Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért verik bizonyos kretén...

Miért verik bizonyos kretén emberek a gyerekeiket? Pl nem viszi ki a szemetet vagy nem mosogat el vagy az iskolában rosszul tanul, megverik. Főleg amerikára igaz ez, sok amerikaitól hallottam ezt. Engem SOHA nem bántottak és meg sem ütöttek.

Figyelt kérdés
én gyerekvédelmis szeretnék lenni és szétperelni megbüntetni az ilyen mocskokat.
2017. jún. 21. 18:03
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Te Kérdező, ha csak olyan válaszokat fogadsz el, ami téged igazol, minek írtad ki a kérdést? Építs ki visszhangkamrát, és akkor majd bősz egyetértésben leszel magaddal, úgyis csak az önigazolást keresed, nem?


Tetszik vagy sem, az erőszak minden formában jelen van az életünkben. Az autó sebváltóját nem fogod miatyánkkal nagyobb sebességbe rakni, a szöget nem fogod beimádkozni a fába kalapács nélkül, a termőföldet sem szép szóval tudod forgatni, hanem kapával. Ha a bokrot, fát nem nyesik időnként, elvadult dzsindzsás dudva lesz belőle. Néha igenis kell a megfelelő időben egy-két csicskapofon, ha a gyerekkel nagyon elszalad a nyihaha. Bármennyire szeretnéd azt képzelni, hogy a szép szó technikája mindig beválik, NEM fog. Ha majd a gyereked üvöltve fogja követelni "kariajcsira" a fizetésed másfélszeresét kitevő Plésztéjsön ötöst az áruház játékosztályán, és valaki kiröhög miközben vágod a nézőközönség előtt a pofákat, lehet, hogy az a valaki én leszek.

A társadalmi együttélésnek vannak szabályai, igen tisztelt Kérdező. Ezeket be kell tartania mindenkinek, aki a társadalom része kíván lenni. Ha a gyereknek van esze, kompetenciája, belátja, hogy ez az ő érdeke. Ha nincs, akkor bele kell nevelni az ő érdekében, különben egy tesznye ürülék proli lesz belőle.


Ha az életnek kell megnevelnie őt, ott már nem lesz szülői szeretet és tolerancia, ott kőkeményen megtáncoltatják. Belenyúl a konektorba? Jól megbssza a kettőhúsz. Köpköd és mutogat az utcán? Kiközösítik, kiröhögik, ha meg a rossz embert köpi le/mutogat neki, odamegy, és pépesre veri. Lop az áruházból? A biztonsági őr bekíséri, jól megveri, aztán viszik a sittre a germók közé. Balhézik az utcán? Megagyalják, esetleg a policájok viszik a hűvösre. Nem tanul a suliban? Nem lesz végzettsége? Nem kap munkát, lapátolhat közmunkába és közben nyüszíthet a mocskos világra, mert nincs félmillás fizetése. Piál és lövi magát? Alkoholista és drogos lesz, pár éven belül elpatkol.

Majd simogasd meg az okos kis buksi-fejét, vegyél neki egy szelet dobostortát, mert mindaz, amit másoktól visszakap, a te nevelésed eredménye lesz.



De mondok én neked valamit, Kérdező. Ha ennyire nem tetszenek valakinek a társadalmi normák, nem kötelező részt venni benne, költözzön ki Szabolcsba egy cigánytelepre a félvad buckalakók közé, ott aztán semmiféle törvény és szabály nem létezik. Csak nehogy ráfaragjon erre a nagy engedékenységre a végén.

2017. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
21# mintha csak én irtam volna... egyetértek.
2017. jún. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

A testi fenyítés, mint nevelési eszköz, tényleg elfogadhatatlan.

De, ha a gyerek életében egyetlen egyszer kap tizenévesen egy pofont, amiért valami hatalmas szetmétséget csinált/mondott (#12-es válaszoló esete), abba nem fog belehalni.

2017. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

"Tetszik vagy sem, az erőszak minden formában jelen van az életünkben. Az autó sebváltóját nem fogod miatyánkkal nagyobb sebességbe rakni, a szöget nem fogod beimádkozni a fába kalapács nélkül, a termőföldet sem szép szóval tudod forgatni, hanem kapával."


Már ne is haragudj, de nem nagyon értem miről beszélsz. Az erőkifejtés, és az agresszió valamint a bántalmazás között hatalmas külömbség van. Ezzel az erővel az is erőszak ha egy nő egy nagy csomagot cipel haza a közértből?


