Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg ilyen...

Szerintetek tényleg ilyen ember lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal kezdeném, hogy rengetegszer megpróbáltam mértékkel inni, de néha becsúszott olyan alkalom, hogy nem sikerült. Teljesen az én hibàm, tudom. Minek iszik az, aki nem bìrja. Ilyenkor amikor részeg vagyok, azt mondják az emberek, hogy kb 180 fokot fordul a személyiségem. Azt mondják, hogy agresszìv, akaratos, bunkó vagyok, viszont józanul egyáltalán nem jellemzők rám ezek a tulajdonságok. Mit gondoltok ezzel kapcsoltban? Emiatt tisztafejjel is rámruházhatók ezek a tulajdonságok?

2017. jún. 8. 05:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta fejjel nem!


Apám volt ilyen, ha mata részeg volt undorodtam tőle de józanon tanulhattam tőle


Azért vigyi a piával nehogy ne tudd letenni mert az szar dolog lesz.

2017. jún. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
A reszeg ember nem tud hazudni - jozanul te csak probalod elleplezni a valodi enedet. De kutyabol nem lesz szalonna.
2017. jún. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

2-eshez csatlakozom: az alkohol hatására előtör az ember VALÓDI énje, mert felszabadulnak a gátlások. Ezzel tudod az a baj, hogy ha elveszted a mértéket, akkor "beleszaladhatsz" olyan dologba is, amikor alkohol hatására kötözködsz, esetleg verekedsz, garázdálkodsz és netán börtön lesz a vége.


Mértékkel inni - tudom, most sokan nem fognak egyetérteni velem - nem lehet. Már csak azért sem, mert ha elkezdesz inni, akkor nem tudod, mikor kell megállni. lehet, egyik alkalommal 2 pohár sör nem árt meg, máskor nagy melegben, éhgyomorra meg már igen. Ráadásul, amikor iszik az ember, akkor gyengül az akarata is, ezért minden pohár sör után egyre nehezebb megállni.

Vagy iszol, vagy leteszed - ez a 2 választás van.

2017. jún. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Csak óvatosan a "valódi én" kifejezéssel, míg az "én" fogalmát sem tudjuk definiálni. Valószínű elég sok feszültség van benned, megoldatlan, elnyomott, tudat alá szorított dolgok, amelyeket (még) nem tudsz, nem tudtál megoldani. Ezeket józanul uralod. A valódi éned, személyiséged ez az URALT, FEGYELMEZETT ember. Ezt a vegyszerek által el lehet veszíteni. Az alkohol ezt a tudatos önuralmi műveletet akadályozza, és kitörnek, atavisztikus erővel.

Az lenne a feladatunk, hogy a tudat fényével átvilágítsuk ezt a sötét, elnyomott területet - ezt segítik a lélekgyógyászok is -, és ezáltal ezek többnyire eltűnnek, nem bírják a fényt ezek a sötét hatalmak - feldolgozódnak. Sajnos sok ilyen elnyomott tudat-tartalmunk van a fogantatástól az első három életévig- amelyet nehéz tudatosítani, átvilágítani. Sokan emiatt nyúlnak a szerekhez - mert ez látszólag könnyít. De sajnos nem, ez egy csapda, ami emberi méltóságunkat ejti rabságba, és ha rászoknak, többé nem is lehet megvalósítani, amit József Attila ír:

Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!

[link]

2017. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy józanul elfojtasz magadban dolgokat, amelyek a pia hatására ilyen destruktív módon jönnek felszínre. Szóval ez nem azt jelenti, hogy olyan vagy, amilyen részegen vagy, hanem hogy ezek a dolgok igenis benned vannak.
2017. jún. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rád fogják ruházni az agresszivitást, mint egy tulajdonságod, főleg azok, akik így ismernek meg. A barátaid csak csalódnak benned, és velük lehet dumálni, adnak majd új esélyt. Hosszú távon nem jó, mert ha szolgáltatásban dolgozol, akkor ezek az emberek pl biztosan nem viszik majd hozzád a kocsijukat megszereltetni, ha pl autószerelő lennél. Árt az üzletnek.


Figyelj oda!

[link]

2017. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Haverom pont ugyan ilyen. És hiába mondjuk neki nem hiszi el. A másnapkoat mindig azzal tusolja el, hogy nem emlékszik semmire. Nehogy felelősséget kelljen vállalnia.. pedih biztos, hogy szokott emlékezni. Régebben is volt, hogy leitta magát és utána azt mondta nem emlékszik semmire aztán később meg elmondta, hogy amúgy emlékszik.. amikor részeg megtudnám verni.. egy igazi idióta f.asz.. beleköt mindenkibe, azt hiszi kemény pedig nem, mi szoktuk rendezni utána a dolgokat.. a legrosszabb, hogy nem tudja a mértéket! Múltkor is pont a megfelelő állapotban volt mindenki a bandából, de ő ragaszkodott hozzá, hogy azt a fél üveg jägert nyomjuk még le.. hagytuk, hogy igyon egy felest aztán felmentünk bulizni.. ééés 5 percenként eltűnt.. elment inni.. persze ettől csak még pö.cskinzebb lett.. na mindegy.. meg lett a következménye.

kérdező azt javaslom, hogy ne igyál. Ne mértékkel hanem úgy egyáltalán. Max 2 sör és csókolom. Hidd el a környezezed baromira utál olyankor amikor pö.cskinz vagy. Szóval inkább ne igyál. Nekem is volt már pár rossz pillanatom.. de előtte mindig éreztem is, hogy nem kéne inni, nem vagyok olyan lelki állapotban, nem lesz jó vége. És nem is lett. Azóta tudom tartani a mértéket, vagy szimplán nem iszok. Ennyi. Pia nélkül is van ám élet.

2017. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, rendesek vagytok!
2017. jún. 8. 13:39
 9/10 anonim válasza:

Szerintem is inkább az lehet a baj, hogy valami elfojtódott benned stb.

Diákkoromban én is voltam párszor matt részeg és volt, hogy viselkedtem így is, de akkor tele voltam elfojtott stresszel stb... Általában csak összeakadt nyelvvel szoktam beszélni és nehezen járok, de van, hogy szeretek mindenkit:D A lényeg, hogyha valami érzés van benned, azt a pia felszínre hozza, sokszor felerősítve. A helyedben most egy kicsit kerülném a bulikat és szánnék rá egy kis időt, hogy rendbe rakjam magamban a dolgokat.

2017. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok híve ennek "a pia előhozza az igazi énedet" elméletnek. 58 éves vagyok, s noha 25 éve absztinens, volt idő, mikor megittam az árvák könnyét is. Menedzseralkoholista voltam. Munkám során folyton repipiával kínálgattak, mert az átkosban még ez volt a szokás. És nem is nagyon lehetett visszautasítani, mert udvariatlanságnak számított. ekképpen tehát meglehetősen gyakran voltam erősen részeg, mire hazaértem. De azt nem mondhatom, hogy mindig azonos hangulatban talált az este. Később munkahelyi bulikat is sűrűn rendeztünk, és a kollégáimon is ezt tapasztaltam. Volt, hogy végigröhögtük a tántorogva megtett hazautat, volt, hogy az árok szélén ülve elérzékenyülve gajdoltuk a "Nótás kedvű volt az apám"-at. Sírtunk, vagy nevettünk az aktuális hangulattól függően. Egyvalami biztos, a könnyelmű cselekedetek száma erősen megnövekszik, ha piás az ember.
2017. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!