Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj velem?

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
Évek óta érzékelem hogy valami baj van a kepessegeimmel. Most érettségiztem és mivel a helyesirasom nem jó a matekra feküdtem rá nagyon de csak 60% lett.... iszonyatosan sokat készültem erre is meg a torire is, ami 54 lett. Tényleg lelkiismeretesen tanultam. Feltűnt h amikor másokkal tanulok meg tesztet töltök ki nekik hamarabb megmarad az anyag. Egy verset megtanulni nekem 3x annyi idő. Egyszer egy barátnőm segített olasz szavakat tanulni (nem is beszél olaszul) 50 szó volt és o megtanulta őket vissza tudta mondani kb 20 perc után én meg az első 5öt se tudtam. Ekkor jöttem rá h valami nem stimmel. Diszgrafiara van felmentesem de meg úgy is sajnos gyenge magyart (44) írtam h plusz egy oram volt. Nyelveket is nagyon tanulok és érzem h fejlődok magamhoz képest de 5 év alatt nem sikerült letenni az angol középfokot pedig az ÖSSZES osztalytarsamnak megvan. Amikor valakivel beszélgetek (új emberrel) néha megkérdezik h honnan szarmazom, mert ROSSZ A SZÓRENDEM MAGYARUL. Ez nagyon fontos hiányosság és nem értem miért. A szüleim ertelmisegiek nagyon nagy hangsúlyt fektettek az oktatásomra és meg így is csak ennyire sikerült szintre hozni. Nincs meg a 280 pontom ami a felsooktatashoz kell. Okos barátaim vannak tehát annyira nem lehetek buta ha egyszer velem vannak de néha őket is zavarja h valamit nem "fogok fel" és magyarázni kell. Nem tudom mi lesz így velem az életben mert fizikai munkát nem hiszem h szívesen vegeznek és rajzolni, énekelni, táncolni se tudok különösebben jól, tehat művész se lehetek. Valaki járt már hasonló cipőben? Ez valami betegség? (Ezt a kérdést egy barátnőm javította, hogy helyesirasilag okes legyen)

2017. jún. 16. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre nincsenek tesztek? Annyiféle teszt van amivel fel tudják mérni, hogy melyik terület a gyengébb vagy erősebb. Amiket leírtál az alapján nem is annyira az jön le, hogy nem tudod befogadni az anyagot, hanem hogy valami meggátol a rendszerezésükben. Majdnem úgy mint mikor valaki nagyon lefárad a nap végére és már nehezebben koncentrál. Ennek elég sok oka lehet, de érdemes lenne a végére járni.
2017. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Voltam én már minden féle teszten.. azt az eredmenyt kaptam h mindenből átlag alatt teljesitek. A mozgás koordinaciom az egyetlen ami jobb de nem sportolok semmit. Diszgrafiat és enyhe diszlexiat állapítottak meg (olvasni szeretek és gyorsan megy csak nem értem meg az anyagot ha nem "mese") . Ha "befogadom" az anyagot

Utána elvész.... nem értem miért kell csak ha mondjuk direkt kérdést tesznek fel és épp véletlenül megmaradt az Aranybulla év száma..:(

2017. jún. 16. 19:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Az is érdekes, hogy pont az írás-olvasás amit összefüggésbe hoznak a mozgáskoordinációval, és abban meg jobban teljesítesz. Fizikai problémáid nincsenek? Hiánybetegség, intolerancia? Miért hagyták csak úgy annyiban ezeket a teszteket, lezárva azzal, hogy ez van? Azt gondolnám, hogy ha valaki mindenben alul teljesít annak biztosan kell hogy legyen valamilyen oka.
2017. jún. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sportolj valamit! Minden fejlesztés alapja a mozgás. Ha egy kisgyerek gyengébb valamiben, őt is mozgással fejleszrik.

Amúgy sajnos nálunk ez a szűrés-fejlesztés dolog gyerekcipőben jár még! Ha valamit ki is szűrnek,nem nagyon tudnak fejlesztést ajánlani vidéken, csak a nagyibb városokban. A szüleidnek kéne utána járniuk.

2017. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi egészségügyi problémám és egészfitt vagyok, nem vagyok gyenge. Azért hagyták abba a teszteket mert elkönyvelték, hogy buta és lusta vagyok.
2017. jún. 17. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:

IQ tesztet is csinálnak ilyenkor.

Alacsony lett az érték?

2017. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem a pontosra, de valamivel az átlagos alatt volt, de nem volt nagy különbség ilyen pár szám..
2017. jún. 17. 22:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Lassabban tanulsz és?

Nem leszel agysebész nagy dolog,ettől függetlenül még lehetsz értékes művelt ember.

Meg igazából bármi lehetsz ez,maximum egy kicsit több időt kell rászánnod.Ez csak egy "jelentéktelen" dolog a nagy betűs életben,jó nem jelentéktelen de manapság túl nagy hangsúlyt kap ez a képesség.

2017. jún. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
-ez
2017. jún. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen én isígy gondoltam hogy hanagyon sok energiát fektetek a tanulásba megtérül de még a felsőoktatási minimumotseértem el..
2017. jún. 18. 03:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!