Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi túlsúlyos, és...

Miért van ennyi túlsúlyos, és fonnyadt bőrű tinédzser, és fiatal?

Figyelt kérdés
Sokszor ámulva megyek le a strandra. 15-20 év közötti lányoknak olyan ráncos a combjuk, hogy a lassan 50 éves ANYÁM is kenterbe verné őket. Hihetetlen, ennyire fiatalon hogy lehet ennyire öregasszony bőre a mai lányok bizonyos hányadának? Persze, egy olyan világban, ahol a testnevelés óra cikinek számít, és sokan a felmentésre hajtanak, sokan két utcát nem képesek busz vagy kocsi nélkül megtenni, talán nincs is min csodálkoznom. Kevés sportoló lányt ismerek, táncosokból viszont sokat, na ők tényleg jól néznek ki. Feszes bőr, rugalmasság, lendület. De könyörgöm, ne kelljen már táncoslánynak lenni ahhoz, hogy valakinek egészséges bőre és optimális súlya legyen. Ha nem is azt mondom, hogy napi szinten menjenek le kardiózni a konditerembe, vagy hogy kocogjanak minden nap tíz kilómétert, de legyen már meg legalább a napi kellő mennyiségű séta. A túrázás is manapság már csak a kiposztolhatósága miatt zajlik évi 1-2 alkalommal, nem pedig a sport, és a test karbantartása miatt, vagy épp a természet szeretete okán... Te jó ég, mennyi cukros üdítőt, kekszet, csokit esznek a mai iskolások, a gyakorlatilag nulla mozgás mellett. Persze a smink, meg a divatos ruha az maximálisan igyekszik palástolni az egyre terebélyesedő túlsúlyt. Aztán jönnek a fehérjeporok, meg a különféle trükkök, fellángolnak hirtelen, aztán vesznek fitneszbérletet, hogy ÖSSZESEN EGY ALKALOMMAL lemenjenek, aztán soha többé... (Mellékesen hozzáteszem, fiúk közt is vannak dög lusta egyének persze, de rajtuk ütközzenek meg inkább a nők, végül is nekik fontos a férfiak külleme.) Nem akarok egy elhízott országot képviselni. Azt már megszoktuk, hogy a magyar nép középkortól felfelé igencsak hajlamos az elhízásra, ezzel európaszinten elég magasan állunk, de hogy most már a fiatalok körében is felüti a fejét ez a nulla mozgás tendencia, az már egy még rosszabb jövőt sejtet...

2017. jún. 11. 18:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
47%
20. Az alakformáló sportoknál mint pl a súlyzós edzés pont a genetika jelenti a tehetséget, ha valóban jó genetikád van, akkor a nők nagyon nagy részét magad mögé utasítanád, olyanokat is akik régebb óta csinálnák mint te.
2017. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
20%

Lusták ők maguk a szüleik a rokonaik a barátaik meg szinte az összes ismerősük. Aki változtatni akar az meg általában nem jár utána a dolgoknak és rosszul csinálja vagy nem veszi elég komolyan és megszegi a szabályait vagy csak egyszerűen nem képes valaki addig mozogni meg fenntartani az egészséges létét amíg be nem áll rá.


De igazából ez szerintem a környezettől függ leginkább, meg a be hatásoktól pl.: tudok olyan helyet ahol szinte mindenki sportos -> Miért? -> Mert mindenki ezt teszi, és mennek együtt, és mert arra felé az a szokás


F/18

2017. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egészségért aggódás kamu. Akin nem látszik meg, az is lehet lusta, lehet rossz a vérképe. Ha mind csinik lennének, leszarnád, hogy alacsony a vasuk.
2017. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Nekem anyum és neki a szülei sportoltak, apum és szülei nem sportoltak, ők tanárok voltak, apum pedig bíró. Elváltak a szüleim. Anyummal élek 7 éves korom óta (21/f vagyok). Mivel anyum sportolt, ezért rám is ezt "erőltette". Igazából nem volt erőltetés, csak kipróbáltatott velem rengeteg sportot, még végül meg nem találtam a hozzám illőt. Ezt a nevelést kaptam, ezért van sportos alakom. De ha apumhoz kerülök, akkor nagy valószínűséggel nem sportoltam volna soha semmit. Ez nevelés kérdése. Egy gyerek magától nem fog elmenni sportolni. Nem kell leszólni senkit. Aki nem sportolt, annak nehezebb lesz elkezdeni hogy lefogyjon, vagy hogy jobb alakja legyen. De sokak jól érzik magukat a saját bőrükben, és nem akarnak lefogyni. Ez nagyon ember függő. De persze van az az eset is, ahol a szülő mindentől félti a gyerekét, a tesi tanárral meg már azért ordibál, mert a lányát/fiát büntiből futni küldte, és alig bírta szegény gyerek. De ez se a gyerek hibája lesz, a szülő fog erről tenni.


Személyes véleményem szerint kedves kérdező, nem jó dolog ezt látni amit leírtál, viszont nem szabad őket leszólni. Nem ők tehetnek róla az esetek nagyrészében.

2017. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

1. nevelés

Aki anyutól, aputól azt látja, hogy a Meki, a csoki, a mittudoménmi, az még akkor is nagyon nehezen szánja rá magát a változásra, ha már beszólogatnak neki

2. milyen anyagi helyzetben van a család

Nem minden család van abban a helyzetben, hogy megvehesse a friss idényzöldséget, a sovány húst stb. a gyerekének, mert másra kell a pénz.

3. betegség

Ez most saját példa, PCOS-em van, abból az extra durván hízékony kategória vagyok, viszonylag egészséges étrend mellett rapszodikusan híztam 10 kilókat 10 év alatt... most, hogy sikerült végre diagnosztizálni, tudom, hogy mit kell száműznöm az étrendemből (egy átlagembernek nem árt meg havi 1 csoki vagy túró rudi vagy a napi fehérlisztes zsemlés reggeli, nekem igen). Most már fogyóban vagyok, miután ráálltam egy célirányos, szakemberek által összeállított fogyókúrára, de attól még a random ember, aki meglát, biztos azt hiszi, hogy fúúúú, a zsírdisznaja, biztos azért ilyen narancsbőrös meg kövér, mert napi 3 tábla csokit meg 4 zacskó chipset megeszik, és nem mozog. Pedig sosem voltam ez a típus. Sosem lehet tudni, mi áll a háttérben.


Plusz azért az elég elszomorító, ha van vki, aki annyira hízékony, hogy le kell mondania a számára kellemes ízekről, és akkor is mozognia KELL mennie a munka, suli mellett, ha se ideje, se kedve nincs rá, mert akkor nem b.tatják a súlya miatt. Fiatalkorban meg nem mindenki találja meg azt a mozgásformát, ami neki megfelelő. Csapatsport azért nem jó, mert a nagyobb darab embereket kiközösítik ott is, nem passzolnak neki labdát, mert úgyis béna hozzá (még akkor is ezt hiszik, ha lenne hozzá tehetsége), közben meg lehet, neki a versenyzés lenne a sportban szimpatikus... nehéz dolog.


Plusz a narancsbőr, fonnyadt test az bizony genetika is. Olyan fitneszedzőt is ismerek, akinek "karfiolos" a feneke, pedig nála fittebb embert nem is ismerek.

2017. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!