Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem irigylitek ezeket a...

Ti nem irigylitek ezeket a fiatalokat?

Figyelt kérdés

[link]

Én nagyon, mert tudom, hogy nincsenek meg a képességeim ahhoz, hogy én is lelépjek és egy teljesen új, gondtalan életet élhessek. Irigylem őket (főleg a kommentek hatására), amiért ilyen okosak és nem kell többet Mo.-on élniük. Én sajnos 23 évesen is szenvedek az egyetemen és még 2-3 év mire végzek. Arról nem is beszélve, hogy utána is vért kell majd pisilnem egy olyan fizetésért, amiből éppen meg tudok élni. És mindez csak azért van, mert nem születtem jó képességekkel. Egy hozzám hasonló, hogy tud érvényesülni, hogy neki is jó és gondtalan élete lehessen? Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan gondolkozik?



2017. júl. 3. 11:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
6%
#10: Nem, csak realista.
2017. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem.

Pontosan tudom, milyen stresszes egy ehhez hasonló jóhírű iskola matek tagozatos osztálybelijének lenni. (Nem ide járok :D)

Meg aztán ők sem úgy vannak, hogy na okos vagyok aztán jólvan. Rengeteget kell tenni a sikerért.

A másik meg, hogy én nem lennék képes itthagyni a szülőföldem, semmilyen magas fizetésért vagy jónevű, elit egyetemére sem. Egyszerűen nem tudnék úgy teljes életet élni már. Valami mindig hiányozna, ezzel nem tudnék együtt élni egy életen keresztül.

Én nagyon sok sikert kívánok Nekik! Remélem teljesül ezzel az álmuk, hogy ezeken az egyetemeken tanulhatnak tovább! :)

2017. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Valóban sokat számít a belefektetett munka is, de pl. egy diákolimpiát matekból (erre van rálátásom, de úgy sejtem, hogy másból sem) tehetség nélkül nem lehet megnyerni. Az egyik volt matektanárom tehetséges gyerekekkel is foglalkozik, ő is mondta sokszor, hogy mekkora tehetséggel rendelkeznek azok a gyerekek, akik ilyen versenyeken akár csak részt vesznek. A kiemelkedő teljesítményhez persze nem elég a tehetség, kitartó munka is kell hozzá.

Én irígylem őket, mert sajnos nekem nincs ekkora tehetségem. Ennek ellenére szorgalmasan tanulok, de ilyen eredményeket soha nem leszek képes elérni. Ugyanakkor örülök, hogy vannak ilyen okos emberek kis hazánkban :)

2017. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11. Milyen szépen hangzik annak tartani magad, miközben a válaszod alapján messze vagy tőle. De ha egyeseknek ez a realizmus akkor valóban az vagy.
2017. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14: Kifejtenéd, hogy miért állok messze a realizmustól? Megcáfolnád valamelyik állításom? Csak, hogy ne a levegőbe beszéljünk.
2017. júl. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!