Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan betegség, ami...

Létezik olyan betegség, ami miatt az ember összevissza beszél néha, hazudozik és a dolgait elhiszi magának,?

Figyelt kérdés
Egy régi barátomról van szó.A hazudozás mára már kezd javulni, de így is talál ki dolgokat. Küldött képet a "barátjáról" és aláírta hogy "imádni való"(én tudom hogy kell írni,viszont az ő helyesírása katasztrófa,ennek később szerepe lesz).Én visszaírtam neki,hogy az.(és egy ilyen unott szmájlit).Erre ő:honnan tudod?Mondtam neki,hogy ez irónia,tudja-e,hogy az mi?Erre ő:nem is tudsz írni. Na én már itt kiakadtam.Aztán leírtam neki,hogy mi a baja most ezzel meg min akadt ki?"Kurv* jó vagy". Írtam neki még,de nem írt vissza,szóval elköszöntem azzal, hogy teljesen elegem van már ebből,hogy utánoz,minden héten megsértődik és én kérjek bocsánatot,hogy hülyének néz és hazudozik. És letiltottam. Mert ezt minden egyes héten eljátsza,csak más szituációval,már írtam,hogy utánoz,kispécézett magának egy lányt és az összes fiút aki a közeletébe van kiakar sajátítani,van hogy érthetetlen dolgokat mond(Én:hát akkor elérte a célját.Ő:Nem.Én:Miért szerinted nem ez volt a célja?Ő:Akkor éri el a célját ha elköszön,mert mindig azt szokott),összevissza beszél és sorolhatnánk.Úgytudom nincsen mentális problémája,de én egyre jobban kezdem azthinni,hogy van..És emiatt lelkiismeretfurdalásom van,ugye hogy letiltottam,de nekem már nincs hozzá idegzetem..Ez lehet egy betegség,vagy csak visszamaradott lehet?
2017. júl. 3. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A Korsakoff-szindróma hasonló, de ez általában alkoholistáknál jön elő.
2017. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen barátom aki olyan hihetöen hazudott hogy csak évekkel késöbb jöttem rá hogy igazábol semmi valoságalapja nincs a történeteinek, szoval örülök hogy már nem beszélünk.
2017. júl. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy ilyen "barátnőm" hát sokszor elgondolkodok, hogy mennyire az, vagy sem. Na mindegy.

Ő rengetegszer kiszépíti a valóságot, társaságtól függ, hogy kinek mit mond, tehát egy hónapon belül mást mond nekem, amikor ketten beszélünk csak, és mást mond a többieknek, aki előtt eljátsza, hogy milyen menő.

Ha valami hülyeségben benne volt, ami szarul sült el, úgy meséli el, hogy mentse a bőrét.

Sokszor nem veszi észre, hogyha fáj másnak, amit mond, ő pedig ugyan azt megemlíti másnak, hogyha vele történik.

Szerintem valahol az önértékelésével is van baj egyébként.

De még ezek ellenére sem tudom utálni, pedig néha nagyon átmegy egy határon.

2017. júl. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Korsakov/Korsakoff szindróma azért nem egészen az, hogy egy tini képeket küldözget a nem létező barátjáról :)


Szerintem ő csak érdekes akar lenni, ezért talál ki barátokat, történeteket.

2017. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 tudom, azért írtam a Korsakoff-szindrómát, mert abban kimondottam jellemző, hogy a csávókám kitalál minden szart, mert nem emlékszik, mit csinált korábban.
2017. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Az értelmetlen dolgai,az hogy nem érti amit mondok,a hazugságain kivűl alig vannak saját gondolatai,stb. miatt én azt gondolom,hogy mentális problémajá lehet.Egy ismerösöm szerint egy saját maga által kitalált világban él,és ezért a valóságot nehezen fogja fel.Ilyesmi lehet szerintem is.Vagy csak szellemileg visszamaradott.
2017. júl. 6. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!