2017. jún. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy emlékszem ez az én időmben is ugyanígy volt, nem akarok nagyot mondani, de az első évben még az orvosi egyetemen is jellemző az ilyesmi, ráadásul nem is akármelyiken. Kollégistákra különösen, azok olyanok mint a nyulak, az ágyat ritkán használják alvásras. Persze vannak kivételek is természetesen, de az a ritkább. Most élvezi, hogy végre nagylány, a buliktól, a fesztiváloktól nem szabad eltiltani, hadd legyen még egy kicsit gyerek. A tanulás és az alkohol az más téma. Le kell ülni vele és megbeszélni mindent. Célszerű elmondani, hogy tanulni kell, mert ha azt elhanyagolja akkor abból nagy baj származhat, bulizni, pasizni szabad, de az alkoholból nem kell annyira sok, mert meglehetősen káros és különben is kevesebb is elég. Ha értelmesen elmagyarázzuk neki, akkor meg fogja érteni, aztán majd lassacskán gatyába rázza magát, ez így szokott lenni. Nekem ilyen koromban senki nem mondott semmit, annyit ittam mint a kefekötő, néha azt sem tudtam hol vagyok. Egyszer egész nyáron dolgoztam egy elég jó helyen, majd augusztusban egy hét alatt elköltöttem három havi fizetésemet a legnagyobb fesztiválon. Basszus, amire emlékszem, hogy egész végig egyetlen szakadt farmer volt rajtam és talán egyszer ha fürödtem, meg a krisnások ingyen vega kajáját ettem egész végig, hogy több pénzem maradjon sörre. Egyébként nem volt rossz... Nem bántam meg, életre szóló élmény volt, persze akkoriban még nagyon más volt minden, az emberek is másmilyenek voltak. Aztán magamtól rájöttem, hogy ez kicsit azért túlzás és rendes mederbe terelődött az életem. 30 éves korom óta kerülöm az alkoholt, két éve egyáltalán nem iszom, csak vizet meg egészséges üdítőitalokat, szóval alkolt nem. Idővel szerintem Ő is észhez fog térni, csak most még nagyon fiatal és fel akarja fedezni a világot. Tegye, egyszer élünk, nem pusztulhatunk el úgy mint az állatok.
2017. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ott rontottátok el, hogy korábban nem engedtétek bulizni, pedig akkor lehet értelmes mennyiségben és keretek közt csinálta volna, most hogy más nem szóltok bele, most kiéli magát és átesett a ló túloldalára. Szerintem most már nem igen tudsz mit tenni, magától kell rájöjjön, hogy vannak következményei a cselekedeteinek. Megpróbálhatsz beszélni vele, de mivel gondolom eléggé lázadó hangulatban van, nem hiszem hogy fog hallgatni rád, sőt lehet csak rontasz a helyzeten. Bár nagyban függ attól is, hogy hogyan tálalod felé a dolgokat, semmiképp se legyen kioktató hangnemű. Azt megteheted, hogy megmondod neki, (ha még nem így megy) hogy ő finanszírozza a bulizást, ha pénzt akar, akkor elmegy dolgozni. Persze ez is válhat a tanulmányok rovására, ha még kevesebben tanul, mert dolgozik meg ugyanennyit bulizik is mellette. Viszont ha nyáron kezd el dolgozni, amikor nem kell tanulni, talán ráragad egy kis felelősségérzet a munka miatt, ki tudja. Amúgy nem biztos, hogy az ilyen magatartásnak rossz vége lesz, ettől még lehet sikeres és boldog élete, de megértem, hogy aggódsz, könnyű kisiklani.
2017. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Ez csak az elmúlt egy évben van így. Addig nem igazán engedtük el bulizni,hiába kérte."

Na látod. Itt van a kutya elásva.

2017. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
Miért kell ezt a "mai" egyetemekre fogni? 20 évvel ezelőtt is voltak ilyen figurák az egyetemen (és általában már akkor se tudtak diplomát szerezni).
2017. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem egy anyuka írta ki, hanem egy ember aki azt akarta kb. visszahallani, hogy az egyetemisták züllöttek.
2017. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
R....cnak is kell lennie valakinek, különben kit d.gnánk?.. :D:D Egyébként ha tényleg vissza akarod rángatni, akkor tényleg a forrást kellene elvágni ;) Beszélj apucival, hogy a lánya többet jár bulizni mint egyetemre és egy darab húsnak nézik emiatt a srácok
2017. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Általában háromfelé szokott szakadni a társaság, amikor egyetemre megy. Az első és legnagyobb része lezüllik minden téren, aztán hosszú évek után ki is bukik (kivéve, ha büfészakra jár). A második rész teljesen befordul aztán tanul nulla élettel, belőlük lesznek az éltanulók, a harmadik pedig valahogy egyensúlyt talál és elvégzi, de ez elég ritka egy komolyabb szakon.

Ha az én gyerekem lenne, akkor csak ételre adnék neki plusz befizetném a kolit meg töltenék a neptunra, rosszabb esetben áttetetném levelező képzésre és maradjon otthon. Az ilyenek nem elég, hogy kibuknak, még zavarják is a hangoskodásukkal a vizsgákra tanuló embereket.

2017. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!