"Ha a bokrot, fát nem nyesik időnként, elvadult dzsindzsás dudva lesz belőle."


Itt most emberekről beszélünk, nem pedig egy gazról. HA arról kívánsz diskurzust tartani, biztos van virágokkal is foglalkozó topic.


"Néha igenis kell a megfelelő időben egy-két csicskapofon, ha a gyerekkel nagyon elszalad a nyihaha. Bármennyire szeretnéd azt képzelni, hogy a szép szó technikája mindig beválik, NEM fog. "


Persze, ha leszarod és a nevelése helyett vered, akkor biztos nem fog működni. Tudod bántalmazás (ismétlem törvénysértés) esetén, max lapítani tanul meg, nevelni kéne, példamutatással, nem pedig erőszakkal akaratot érvényesíteni felette.


"Ha majd a gyereked üvöltve fogja követelni "kariajcsira" a fizetésed másfélszeresét kitevő Plésztéjsön ötöst az áruház játékosztályán, és valaki kiröhög miközben vágod a nézőközönség előtt a pofákat, lehet, hogy az a valaki én leszek. "


Te biztos nem leszel, mert ha nekem és a páromnak (aki mellesleg egy másik srác) Lesz gyerekünk, 100% hogy nem fog így viselkedni, ugyanis mi, ahogy a szüleink is minket, szeretettel, odaadással és jó példa mutatással fogjuk tanítani, nem pedig idomítani. Idomítani a kutyát szokás, nem a gyermekedet!


"A társadalmi együttélésnek vannak szabályai, igen tisztelt Kérdező. Ezeket be kell tartania mindenkinek, aki a társadalom része kíván lenni. Ha a gyereknek van esze, kompetenciája, belátja, hogy ez az ő érdeke. Ha nincs, akkor bele kell nevelni az ő érdekében, különben egy tesznye ürülék proli lesz belőle. "


akkora proli mint te?


"Ha az életnek kell megnevelnie őt, ott már nem lesz szülői szeretet és tolerancia, ott kőkeményen megtáncoltatják. Belenyúl a konektorba? Jól megbssza a kettőhúsz. Köpköd és mutogat az utcán? Kiközösítik, kiröhögik, ha meg a rossz embert köpi le/mutogat neki, odamegy, és pépesre veri. Lop az áruházból? A biztonsági őr bekíséri, jól megveri, aztán viszik a sittre a germók közé. Balhézik az utcán? Megagyalják, esetleg a policájok viszik a hűvösre. Nem tanul a suliban? Nem lesz végzettsége? Nem kap munkát, lapátolhat közmunkába és közben nyüszíthet a mocskos világra, mert nincs félmillás fizetése. Piál és lövi magát? Alkoholista és drogos lesz, pár éven belül elpatkol.

Majd simogasd meg az okos kis buksi-fejét, vegyél neki egy szelet dobostortát, mert mindaz, amit másoktól visszakap, a te nevelésed eredménye lesz. "



ne is haragudj, egyszer nem ütöttek meg a szüleim és eszembe sem jutott így viselkedni... Már bocs, de aki ilyen ott valami el van cseszve, és alapjáraton a szülőknél, hisz valahonnan tanulta.


"De mondok én neked valamit, Kérdező. Ha ennyire nem tetszenek valakinek a társadalmi normák, nem kötelező részt venni benne, költözzön ki Szabolcsba egy cigánytelepre a félvad buckalakók közé, ott aztán semmiféle törvény és szabály nem létezik. Csak nehogy ráfaragjon erre a nagy engedékenységre a végén."


Jó tudni, hogy itthon egyes (szerencsére senkiknek) embereknek, már társadalmi norma a családon belüli erőszak, a gyerekek verése. Gratulálok hozzá. Mellesleg még mindig bünteti a törvény, bármennyire is fáj és próbálod mosdatni!

2017. jún. 21. 19:28
 25/43 anonim ***** válasza:

"Már ne is haragudj, de nem nagyon értem miről beszélsz."


Ez eddig is nyilvánvaló volt. Szerintem ám nem is akarod megérteni. Van a te egyetlen megfellebbezhetetlen igazságod, és azt képzeled, ez automatische majd mindenhol megállja a helyét.

Hamis kompozíció érvelési hiba.


