Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon taszító,...

Szerintetek nagyon taszító, ha egy kiscsit túlsúlyos, de egyetemi végzettségü pasi (137 kg) egy ilyen kétkerekü járgánnyal közlekedik? Főleg túrázásra, mert nem szeret lemaradni túrán és valami megoldáson gondolkodom.30f

Figyelt kérdés
gondolkodom befektetni egy ilyenbe, csak nem szeretném ha kinevetnének. [link]
2017. júl. 2. 18:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Legalább 50kg-ot kéne fogynod.
2017. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de:


1. Te sajnos nem "kicsit" vagy túlsúlyos, hanem nagyon, sőt, kórosan.


2. Ezt a gépet nem tudod ám akármilyen túrán használni, és nem is arra tervezték. Betonon oké, mezőn, meg kitaposott, nem dimbes-dombos erdei úton is még oké, de rendes akadályokkal teli, saras, dobon fel dombon le terepen már nem fog menni, és csak tönkreteszed, szal effektíve az ablakon hajítottál ki több, mint fél milliót.


3. Ekkora súllyal szerintem nem is használhatod, nem tudom mennyi a teherbíró képessége, de nem lesz a súlyod alatt hosszú életű.


4. És ne haragudj, de igen, eléggé abszurd és nevetséges látványt nyújtanál. Ha valaki ezt a gépet mindennaposan a járdán használja, már az is lustaságot feltételez, de ezen a járművön egy kórosan elhízott embert látni egyértelműen azt mutatja, hogy az illető lusta, és semmit nem hajlandó tenni az egészségéért. Sajnos az emberek könnyen ítélkeznek, de te amúgy is azért vennéd ezt meg, hogy könnyebb legyen neked a túra, amikor a túra pont arról szól, hogy megerőltető, és bírni kell.

Szerintem is állj át valami egészséges étrendre, sportolj sokat, ne egyél zsíros meg sok kalóriás vackokat, és mindjárt könnyebben fogsz egy idő után mozogni. Ekkora túlsúllyal (gondolom nem 2 méter magas vagy, mert azt írtad volna) kb 50-60 kilót kéne ledobnod ahhoz, hogy kiessél a kórosan elhízott kategóriából. Hidd el, sokkal jobban fogod érezni magad, ha lefogysz.

És 600 ezer forintból ezt simán ki lehet hozni, és még jól is jössz ki vele, az egészségedre is sokkal jobb hatással lesz. Ellenben ezzel a járgánnyal te konkrétan semmit sem nyernél.

2017. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

igen ez felettébb taszító lenne.

mert nem elég a beteges elhízás fiatalemberként ami szélsőséges élet elpocsékolás,ezzel a kütyüvel még jobban ki akarja kerülni a mozgást a kalória felhasználást.

2017. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
31%

előző meg bocs hogy kijavítalak,de nem a zsíros táplálkozástól lehet ilyen súlyt elérni,hanem a szénhidrát túladagolástól.

szóval a zsíros kajálással negyed annyi gond nincs,mint a ch túladagolással.

2017. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Taszító. Pláne, hogy még el is árulod, hogy kényelemből vennéd. Bocs, de ezt a pénzt már zsírleszívásra is költhetnéd, még azzal is jobban járnál, mint ezzel a járművel. Ráadásul a sok állástól az izületeid is tönkre fognak menni egy idő után, aztán már a legkisebb térdhajlítás is fájni fog.

Ha én meglátok valakit ezen a járművön (vagy a kisebbik változatán, aminek még kormánya meg kapaszkodója sincs), nekem óhatatlanul a lustaság jut eszembe, hogy az illető még sétálni sem képes. Egy kórosan túlsúlyos embernél pedig inkább szánalmat vált ki az emberekből. Pont olyan lennél ezen, mint az USA-ban a sok dagimobilos kövér ember a bevásárlóközpontokban, akik már járni is alig tudnak a hatalmas túlsúlytól, ezért szorulnak ilyen járművekre.

Sokkal szimpatikusabb képet festenél, ha azt látná mindenki, hogy próbálsz lefogyni, sportolsz, egészségesen étkezel, és ez ugyanúgy neked is jól fog esni.

