Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a káromkodásról, csúnybeszédről?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy nagyon rossz tulajdonságom,mégpedig az,hogy rengeteget káromkodok. Nagyon szeretnék róla leszokni,mert néha már engem is nagyon zavar,főleg úgy,hogy lány vagyok. Hallottam olyanról,hogy kitalálnak valami szót,amit mondanak a csúnya szó helyett. Ez nálam nem válik be. Tudtok valami tanácsot adni?

2017. jún. 6. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a káromkodás helyetti más szó nálam csak azt eredményezte, hogy bolondnak néztek. :D

Ha hozzá vagy szokva és a mindennapi szókincsedben van benne a káromkodás akkor arról elég nehéz leszokni. Én is rengeteget káromkodtam, de a munkámban (szoc.segítő) ez nem volt megengedett. Hónapokig figyeltem arra, hogy mit mondok, mire kitudtam mondani természetesem úgy egy mondatot, hogy nem b+ volt a mondatvégi pont helyén. Szóval csak kitartás és türelem!

2017. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D most az utóbbi pár napba sikerült nem káromkodni,de sajnos ma már megint elhagyta pár nem túl szép szó a számat. :/
2017. jún. 6. 20:30
 3/12 anonim ***** válasza:
2017. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kevésbé csúnya kifejezéseket is használni, csak bővíteni kell a szókincsedet.

Én pl. használom bosszankodáskor azt, hogy "basszus", ami tulajdonképpen egy zenei kifejezés azon túl, hogy bosszúságot is kifejezhetek vele. :-)

2017. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 najoo 😂😂😂

Utolsó: köszönöm! :)

2017. jún. 6. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Na b+, nemtudom, pedíg ez engem is érdekelne a k..va életbe... :D
2017. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is csak a más szavakkal való helyettesítést tudom neked javasolni, ez tűnik a legjobbnak, amit hirtelen tudok mondani.

Bár ahhoz képest hogy ez talán a legmegfelelőbb megoldás erre a problémára, eléggé nehéz megvalósítani, mivel azt, amit már olyan hosszú időn át csináltál, és jó mélyen beléd ivódott, egészen a tudatalattidig, azt eléggé nehéz megváltoztatni, de nem lehetetlen, ha megpróbálsz odafigyelni magadra, és van akaraterőd hozzá.


Ha olvasod még a válaszokat, sok szerencsét kívánok neked! :)

2017. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. jún. 10. 16:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Tölts el pár hetet olyan emberek között, akik nem káromkodnak. Mielőtt elkezdesz bármiről beszélni, gondold végig, mit akarsz mondani. Minél kevesebbet indulatoskodj, törekedj a nyugalomra!

Miért akarsz amúgy leszokni róla?

2017. jún. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért,mert engem is zavar,hogy milyen csúnyán beszélek,meg szerintem a körülöttem lévő felnőtteket is. Amúgy köszönöm
2017. jún. 15. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!