Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem irigylitek ezeket a...

Ti nem irigylitek ezeket a fiatalokat?

Figyelt kérdés

[link]

Én nagyon, mert tudom, hogy nincsenek meg a képességeim ahhoz, hogy én is lelépjek és egy teljesen új, gondtalan életet élhessek. Irigylem őket (főleg a kommentek hatására), amiért ilyen okosak és nem kell többet Mo.-on élniük. Én sajnos 23 évesen is szenvedek az egyetemen és még 2-3 év mire végzek. Arról nem is beszélve, hogy utána is vért kell majd pisilnem egy olyan fizetésért, amiből éppen meg tudok élni. És mindez csak azért van, mert nem születtem jó képességekkel. Egy hozzám hasonló, hogy tud érvényesülni, hogy neki is jó és gondtalan élete lehessen? Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan gondolkozik?



2017. júl. 3. 11:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
53%
Nem születtél jó képességekkel? Igen, megérteném, hogyha pl. sportról lenne szó, de így... Ehhez csak tanulnod kéne, meg egy jó szakot választani, amiből hiány is van, nem pedig valami büfészakot letenni.
2017. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nincsenek meg a képességeid? Egyetemista vagy, nem lehetsz valami buta...

Minden a hozzáállásról és a kitartásról szól. Te sem gondolod komolyan, hogy ezek a tanulók úgy készültek fel, hogy kinyitották a könyvet, egyszer átolvasták és kész :)

2017. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigylem, ők átszenvedhették az elmúlt éveket, és a következőket is átfogják, és miért? Hogy utána évtizedeken át nagyon jó fizetés mellett a munkájuknak éljenek egy nagyon felelősségteljes és stresszes pozícióba. Persze, tudom hogy egy hét alatt fognak annyit keresni mint én 1 hónap alatt, de engem nem motivál a karrier és megelégedek ennyivel.
2017. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

én nem irigylem őket, de ha leírom miért, akkor csak nagyképűségnek vennétek :)


én diploma nélkül elég jól keresek, igaz rengeteget tanultam is érte

2017. júl. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Én a hátteret irigylem tőlük. Általános-középiskolás korom egy részében jól rajzoltam, matekversenyekre jártam jó eredménnyel, kémiából is az osztály egyik legjobbja voltam. Mindemellett kiemelkedő volt a fogalmazásom is. És? Senkit sem érdekelt különösebben. A szüleim nem kezdtek el építkezni a képességeimre. A matektanárom fejlesztett egy ideig, de beraktak helyette egyet, aki olcsóbb volt az iskolának. Szép lassan, minden képességem leépült egy átlagos szintre.

Nem tőlük irigylem, hanem azt sajnálom, hogy semmiféle olyan szülői támogatói háttért nem kaptam meg, amit ők. Helyette elváltak a szüleim, apám alkesz lett, anyám meg idegbeteg.

2017. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Edison mondta, hogy a tehetség 99%-ban kitartó munka és csak 1%-ban adottság.

De tehetetlen és lusta embereknek mindig jó kifogás, hogy nincsenek jó képességeik.

A cikk kommentjeire nem tudom, miért utaltál. Eleve eltértek a cikk témájától és legtöbbjéből süt az ősbunkóság.

2017. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

#6: Edison nem szociológus volt, ezért túl sokat nem jelent tőle az idézet. Főleg úgy, hogy nem igaz. A tehetség, az tehetség és adott. Önmagában a tehetségben nincs kitartó munka. Egy tehetséges művész leül a vászon elé és lefest egy képet pár perc alatt, ami ütős lesz. 99% munka volt mögötte? Nem.

A tehetetlen és lusta embereknek valóban jó kifogás. Meg azoknak is, akiknek nincsenek megfelelő lehetőségei. A társadalom nem homogénen ugyanolyan lehetőségeket dobál az embereknek. Van, aki rossz helyre születik és soha nem veszik észre a tehetségét. Van, aki nem tehetséges, de nyomják előre és sikeres lesz, aztán mindenki elismeri tehetségként.

2017. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Sunshinedoll ***** válasza:

Az, hogy valaki okos, az egy dolog. Abban biztos vagyok, hogy mindegyik diák megdolgozott azért, hogy ilyen neves egyetemekre felvették őket (nem olyan könnyű ám oda bejutni, nem elég "szimplán" okosnak lenni, mert akkor minden okos gyerek ott tanulna).

Legyél te is szorgalmas, és ne arra fogd a sikertelenséget, hogy mer' neked nincsenek extra képességeid. Ezt a legegyszerűbb mondani. Dolgozd ki a beled, és akkor majd jutsz valamerre.

2017. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%
#8: Szabópéter 2?
2017. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
9. Depressziós másokat lehúzó nihilista 243344. ?
2017. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!