Az meg minden, csak nem túrázás, hogy te a csoport mögött mész ezen a kétkerekűn. Ennyi erővel már autóval is mehetnél, annak is ugyanannyi értelme lenne túrázás szempontjából.

2017. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
és ha betegség miatt ilyen?
2017. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: hogy jön az egészhez az, hogy te diplomás vagy? Ez nincs rád írva, és a kérdés szempontjából teljesen irreleváns információ. Kb mintha azt kérdeznéd, hogy mit főzzél ebédre, de odaírod mellékinformációként, hogy 44-es lábad van.


Másrészt: Eléggé taszító látvány lennél, mégpedig azért, mert az emberek óhatatlanul is azt fogják elsőre gondolni, hogy az egészségtelen, amúgy is mozgásszegény életmódod mellett még gyalogolni is lusta vagy. Ezt a gépet amúgy sem túrázásra tervezték, szóval ott nem is tudnád használni, de amondó vagyok, hogy ez a "túrázás" csak egy kifogás volt arra, hogy megvegyed, aztán mindennap ezen száguldozz a járdán mindenhova, csak gondolom a te lelkiismereted is azt mondja, hogy ezt már nem kéne.


Ehhez még egy dolog: "és ha betegség miatt ilyen?" --> ebből iszonyat kevés ember van. Endokrinológus ismerősöm is mondta, hogy 200-300 kövérből, ha 1-2 van olyan, aki tényleg betegség miatt hízott el. De ha még amiatt is van, azt sem szabadott volna hagyni idáig fajulni, és jó gyógyszerek, gyógymódok vannak erre is.


Szóval kérdező, szerintem hagyjad ezt a kütyüt, ennyi pénzt azért ez tényleg nem ér meg. Ráadásul azért már kórosan vagy túlsúlyos, ez elég sok veszélyt hordoz magában, és nagy gondjaid lesznek 5-10 év múlva. Kezdj el sportolni, egészségesen étkezni, és te is jobban fogod magad érezni. Nekem is volt olyan ismerősöm, aki 122 kilóról fogyott le 78-ra, szóval egyáltalán nem lehetetlen. Ellenben ha ilyen vackokat veszel, hogy a minimálisnál is kevesebbet kelljen mozognod, akkor ne csodálkozz azon, ha taszítóan néznek rád, meg gondjaid lesznek.

Bocs, de én is csak nevetni tudok, amikor meglátom képeken vagy a TV-ben, hogy Amerikában hogyan mennek az elhízott emberek ilyen kétkerekűn, vagy 3 kerekű dagijárgányon, aztán a boltban meg veszegetik le a polcról a csipszeket, meg mirelit, mikrózható vackokat, a csokikat, kekszeket, stb.


Szerintem nem véletlenül keletkeztek ezek a mémek sem, az USA sajnos dugig van ilyenekkel, és mindegyikük valami járművön megy:


[link]


[link]


[link]


Nem csak nevetséges, de nagyon szánalmas látvány, hogy sok ember a saját egészségét ennyire telibesz@rja.

Ne akarj te is ilyen lenni. Változtass!


(amúgy kérdező hogy döntöttél?)

2017. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy diplomád van, egyáltalán nem enyhítő körülmény. Valljuk be lusta vagy, nem akarsz egy kicsit sem mozogni, és még túrázni is úgy mennél, hogy míg a többiek keményen gyalogolnak, de döcögsz mögöttük ezen a járgányon.

De nem értem. Most mégis mi a konkrét célod?

Ha le akarsz fogyni, akkor nagyon rossz irányba mész. Ha az a célod, hogy minél mozgásszegényebb, kényelmesebb életed legyen, akkor viszont nagyon jó úton haladsz, csak a szervezeted nem lesz ezért hálás, és meg fog téged jutalmazni mindenféle betegséggel, és korai halállal.

A látványra pedig nem a taszító jelző a legjobb, hanem a szánalomra méltó. Nekem is van hasonló cipőben járó ismerősöm. Panaszkodik, hogy kövér, hogy hamar elfárad, de természetesen mozogni nem akar többet, ő a wc-re is autóval jár.

2017. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!