Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem tehetséges ez...

Csak szerintem tehetséges ez a lány?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=77zlfwFTmz0


A barátaim szerint ezt bárki meg tudja csinálni... pedig életükben nem láttak még basszusgitárt szinte :D

Szerintetek?



2017. júl. 1. 13:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
82%
Ugyes, de annyira nem kiemelkedo szerintem.
2017. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
59%
Gitáron játszani nehéz dolog de vannak sokkal bonyolultabb basszgitáros dalok is. Ehhez tehetség sem igazán kell csak kitartó gyakorlás. (A My Chemical Romance miatt viszont kap egy puszit a hasára)
2017. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
23%
Aki végig tud tolni basszusgitáron egy Rush-albumot, az elmondhatja magáról, hogy tud játszani!
2017. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
43%

Nem áll feljebb, de maga a hangszer és a zenekarban betöltött szerepe nem alkalmas arra, hogy a kimagasló tehetséget kitűnjön vele. A zenék 99%-nak nem az a meghatározó eleme, és nem attól lesz népszerű maga a zene, bár kétségtelen, hogy nélkülözhetetlen eleme.

A nagy metál- és rockzenekarok szólógitárosainak a nevét sokan tudják, de basszusgitárost szerintem kevesen tudnának egyet is mondani. Nem megbántani akarok ezzel senkit, de ők csak háttéremberek.


Azért központi szerepet is kaphatnak. ;)


https://www.youtube.com/watch?v=yQ8eutpBkts


Egy szólógitár már tényleg a középpontban van, úgyhogy az már tényleg nem mindegy, hogy egy együttesben ki a szólógitáros, de basszusos gyakorlatilag bárki lehet, akinek van egy alap tudása.


Egyik haverom 2 együttesben is basszusozik, pedig csak autodidakta módon, hobbiból tanult gitározni.

2017. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 14#! Összességében igazad van, de tudok egy kivételt. Steve Harris az Iron Maiden basszere. Ő alapította az együttest is, és még a 3 (!) szólógitáros mellett is érvényesül. Az ő nevét tudom is, a szólósokét nem.
2017. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 Mojjo ***** válasza:
38%

@14: értem, tehát a basszusgitár azért nem egy virtuóz hangszer, és azért lehet mindent lenyomni vele 3-4 akkorddal, mert az emberek inkább tudják a szólógitárosok nevét, mint a basszusgitárosokét? :D Tökéletes, támadhatatlan érvelés! :D


Majdnem annyira jó, mint hogy autodidakta módon is be lehet basszussal kerülni zenekarba. Végülis mondjuk Mark Knopfler sem került be zenekarba az autodidakta módon tanult gitártudásával. Meg világhírű sem lett :) Vagy Eric Clapton.

2017. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
11%
#14 Szerintem ne égesd magad jobban...
2017. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
6%

46%-os!


Érvelj te is, ne csak a Vörös Hadsereg után erőszakold a haldoklókat!


Mojjo!


Te meg próbáld meg nem kiforgatni a szavaimat! Értsd, ahogy leírtam, ha elég intelligens vagy hozzá!

2017. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 Mojjo ***** válasza:
54%

@18: az állításod az volt, hogy a basszusgitár nem egy virtuóz hangszer, és 3-4 akkorddal lenyomható minden rajta. Ha nem emlékeznél, olvasd vissza az ötös hozzászólásban írtakat.


Ezt semmilyen módon nem támasztja alá sem az, hogy hányan tudják ilyen-olyan zenekarok basszusgitárosainak a nevét, és ez hogy viszonyul azok számához, akik a szólógitárosok nevét tudják, sem az, hogy egy a basszusgitár zenekarban betöltött szerepe mire predesztinálja a zenekarból való kitűnés terén a basszerost. Igazából teljesen irreleváns.


A basszusgitározás repertoárja sok nagyságrenddel meghaladja a 3 akkordos szintet, és teljesen alkalmas virtuózt játékra. Ennyi az egész, nem több. Hülyeséget írtál, felesleges abszolút nem kapcsolódó "érvekkel" megpróbálni alátámasztani, hátha valakinek nem tűnik fel, hogy a relevanciájuk a nulla és a semmi között van. Ezt már bebuktad, fogadd el, tanulj belőle. Hasznosabb, mint mosdatni magad.

2017. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 Mojjo ***** válasza:
46%
@19: írni meg úgy tűnik, nem tudok... sorry a sok elütésért, de épp egy gitár van az ölemben, így nehezebb :)
2017. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!