Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is idegesítenek ezek a...

Mást is idegesítenek ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

- amikor egy hosszú asztalnál ülnek sokan, és mindenki a kamerába néz

- ha valaki nagyot nyel

- ha egy ember csámcsog

- ha valakit ok nélkül bántanak

- amikor egy ,,értelmiségi" lenézi azt, akinek nincs diplomája

- ha egy kétkezi munkás csak a fizikai munkát tartja munkának

- a fogyasztói társadalom, konzumerizmus

- empátia hiánya


Sok van még, de nincs kedvem reggelig itt lenni...


2017. jún. 17. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
engem meg az ilyen ertelmetlen nyavogas idegesit.
2017. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Kérdezö azért remélem ettöl még nem vagy idegbeteg?
2017. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Abszolút nem.
2017. jún. 17. 23:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés jogos, de attól még nem fetrengünk a földön, hogy jaj, de rossz és nem ez teszi a napjaink nagy részét... Mindenesetre sokkal értelmesebb ez a kérdés, mint a gyk-n lévő kérdések legalább 95 %-a!
2017. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, engem is irrital. A hangosan evest foleg kiemelnem gusztustalan.
2017. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

- Ezt nem értem. Hogyhogy kamerába néz? Ha fotózás van, vagy ilyesmi, akkor nincs gond vele, nem idegesít.

- A nagyot nyelés nem idegesít.

- A csámcsogás sem, én is szoktam :DDD

- Az igenis zavaró, ha valakit ok nélkül szekálnak

- Az nem minden esetben idegesít, ha egy értelmiségi lenézi azt, akinek nincs diplomája. Helyzet- és emberfüggő. Ha a nemdiplomás egy legalja proli, és mást se csinál, csak szidja azokat, akik többre vitték, az persze hogy idegesítő.

- Nem idegesít ez sem, szimplán nincs igaza.

- A fogyasztói társadalom, konzomidiotizmus bizony idegesít, és kártékony is.

- Az empátia hiánya szintén.

2017. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elsőt nem teljesen értem.


Ha valaki nagyot nyel arról nem biztos hogy tehet.


A csámcsogás ezzel szemben már kontrollálhatóbb lenne de pl egyes kultúrákban a házigazda annak örül ha jóízűen csámcsognak. A többi dolog között is van olyan ami nem ennyire egyértelmű.


Ha valakit ok nélkül bántanak az nem szép dolog és egyes kultúrákban egyenesen szégyenteljes cselekedet. Mint ahogy a gyengébbet bántani is.


Amikor egy értelmiségi stb... szóval a lenézés az kevélység és csúnya és buta dolog és egyes vallásokban súlyos bűn.


Ha egy kétkezi munkás csak a fizikai munkát tartja munkának se mindig róható fel ha egyszer nincs belelátása másba. Sok fárasztó szellemi munka is van. Pl a mérnökök munkája akik megtervezik azokat a dolgokat amiket a fizikai készítenek el.

Azért van olyan amit én se tartok igazi munkának de van belelátásom mert én is szoktam - ilyen pl amikor valaki felvesz a saját kamerájával egy videót (ugye youtube)kicsit megszerkeszti és arra azt mondja hogy mekkora munka volt és tudom hogy ezt az se gondolja komolyan aki csinálta. Az megint más amit a Blomkamp csinált Rakka néven mert az egy sci-fi aminek az első részét a youtubeon is megosztotta ingyenesen. Na ez már viszont munka. Vagy egy komoly műsor vagy rendezvény megszervezése és leforgatása is rendes munka.


A fogyasztói társadalomnak mindenki tagja és vannak a konzumizmusnak jó és rossz oldalai is. A jó dolog a fejlődés. Ami rossz ebben hogy már a cégek hozzák létre az addig nem létező igényeket és azt súlykolják az emberekbe hogy az nekik valós igényük. Aztán a saját termékükkel ki is elégítik ezt az igényt. Vagy a zavaró és sokszor hülyének néző reklámok.


Empátia hiánya is gond de van akinél ez betegség.


Ja vannak még ilyen dolgok de nem lehet velük mit kezdeni. Megszoksz vagy megszöksz. De hova?

2017. jún. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok minden idegesít, de mit csináljak?

A kamerába nézés nem zavar, miért zavarna. Gondolom, fotóznak, akkor meg miért baj, ha mindenki oda néz?

A nyelés nem zavar, a csámcsogás igen. Viszont most hirtelen összevonva a két szitut, a hosszú asztalt a kamerával és az evéssel: azt rühellem, ha valaki fényképet, videót készít arról, hogy eszem. Nem eszem csúnyábban, mint más, de a számba ne bámuljon senki, pláne ne örökítse meg senki.

A többi is zavaró, főleg az empátia hiánya. De szerintem abból következik az ok nélküli bántás, és a másik ember lenézése a végzettsége vagy munkája miatt is.

Amit még nem szeretek, amikor az emberek képtelenek egy jelenséggel kapcsolatban kicsit mélyebbre nézni, több oldalról megvizsgálni, árnyalni a látásmódjukat. Tipikusan ilyen és valamiért nagyon idegesít, amikor valaki ész nélkül szidja a "mai fiatalokat". Sose értettem, hogy ez mire jó.

2017. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!