"Itt most emberekről beszélünk, nem pedig egy gazról."


A párhuzamot azért sikerült felfognod?


"Persze, ha leszarod és a nevelése helyett vered, akkor biztos nem fog működni. Tudod bántalmazás (ismétlem törvénysértés) esetén, max lapítani tanul meg, nevelni kéne, példamutatással, nem pedig erőszakkal akaratot érvényesíteni felette."


Te figyuka, a bántalmazás és a nevelés NEM ugyanaz! Tudom hogy nagyon ezt szeretnéd hinni, de a kettő közt ég és föld van. Ugyanúgy ahogy az önbíráskodás és a nevelés se ugyanaz. Az önbíráskodást büntetik, a nevelést nem. Amit te itt csinálsz, az a csúsztatás tankönyv szerinti példája.


"100% hogy nem fog így viselkedni, ugyanis mi, ahogy a szüleink is minket, szeretettel, odaadással és jó példa mutatással fogjuk tanítani, nem pedig idomítani."


Aha, majd kíváncsi leszek a gyakorlati megvalósításra is, ahogy szeretettel, odaadással elmagyarázod neki, miért nem kap háromszázezres Plésztéjsön ötöt. A TESZKÓban találkozunk...!


"akkora proli mint te?"


No John...YOU ARE the demonz!!!


"Már bocs, de aki ilyen ott valami el van cseszve"


Pontosan. Nem lett megnevelve - itt van az a bizonyos kutya elásva.


"Mellesleg még mindig bünteti a törvény, bármennyire is fáj és próbálod mosdatni!"


A családon belüli erőszakot bünteti a törvény, NEM a gyereknevelést. Megint csúsztatsz, innentől fogva valahogy nem tudtalak komolyan venni.

Ja és lapozd fel a BTK-t néha, jót fog tenni neked, addig se irkálsz vegytiszta ökörségeket.

2017. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

"Ez eddig is nyilvánvaló volt. Szerintem ám nem is akarod megérteni. Van a te egyetlen megfellebbezhetetlen igazságod, és azt képzeled, ez automatische majd mindenhol megállja a helyét.

Hamis kompozíció érvelési hiba. "


Nem, nem édes szívem, én azt nem értem, hogy hogy a jó fenébe akarod az erőszakot és az erőkifejtést párhuzamba hozni :D Két nagyon különálló dolog. Amikor megemelek egy csomagot, se nem vagyok agresszív és nem érzem azt hogy most én bántalmazok valakit :D


"A párhuzamot azért sikerült felfognod? "


Sajnos nem egy túl értelmes párhuzam, mivel mi emberek vagyunk, nem pedig burjánzó gaz. De ha számodra az emberek a tövishez hasonlóak, együttérzésem véled! Sajnállak.



"Te figyuka, a bántalmazás és a nevelés NEM ugyanaz! Tudom hogy nagyon ezt szeretnéd hinni, de a kettő közt ég és föld van. Ugyanúgy ahogy az önbíráskodás és a nevelés se ugyanaz. Az önbíráskodást büntetik, a nevelést nem. Amit te itt csinálsz, az a csúsztatás tankönyv szerinti példája.

"


Amiről te beszélsz, az nem nevelés, hanem idomítás. Az állatokat szokták így idomítani, akikkel nem tudnak normálisan kommunikálni és csak a fizikai ingerekből képesek tanulni. FEKSZIK! Ha nem, rúgás, vagy csapás.


"Aha, majd kíváncsi leszek a gyakorlati megvalósításra is, ahogy szeretettel, odaadással elmagyarázod neki, miért nem kap háromszázezres Plésztéjsön ötöt. A TESZKÓban találkozunk...!

"


Dehogy találkozom én veled. Nem a te szinteden mozgok és nem is kívánok oda leereszkedni. Mellesleg én sem gazdag családból származom, mégis tudtam mindig mi az amit megengedhetünk magunknak és mi az amit nem. TALÁN lehet neveltek, tanítottak, bevontak a családba valamint annak fontosabb ügyeibe és nem a fekszik vagy belédrúgokra idomítottak? fura egy dolog, ugye?:) Ha valakit emberként kezelsz, azzá válik, ha idomítod akkor maximum neurotikussá.


