Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan szülővel, aki nem támogatja a költözést?

Figyelt kérdés

Tesóm, a felesége, és 2 kicsi gyerekük hamarosan elköltöznek 300km-el odébb. Anyám sírva mesélte el, és azt mondta, reméli nem sikerül nekik. Én egyből megmondtam a véleményemet, hogy márpedig igen is jól teszik, ha ők a jobb életet ott látják, és itt nem érzik jól magukat, akkor igen is menjenek. Sajnálom én is, hogy mennek, de teljesen megértem őket.

Párommal mi is tervezzük, hogy elmegyünk "szerencsét próbálni" 1000km-el odébb lévő úticélunkhoz. Hiába érveltem anyámnak, hogy fiatalok vagyunk, itt nincs jövőnk, menni szeretnénk, mert itt nem érezzük jól magunkat, de mintha meg sem hallaná, csak mondja a magáét, hogy miért olyan messze, mi van ott, itt is lehet munkát találni, itt vegyünk lakást (a semmiből, vagy vegyünk fel hitelt, szocpolt, csok-ot "majdleszvalahogy" stb... haha micsoda szép jövő)

Persze megértem a szüleim nézőpontját is, hiszen ki akarná a gyerekeit, unokáit messzebb tudni, de visszatartani nem tudnak, viszont azt szeretném ha megértenék és elfogadnák a döntéseinket. Mit lehetne még tenni?


2017. jún. 16. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:
semmit, majd belenyugszik.
2017. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!