Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi túlsúlyos, és...

Miért van ennyi túlsúlyos, és fonnyadt bőrű tinédzser, és fiatal?

Figyelt kérdés
Sokszor ámulva megyek le a strandra. 15-20 év közötti lányoknak olyan ráncos a combjuk, hogy a lassan 50 éves ANYÁM is kenterbe verné őket. Hihetetlen, ennyire fiatalon hogy lehet ennyire öregasszony bőre a mai lányok bizonyos hányadának? Persze, egy olyan világban, ahol a testnevelés óra cikinek számít, és sokan a felmentésre hajtanak, sokan két utcát nem képesek busz vagy kocsi nélkül megtenni, talán nincs is min csodálkoznom. Kevés sportoló lányt ismerek, táncosokból viszont sokat, na ők tényleg jól néznek ki. Feszes bőr, rugalmasság, lendület. De könyörgöm, ne kelljen már táncoslánynak lenni ahhoz, hogy valakinek egészséges bőre és optimális súlya legyen. Ha nem is azt mondom, hogy napi szinten menjenek le kardiózni a konditerembe, vagy hogy kocogjanak minden nap tíz kilómétert, de legyen már meg legalább a napi kellő mennyiségű séta. A túrázás is manapság már csak a kiposztolhatósága miatt zajlik évi 1-2 alkalommal, nem pedig a sport, és a test karbantartása miatt, vagy épp a természet szeretete okán... Te jó ég, mennyi cukros üdítőt, kekszet, csokit esznek a mai iskolások, a gyakorlatilag nulla mozgás mellett. Persze a smink, meg a divatos ruha az maximálisan igyekszik palástolni az egyre terebélyesedő túlsúlyt. Aztán jönnek a fehérjeporok, meg a különféle trükkök, fellángolnak hirtelen, aztán vesznek fitneszbérletet, hogy ÖSSZESEN EGY ALKALOMMAL lemenjenek, aztán soha többé... (Mellékesen hozzáteszem, fiúk közt is vannak dög lusta egyének persze, de rajtuk ütközzenek meg inkább a nők, végül is nekik fontos a férfiak külleme.) Nem akarok egy elhízott országot képviselni. Azt már megszoktuk, hogy a magyar nép középkortól felfelé igencsak hajlamos az elhízásra, ezzel európaszinten elég magasan állunk, de hogy most már a fiatalok körében is felüti a fejét ez a nulla mozgás tendencia, az már egy még rosszabb jövőt sejtet...

2017. jún. 11. 18:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Neked milyen a bőröd? Te sosem nasizol? Minden nap 10 km-t futsz?
2017. jún. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a saját kérdésed. Mire vagy még kíváncsi?
2017. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Minek irtad ki a kerdest, ha meg is valaszoltad lejjebb??
2017. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

az a fura h a lányoknak nagyobb a testzsír százaléka, mégis sokkal többnek vékony a bőre, kilátszanak az erei/inai


talán az a sok szäros divatos diéta az oka

2017. jún. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mások fussanak állandóan, hogy te feszes tiniket tudj sasolni? Nem kell nézni, cica. Nézheted a fotosoppolt lányzókat a táblagépeden, yo.
2017. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
És mi közöd hozzá, hogy kinek milyen a bőre? Vagy hogy mennyire dagadt?! Nincs jobb dolgod? Olyan vagy mint nagyanyám, mindenbe beleütöd az orrod ami nem rád tartozik. A saját életeddel foglalkozz.
2017. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A saját kérdésemet csak félig válaszoltam meg. Leírtam a tényállást. De az okokat nem találom. Miért??? Miért nem mozognak???


Én minden nap edzek, mert az átlagosnál sokkal hízékonyabb vagyok. Egy héten háromszor megyek futni, nyáron majdnem minden nap úszok, konditerem heti 3-4 alkalommal, és tartom magam egy bizonyos étrendhez is, különben én is túlsúlyos lennék. Miért lenne baj az, hogy engem zavar ezt a mérhetetlen egészségtelenséget látnom? Nem lenne közös társadalmi érdek, hogy egészségesebb legyen az ország lakossága? Nehogy már engem kritizáljanak azért, mert a felszólalásommal úgymond "harcolok" egy egészségesebb generációért...

2017. jún. 11. 19:48
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

olyan finom az a sok csoki,meg kóla a gép előtt kényelmesen fogyasztva,hát tudod,fusson a harapós ló,meg akinek 3anyja van.

:)

2017. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%

"fura h a lányoknak nagyobb a testzsír százaléka" Neki hormonális okok miatt alapból több zsír van a testükben, kevesebb is a vérük ez miatt. 20 testzsírszázalékkal rendelkező néz ki úgy mint egy 12 testzsírszázalékkal rendelkező fiú.


Kérdező, az olyanok mint én akik sportolnak veled fognak egyet érteni, akik meg nem sportolnak azok azt fogják mondani, hogy minek ütöd bele az orrod ebbe?

Benne vagyunk a világ 10 legelhízottabb országába, aki szerint ez normális annak a fejében vannak gondok.

2017. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem mozognak??? "

Mert nem érdekli őket vagy mert nincs rá idejük/energiájuk.

2017. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!