Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik jól néhány embernek...

Miért esik jól néhány embernek vadászni? Ők nem úgy fogják fel hogy elvettek egy életet, vagy máshogy látják?

Figyelt kérdés

Még ha minden itélkezést félreteszek, akkor se értem, hogy miért nem zavarja a hobbi vadászokat, hogy feleslegesen kiirtottak egy életet.

Főleg olyan állatokra gondolok, amelyeket nem megenni lövik ki,pl róka, borz



2017. júl. 2. 13:58
1 2
 1/12 MR.X. ***** válasza:
100%
Egyrészt a vadászatban RENGETEG pénz van, másrészt meg ÁLTALÁBAN a beteg/sérült állatokat lövik le. Esetleg, hogyha nagyon elszaporodott egy faj akkor szoktak lelőni párat, hogy a létszámokat kordában tudják tartani! (Egyébként emberibb, hogyha megölsz egy olyan állatot aki már nem sokáig húzná ki az életében!)Remélem tudtam segyíteni! :)
2017. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fontos különválasztani két dolgot. Én is elítélem, ha egy veszélyeztetett faj utolsó egyedeit lövöldözik le hobbiból, pénzért, pl fehér orrszarvú. De a magyar vadászok azért lövik ki pl őz, vagy vaddisznó egyes egyedeit, hogy egészségesen tartsák az állományt. Ráadásul a beteg állatok kilövése mindenkinek jó. A beteg állat nem szenved sokáig, nem terjeszti a betegséget a fajtársai közt. Ráadásul, ha egy állat túlszaporodik, akkor tönkreteheti a növénytermést is. A kordában tartott populáció kifejezetten jó mindennek, és mindenkinek.
2017. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A beteg állatok kilövése más tészta, azokra gondoltam, akik pakolják ki facebookra, hogy róka családot kilőttek pár hetes kicsinyekkel, és hasonlók.

Persze ettől még hasznos a válaszod, ment a zöld

2017. júl. 2. 14:15
 4/12 anonim válasza:
Az első válaszoló gyorsabb volt, de lényegében én is ugyanezen a véleményen vagyok.
2017. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel ezeknek az állatoknak nincs természetes ellenségük, így nagyon elszaporodnának. Én nem lőném le őket, de nem bánom, hogy irtják.

Amúgy akik a vágóhídon veszik el naponta 2000 sertés életét, azoknak nem probléma? A karajt te is szereted. ;)

2017. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a karajt.

Csirkehúst eszem egyedül, igyekszem farmon neveltet venni, tojást tejet szintén, egyedül a sajt az, amit eszem, és nagyüzemi állattartásból származik.

De még mindig jobb annak a csirkének, aki élt a szabadban viszonylag boldogan, és aztán egy perc alatt kitörték a nyakát, mint aki kis ketrecekben él

De ha saját magamnak kéne megölnöm, nem ennék húst

2017. júl. 2. 14:49
 7/12 anonim válasza:
61%

Sokan nem ismerik el napjainkban a vadászat létjogosultságát,holott vadászni nehogy lehet,hanem muszáj. Az egykor őshonos nagyragadozóink végezték el a szelekciót egykor,de miután eltűntek hazánkból ezért ők már nem eszik meg a legyengült,beteg növényevőket. Ezt a szelekciót,állományszabályozást nekünk vadászoknak kell megtennünk. Továbbá a vadászat,mint olyan pénzforrás. Az úgynevezett golyóérett,kapitális vad terítékre hozatalából befolyó pénzből tudunk a következő évre takarmányt venni a többi vadnak.

A dúvadakkal (ragadozókkal) kicsit más a helyzet. Őket azért hozzuk terítékre,mert az általunk preferált hasznos vaddal táplálkozik. Az apróvadállományra rengeteg veszély leselkedik,a rókától kezdve a szárazságon át a nagyüzemi gépekig. Ezt a nyomást próbáljuk csökkenteni a dúvadak szabályozásával.

A szóhasználattal pedig érdemes csínnyán bánni,ugyanis nem kiirtjuk az életüket. A vadászat egy ősi foglalkozás. Megváltozott a világ,de a vadászatnak mindig is volt és lesz is létjogosultsága. Továbbá nem mindegy hogy valaki azt mondja,hogy a vadász agyonlőtt vagy terítékre hozott egy rókát.

Jó szerencsét.

2017. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
73%
Egyet értek a fentiek nagyrészével. Szia csak hozzá tenném, h a regisztrált vadászoknak kötelességük télen ki járni etetni az állatokat. A regisztráratlan vadászokat pedig kiszürni.A kakuk tojásokat ki venni más madár fészkéből. És éjszakázni a fácán házban felváltva. És amit feljebb emítetél a csemetékel rendelkező állatokat illegális lőni
2017. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

imádom, h az ilyen kérdéseknél megjelennek a vadászok, vagy velük szimpatizálók, és gyönyörű tündérmeséket írnak, h a vadászok nagy állatvédők és olyan nincs, h élvezetből ölnének.


csak aztán beszélsz velük 10 percet, és kiderül, h alig várják, h lelőhessenek egy kóbor ebet meg h gyakorlatilag mindenre lőnének legszívesebben.

de hát ugye egy gerinctelen ember nem szívesen néz szembe önmagával.


"Miért esik jól néhány embernek vadászni? Ők nem úgy fogják fel hogy elvettek egy életet, vagy máshogy látják?"


függetlenül attól, h milyen vadászról van szó, azért lássuk be,h aki lelövöldöz állatokat, és utána nyugodtan alszik, azzal agyilag vmi nem stimmel, ergo tényleg nem érzik annak súlyát, h elvették egy állat életét.

2017. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"h alig várják, h lelőhessenek egy kóbor ebet "

Kicsit sem várják, H lelőhessenek egy kóbor ebet, de sajnos muszáj lelőni.


"meg h gyakorlatilag mindenre lőnének legszívesebben. "

Közhelyes, általánosítás. Én is vadászom. De az elmúlt két évben nem lőttem semmit. Megtehettem volna, lehetőségem is lett volna, de úgy ítéltem meg, hogy nem akarom lelőni. Nem volt selejt a példány, egészséges szép trófeás volt. Éljen és nemzzen, örökítse át a jó géneket. De annak ellenére, hogy nem ejtettem el egyet sem, rendszeresen az erdőt járom, kárelhárításon "puffogtatok", rendben tartjuk az erdőt, mezőt. Etetünk, itatunk, utat, lest javítunk. Az esetek nagy többségében még "puska" sincs nálunk. Minek lenne?


"függetlenül attól, h milyen vadászról van szó, azért lássuk be,h aki lelövöldöz állatokat, és utána nyugodtan alszik, azzal agyilag vmi nem stimmel, ergo tényleg nem érzik annak súlyát, h elvették egy állat életét."

Nem értesz hozzá, nem látod át (de szerintem nem is érdekel, csak a fotelből "szólsz".

Ha ennyire "állatvédő" vagy, gyere ki velünk egy etetésre télen, vagy itatásra nyáron. Egyből más színben fogod látni a vadászatot.

De abban igazat adok, hogy azokkal nem stimmel valami akik státuszszimbólumkén kimennek a "lesre", sok pénz, kevés ész és lőnek. Na de ők nem is vadászok, mondjuk legyenek csak lövészek.

2017. aug. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!