Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a "tiszteljük az öregeke...

Mi ez a "tiszteljük az öregeket" társadalmi elvárás?

Figyelt kérdés

Miért kellene tisztelnem valakit azért mert idős?

Vagy ez valami réges régi szokás maradványa hogy 2000 éve amikor egyszerűbb volt a világ és alig változott valamit 50 év alatt világ és az öreg bölcs tapasztalt volt és "mindent tudó"!?

De ma már hol tudja megmondani mondjuk egy olyan idős ember pl. aki már tegyük fel 24 éve nyugdíjasként tengeti az életét hogy én hogy keressek munkát stb. azóta már 66x változott és fejlődött a világ...

Miért tiszteljék valakit a kora miatt ha az a ember egy borzalom személyisége van!?Akkor a nyugdíjasoknak azokat az embereket nem kellene tisztelniük aki dolgoznak és az adójukból fizetik a nyugdíjukat?

Én sose a kort hanem a tisztelni való személyt tiszteltem!



2017. jún. 10. 11:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"De pl én tudom milyen az iskolai bántalmazás, a fájdalmas szakítás, a tinikori súlyproblémák, az egyetemi élet."


Ha nem voltak túlsúlyosak oké, ha nem voltak egyetemisták oké, de egy súlyos szakításon, vagy iskolai bántalmazáson (főleg abban a korban, ahol a testi fenyítés még járt a gyereknek a suliban) hogy ne estek volna már át?


Egyébként az első kettő sem teljesen stimmel. Tapasztalatot nem csak úgy lehet szerezni, ha átéli az ember, máskülönben minden pszichológusnak depressziósnak és mentális betegnek kellene lennie, hogy megtudja gyógyítani a szintén depressziós vagy mentális betegeket.

2017. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

# 9

Ez most csak egy nyers példa volt hogy nem a kor a feltétele annak hogy valakit tiszteni kell azért csak mert megélt X kort... ez még az égvilágon nem jelent semmit, attól még nem biztos hogy valaki bölcs lesz és tiszteletre méltó!

2017. jún. 10. 13:57
 13/18 A kérdező kommentje:
8-as meg a 10es válaszolónak köszönöm!
2017. jún. 10. 13:59
 14/18 anonim ***** válasza:
Mai magyar nyugdíjasokat tisztelni? Fúj. Többségük primitíven undorítóan "viselkednek". Némelyiknek nyugdíjasnak, olyan undorító mocskos szájuk van. Ezek után tisztelni kell őket, mert idősek?
2017. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez abban nyilvánul meg szerintem hogynem úgy beszélsz egy idős emberrel hogy "Csá Gecc! Mizu van? Ábra korrekt?" hanem tisztelettudóan nyilvánulsz meg, magázva beszélsz vele. Aztán esetleg ha látod hogy tarack, na akkor már lehet tegezve elküldeni a qva anyjába:)
2017. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
11.: Anyukám szép, vonzó, mosolygós lány volt, mindenki a barátja/párja akart lenni. Apukám menő gyerek volt, felnéztek rá, jófej volt és vicces, sokan akartak vele jóban lenni. Ezek miatt nem bántották őket az iskolában. Fájdalmas szakításuk szintén nem volt, apukámnak anyukám az első barátnője, anyukám pedig inkább megkönnyebbült, amikor véget vetett az első kapcsolatának. Azután jött apukám. Tudod, régen még voltak ilyenek, hogy első szerelemből házasság lesz meg hasonlók. :) Az meg ma is működik, hogy a szép és menő embereket senki nem bántja az iskolában.
2017. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Gondolkodj forditva.

Neked hogy esne ha pl buszon kisgyerek összekenne fagyival, dudálna a fuledbe, neked vágná a labdáját csupán jatekbol? Nem, ő tiszteljen teged es uljön haptákban hang nelkul.

Csal ezert.

2017. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A fene egye meg 16-os....


Ettől függetlenül, ha nem is 100%-osan, de tartom az álláspontomat, hogy nem kell feltétlenül megtapasztalni valamit, ahhoz hogy rálásson az ember. (Hisz egyébként is mindenki máshogy éli meg a dolgokat)

2017. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!