Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a férfiak vagy a...

Szerintetek a férfiak vagy a nők az okosabbak?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül IQ-ra gondolok, hanem úgy általában az életben előrejutáshoz szükséges tulajdonságok terén szerintetek manapság a férfiak vagy a nők a jobbak?


Pl. jó diploma, nyelvek, ambíciók, kapcsolatok építése, önbizalom, érdekérvényesítés, de akár a sima IQ is része lehet, ha hozzásegít egy sikeres élethez, stb.



2017. júl. 9. 15:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Állítólag a férfiak között van a legnagyobb szórás intelligenciában. A férfiak közül kerül ki a legtöbb zseni,de a legtöbb gyengeelméjű is. A férfiak közül kerülnek ki a legjobb sofőrök,de a legrosszabbak is. De nők között is sok zseni van.
2017. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%
Mindenkinek mást jelent a siker. Mindenki más célokat tűz ki maga elé, valami keményebb, valami könnyebb. Egy ember "sikeres" lehet, ha az őáltala idealizált álmot eléri vagy megközelíti, de nem lehet mondani, hogy "sikeresebb" valaki másnál, ha egyszerűen a másiknak nem ugyanaz a prioritása az életben. Szóval én nem igazán lehet arra a kérdésre válaszolni, hogy a nők sikeresebbek-e vagy a férfiak.
2017. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Lehet, hogy úgy kellett volna kérdezni, hogy kik a boldogabbak az életben, kik érzik úgy, hogy elérték, amit szerettek volna?


És hogy válaszoljak is: én a saját életemben több kiégett, változásra képtelen, demotivált férfit látok, és mintha több ambiciózus, szorgalmas, önmagáért, családjáért küzdő nő lenne.


Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a nők életképesebbek vagy erősebbek, csak én így látom.

2017. júl. 9. 15:49
 14/25 anonim ***** válasza:
47%
Philip Zimbardo új könyve, a "Nincs kapcsolat" ezt a témát boncolgatja, hogy manapság miért demotiváltabbak a férfiak, milyen társadalmi problémák vezetnek a fiúk boldogtalanságához. Én még csak részleteiben olvastam el a könyvet, az alapján tetszett, ajánlani még nem merem, de ha érdekel a kérdés, kedves kérdező, akkor érdemes lehet elolvasni a tanulmányt.
2017. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi női idegsebészt, szívsebészt, vadászgép pilótát, mesterlövészt, mechanikai karbantartót, mérnököt, informatikust ismersz? Na ugye, nagy részük férfi. :D
2017. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
24%
Ha általánosságban tesszük fel a kérdést, akkor a válasz az, hogy a férfiak. Az előttem hozzászóló felsorolásai is ezt igazolják. A férfiak sokkal racionálisabb döntéseket képesek meghozni, mint a nők, mert az érzelmi, emocionális tényezők nem zavarnak be a döntésmeghozatalban, mint a nőknél.
2017. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Az egyenjogúság még eléggé friss, a nők évszázadokon keresztül el voltak nyomva, az, hogy kevesebben érnek el látványos sikereket, csak annyit jelent, hogy kevésbé volt erre lehetőség, és még most is próbálják a nőket visszatartani. Én nőként megtapasztaltam, hogy hiába tanultam azt, ami érdekelt, és jó érzékem van hozzá, volt olyan, hogy csak azért nem hívtak be egy szakmabeli állásra, mert nő vagyok. Javul a helyzet, de még mindig nőként többet kell bizonyítani, mint egy férfinak. Nem adom fel.
2017. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az okosak okosabbak.

A nemek max kiegészítik egymást.


Jaaa, ki gondolta mi?

2017. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
83%

15-ösnek: az orvosok közt több a nő, idegsebészek között pont nem, de a (magán)pszichiáterek, pszichológusok közt szinte alig találsz férfit, aneszteziológusok, radiológusok, laboráns orvosok is majdnem mind nők.


gyógyszerészek, kutatók, biológusok, geológusok, alkalmazott matematikusok, bizonyos mérnöki szakmák, pl. vegyészmérnök, építészmérnök, akkor a pénzügyesek, köztük könyvvizsgálók, pénzügyi elemzők, projektmenedzserek között általában több a nő.


ja és gyakorlatilag a teljes HR szakma is nők kezében van.


16-osnak: "az érzelmi, emocionális tényezők nem zavarnak be a döntésmeghozatalban, mint a nőknél"


egy férfit egy rutinosabb nő sokszor a farkincájánál fogva vezet, mi ez, ha nem emocionális tényező?

2017. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, ezzel nehéz vitatkozni, de én az olyan döntéskre gondoltam, ahol csak a férfi maga van, kevés információból, a legoptimálisabb megoldást kell meghoznia, érzelmi tényezőktől mentesen.
2017. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!