Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy rengeteg...

Miért van az, hogy rengeteg csinos és szép csaj jár a Corvinusra (és más gazdasági karra)?

Figyelt kérdés

Voltam már személyen is az egyetemen és elképedve tapasztaltam mennyi irtó szexis csaj jár oda, de más gazdasági karokon is hemzsegnek az érzéki suncik. Miért ilyen népszerűek ezek a képzések a csajok körében?

Ellentétben mondjuk egy OKJ-s tanfolyammal vagy egy villamosmérnöki karral. A facebookon is sokat szoktam böngészni csajokat és az esetek túlnyomó többségében már profilkép alapján is simán kitalálom, hogy valami menő egyetemre jár-e (BCE, ELTE, SOTE) vagy csak egy sima műkörmös/fodrász. Pedig az ember azt gondolná, hogy ezek a képzések (ahova 400 pont felett lehet bekerülni) rendkívül embert próbálóak, sokat kell tanulniuk a csajoknak és emiatt kevesebb idejük jut magukra, mint más csajoknak és a diplomaszerzésre kifacsartak lesznek a sok stressztől és tanulástól. De pont fordítva van. Állandóan utazgatnak (Amszterdam, London), mindig boldogságtól sugároznak, buliznak és intenzív életet élnek, a sima melós csaj meg 8-12 órázik, hogy legyen valamennyi pluszpénze. Van ilyen rokonom és 17 évesen még neki is szép bőre volt, de 24 éves korára már nagyon lestrapált lett. De tényleg nem értem. Vagy ezek a csajok annyira tökéletesek (nem csak külsőre), hogy a tanulást is lazán veszik? Mondjuk azt megfigyeltem, hogy a szebb csajok en bloc sikeresebbek az élet minden területén. Ez annak tudható be, hogy a szépségük miatt annyival nagyobb önbizalmuk és motivációjuk van, amivel egy átlagos csaj nem tud versenyezni? A pasiknál is megfigyelhető ez a jelenség (baltával faragott arcú szakmunkás töpszli izomjani vs magas, sportos és jóképű mérnöksrác), de a csajoknál szinte mindig az van, hogyha szép, akkor általában a karrier terén is nagyon sikeres. Pedig azt gondolnám utóbbi nagyon sok energiát elpusztít az emberből (tapasztalat, mert minden vizsgaidőszak után KO-n vagyok és éveket öregszek, már hajam is alig van).



2017. jún. 15. 20:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Én is elképedek. Itt a következő, unatkozó iq bajnok. Nézegessed a suncikat és ne tegyél fel ilyen bugyuta kérdést.
2017. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Azért valljuk be, túl sok csajt nem látni, aki mondjuk programtervező informatikusként végezne...
2017. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Én a közeli ismeretségemből 3 csajt tudok akik szintén kemény egyetemen vannak, de szerintem ez az elvárás otthon, cserébe a szülőktől olyan nyaralás hogy magam alá élvezek, az autó amivel egyetemre jár közel 200 lóerő felett van és hátsó kerekes, ez mind mind anyagi vonzatú dolog.
2017. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
4%
Mert ide járnak a legszexibb srácok.. ki akarna pattanásos képű szűz programozó srácokkal lenni
2017. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
#4: És mi az oka, hogy pont oda járnak a legszexibb srácok? Vagy csak urban legend, hogy milyen nehezek a gazdasági képzések (ezért minden elkényeztetett ficsúr apuci pénzén 5 év alatt elvégzi a gazdálkodás menedzsment szakot)? Azok a szexis srácok miért nem programozónak vagy villamosmérnöknek tanulnak? Azzal is sokat lehet keresni, hiányszakba és abban van a jövő.
2017. jún. 15. 20:36
 6/23 anonim ***** válasza:
22%
Szakmabeliként mondom, hogy szerintem az egy nagyon gyenge, csupán Elméleti egyetem, jellemzi az odajárókat is.
2017. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#6: Mégis qrva nehéz bekerülni.
2017. jún. 15. 20:45
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Azért mert elit génekkel vannak megáldva, így nemcsak szexik, de okosak is.
2017. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Cöhh... Az igazán jó szakokra nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni :D
2017. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz szakra járok (orvosi), nem vagyok túl szép, átlagosnak vagy átlag alattinak mondanám magam. Depressziós vagyok, nem vagyok boldog, nem utazgatok sehova, csak tanulok :D 20/L
2017. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!