"Pontosan. Nem lett megnevelve - itt van az a bizonyos kutya elásva. "


Az pedig csak a szülő hibája, az erőszak csak erőszakot szül, nem pedig normális gondolkodást, erre te vagy az élő példa. csípőből tüzelsz, teljesen fel vagy spannolva, majd szét robbansz, gondolom már ütnél is ha tudnál. Igazi mintapolgár vagy -.-


"A családon belüli erőszakot bünteti a törvény, NEM a gyereknevelést. Megint csúsztatsz, innentől fogva valahogy nem tudtalak komolyan venni.

Ja és lapozd fel a BTK-t néha, jót fog tenni neked, addig se irkálsz vegytiszta ökörségeket."


Sosem mondtam hogy a nevelést büntetné. Azonban, ha te megütsz egy gyereket, az családon belüli erőszaknak minősül. Az konkrétan senkit nem érdekel hogy te minek nevezed.... Szerintem jobb lenne, ha te lapoznád fel inkább azt a bizonyos BTK-t, de lehet nem ártana egy Magyar értelmezési kéziszótárt is kezeid közé venni elötte. Én pontosan tudom mi áll aban a törvényben, az elfogadásának, a törvény hatályba emelkedésének idejét is ismerem. Sajnos úgy látszik, te a nevelést nem tudod elvonatkoztatni a fizikai erőszaktól. Számodra nevelés nem létezik erőszak és pofonka nélkül...Hát pedig ez nem így van. Megjegyzem, a pofon nem nevelés és a testi fenyítés nem lehet nevelési eszköz, ha már törvényről beszélünk. :)


Most én is proli leszek kicsit :D Szóóóóval..... majd ha találkozunk a Tescoban (ÚRISTEN MILYEN FENYEGETÉS MÁR EZ, DE AZ ISTEN KÍMÉLJEN MEG AZÉRT TŐLE) és látom hogy erőszakoskodsz a családoddal, én leszek az első aki feljelent :)

2017. jún. 21. 20:07
 27/43 anonim ***** válasza:

"Nem, nem édes szívem, én azt nem értem, hogy hogy a jó fenébe akarod az erőszakot és az erőkifejtést párhuzamba hozni :D"


A kulcsszó az ERŐ. Tehát nem észérvekkel meg rábeszéléssel, hanem ERŐ ráfordításával érsz el eredményt. Tehát a párhuzam az megvan, csak épp nem esik jól belátni neked.


"Sajnos nem egy túl értelmes párhuzam, mivel mi emberek vagyunk, nem pedig burjánzó gaz."


Ez a mondatod akkor állná meg a helyét - és akkor se teljesen - ha nem lennénk 7 milliárdan ezen a bolygón, és nem lenne egy igen nagy százalékuk alulművelt, iskolázatlan.


"Amiről te beszélsz, az nem nevelés, hanem idomítás. Az állatokat szokták így idomítani, akikkel nem tudnak normálisan kommunikálni és csak a fizikai ingerekből képesek tanulni. FEKSZIK! Ha nem, rúgás, vagy csapás."


A nevelés és az idomítás megintcsak nem ugyanaz, szokás szerint csúsztatsz egy jó nagyot, addig csűröd-csavarod, amíg be nem látja itt mindenki, hogy az alma és a rinocérosz az tök ugyanaz. Mert most konkrétan ezt adod itt elő.

De ha már felhoztad, az idomítás sem abból áll, hogy ütjük-verjük, amíg azt nem teszi, amit mondunk. Az oroszlánszelidítést nem akarod esetleg összhangba kényszeríteni a gyerekneveléssel? Mert már csak az hiányzik...


"Dehogy találkozom én veled. Nem a te szinteden mozgok és nem is kívánok oda leereszkedni."


Ez kölcsönös, ne félj. Hogy ki milyen szinten áll, azt pedig ne nagyon firtassuk, amikor 100%-ig meg vagy róla győződve, hogy a rábeszélés és a szép szó majd a köveket is meglágyítja neked.

Konkrétan hány gyereket is neveltél fel, hogy ilyen sommás véleményeket alkotgatsz? Vagy csak pálya széléről kiabálsz be ordenáré baromságokat nulla tapasztalattal?


"Az pedig csak a szülő hibája, az erőszak csak erőszakot szül, nem pedig normális gondolkodást, erre te vagy az élő példa."


El kell szomorítsalak, csillagvirágom: az erőszak a legvégső eszköz, amihez a normális szülő nyúl, és pontosan azért teszi, hogy legyen visszatartó ereje annak, hogy a gyerek csináljon, vagy ne csináljon valamit, mert dádá lesz. Tudod drágaságom, ha a gyerek azt látja, hogy következmények nélkül, ejnyebejnyével megúsz valamit, akkor azt csinálni is fogja. Én is kaptam verést, ha olyan súlyú dolgot csináltam, és képzeld, volt annyi eszem, hogy utána nem csináltam többet. Nahát, ez hogyan lehetséges :$ és továbbra is fenntartom, hogy az erőszak az egyetlen, amiből sok hülye gyerek ért, hacsak nem mazochista.


"Sosem mondtam hogy a nevelést büntetné. Azonban, ha te megütsz egy gyereket, az családon belüli erőszaknak minősül"

"Szerintem jobb lenne, ha te lapoznád fel inkább azt a bizonyos BTK-t, de lehet nem ártana egy Magyar értelmezési kéziszótárt is kezeid közé venni elötte."


Ezt bebuktad, virágszálam, de gyönyörűségesen, ugyanis itt figyel a BTK az asztalomon, és volt annyi időm, hogy végiglapozzam az egészet. Sehol egy betűt nem írnak arról, amit te szeretnél, szóval ez nagyon szép epic fail volt. De ha te ilyen jól tudod (anélkül hogy bármiféle végzettséged lenne büntetőjogból), akkor idézd már szó szerint az adott paragrafus adott cikkelyét. Forrással, ha kérhetném, tündérmesékből,kifogásokból meg saját szájad íze szerinti átkozmetikázott cikkelyekből nem kérek.


Az üres fenyegetéseiden jót nevettem mellesleg. Nincs családom, nem is tervezek saját családot, ha meg azzal mész be a policájokhoz, hogy valaki lekevert egy nyaklevest a szemtelen kölykének, már a portán körbe fognak röhögni, de csináld csak :D itten bazinagy jogállam van minálunk, úgy csinálsz bohócot magadból, ahogy az neked jólesik. Csak akkor ne sértődj meg azon, ha kiröhögnek.

2017. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

#27: Milyen dolgokért kaptál verést? Csak érdekel.

Egyébként én se tartom épképláb gondolatnak, hogy a szép szóból minden gyerek ért, és egyetlen pofon is családon belüli erőszaknak számít. Ez úgy ahogy van, ostobaság.

2017. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Elmondom persze. Például ha én verekedtem iskolában - mármint támadólag, nem védekezőleg.

Vagy amikor hazudtam. Vagy mikor almát loptam a szomszédból. Egyszer meg mert gyufával játszottam. És bizony, azóta se jutott eszembe egyik se. Basszus, 5-6 éves voltam, annyi idősen hol fogtam volna még fel, miért veszélyes a játék a gyufával, és miért nem szabad lopni meg hazudni, meg más portájára bemenni? Ha megúsztam volna szárazon ezeket a dolgokat, lehet, még ma is csinálnám. Igenis kell néhány csárdáspofon a megfelelő időben, aztán később, ha már benő a gyerek feje lágya, magától is rájön, hogy igenis jogos volt a dolog, és inkább a szerető szülőtől kapja meg a beosztását, mint egy vadidegentől, vagy a policájoktól. SZVSZ jobb egy pár pofont kapni, mint 5 év letöltendőt, de biztos csak én vagyok ilyen hülye.

A Kérdező meg semmi mást nem csinál, csak szalmabábozik, azt próbálja a számba adni, hogy én 24/7 ütném-rúgnám a gyereket, holott semmi ilyet nem írtam.

2017. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Nekem és az öcsémnek kb. 3 évesen már-már rendszeresen akkorákat lekevert az anyám, hogy zúgott a fülünk. Én ezt nem tartom helyénvalóanak, mert egyrészt kicsik voltunk, másrészt nem voltunk rossz gyerekek, harmadrészt ilyen gyakori alkalmazás esetén az ütés elveszíti a "hatását" (saját tapasztalat(.

De az még szerintem is normális, amikor egy suttyó tizenéves kap egy taslit.

Annak a gyereknek se ártott volna egy pofon, aki a kasszánál prostizta az anyját. Azt a szerencsétlen nőt véletlenül se könyveltem volna el erőszaktevőnek, a gyerek meg talán észrevette volna magát.

Igazából a rendszeres veréssel és az elkényeztetéssel is lehet követelőző szociopatát nevelni; meg kell találni az aranyközép-utat.

2017. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!