Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdő vezetőként régóta nem...

Kezdő vezetőként régóta nem merek vezetni, mert félek, hogy karambolozok egy drága autóval. Mit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés
Már több mint fél éve megvan a jogsim és a környékemen rengeteg nagy értékű autó közlekedik emiatt nem mertem még a forgalomba menni - az egyébként 200 ezres autónkkal, mert félek, hogy valami nagykutya - adott esetben nem az én hibámból - belém rohan, aztán úgyis elintézi ismerősökkel (rendőrség, ügyvéd) és vétkes félként közvetetten a szüleim egy vagyon fizethetnek. Így is létszükség számukra az egyetlen autó (munka miatt), nagyon félek attól, hogy kezdőként - Murphy törvénye alapján simán lehetséges - valami történne vele, aztán én lennék a hibás. Van 200 ezrem (diákmunkából) és gondolkoztam azon, veszek egy autót saját felelősségre, de nem tudom, hogy ennyiből egyáltalán lehet-e üzemképes típust venni. Légyszi adjatok valami tanácsot, mert tuti ki fogok esni a ritmusból és sosem teszek szert vezetési rutinra! A jogsim is a vártnál drágább lett, mert 2-szer buktam meg. Nem szeretném a családi stabilitást megingatni egy nem várt hülye balesettel. Mit tudnátok nekem javasolni? Előre is köszi a segítséget.

2017. júl. 16. 20:36
1 2
 1/15 Captain Logic ***** válasza:
37%
Biztosan, amint meglátják, hogy kimész a forgalomba, 20-an beléd mennek.
2017. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
járj gyalog vagy biciklivel
2017. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de okosabbat nem tudok mondani, esetleg fordulj orvoshoz a paranoiáddal!
2017. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de kötelező felelősségbiztosításról hallottál már?
2017. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A KGFB ezért van, hogy ne kelljen vagyonokat fizetni. Persze megemelik keményen, ha balesetben vétkesnek nyilvánítanak, de azért ez nem úgy megy, hogy a "nagykutya lefizet mindenkit, és neked kell fizetni", ha ő a vétkes. Ha tényleg sok pénzük van, magasról tesznek rá, nem bajlódnak sikamlós ügyekkel csak emiatt, vesznek egy új kocsit, a régit meg eladják.


Ez inkább valami kifogás lehet, amiért nem akarsz a volán mögé ülni. :) 200 ezerből inkább semmilyen autót ne vegyél, mert azok közül sok már olyan állapotú lehet, hogy rád nézve veszélyes vezetned azt.

2017. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne félj! Szintén fél éve van jogsim, azonban próbálok minél többet vezetni, még akkor is, ha félek. Én például mai napig nem tudok normálisan parkolni, de ha nem próbálkoznék, akkor még ennyire sem menne, mint most. Féltem a nagy városi forgalomtól is, mert a mi családi autónkkal nehezebben indulok el, kell gázolni a kuplung felengedése előtt, ezért minden megálláskor stresszelek, hogy vajon most hogy indulok el ismét? Vajon lefullad a forgalom közepén vagy nem? Viszont, ha nem vezetnék, akkor sosem tanulnék meg normálisan, magabiztosan közlekedni. Ma például egy számomra teljesen új kocsival vezettem le 30 kilométert úgy, hogy előtte sosem próbáltam ki. Igen, féltem, hogy vajon hogy fog menni, vajon nem megyek-e neki az előttem lévőnek, vagy ehhez hasonlók, azonban ahogy beültem, tudtam mindent hogy kell csinálni. A félelmet csak az agyunk generálja, mert fél az ismeretlentől, azonban az alapokat már te is tudod, szóval bátran ülj az autóba, és vezess. Ha megnyugtat, tegyél ki egy T betűt vagy felkiáltójelet a hátsó ablakra, hogy a többiek tudják, hogy kezdő vagy, és akkor vigyáznak rád, figyelmesebbek lesznek ők is.
2017. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

akkor csináld úgy,mintha edzés lenne.

először vezess 1 hónapig heti 1 napot.

a 2. hónapban heti 2 napot stb.

vezess hétvégén akkor kevesebb az autó.

2017. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem a KGFB arra is kiterjed, hogyha egy 60 milliós S65 AMG Mercit húzok meg a saját hibámból akkor nem kell a szüleimnek +100 ezrekkel többet fizetni havonta, hanem csak mondjuk pár tízezerrel többet? Ha így van, akkor már most több lett az önbizalmam. :O
2017. júl. 16. 22:29
 9/15 anonim ***** válasza:

A biztosító fizet. Persze Te, mint károkozó, hátrébb sorolódsz, és ezért egy ideig magasabb díjért köthetsz csak biztosítást. Én megjártam ezt a dolgot, ezért két-három évig magasabb biztosítási díjam volt, mint másoknak.


A biztosítás lényege ez; "szétkeni" a kártérítést, de a kárt okozónak valamivel többet kell beadnia a közösbe. Cserébe a károsult biztosan megkapja a pénzét, és nem rokkan bele a balesetet okozó sem.


De még mindig egy elég valószínűtlen forgatókönyvből indulunk ki, nevezetesen abból, hogy Te okozol balesetet, vagy egy neked menő elintézi, hogy elmeszeljenek.

Nyugi, gyakorolj sokat, és egyre több lesz az önbizalmad!

2017. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szepen szokj be a forgalomba, eloszor kisutak, majd nagysavosok es aztan autopalya es utana a varos surubb resze. De am a nagykutyasra van egy sztorim. Haverom hajnali haromkor utkozott egyel a kis szuzukijaval es mi tortent? Jott meg ket hatalmas fekete dzsipp kiszaltak a kopaszok es szabadkoztak hogy csak irja ala a papirt amiben elfogadja hogy nem volt ott es egy kis penzt adtak amibol az autotvmegjavithatta. Az autojuk meg ment a zuzoba. Nem tokoltek sokaig mert epp valahova siettek. De gondolom te nem leszel olyan balfek hogy hajnali haromkor probalsz bekanyarodni valami suttyo gyartelep moge ami mellesleg lezart terulet mert valami kifutopalya a nagy fejeseknek. Szoval ne parazz ilyen dolgokon, mozdulj ki. Ha meg benazol az elejen csinalsz egy nagy t betut egy papirra amit kiteszel a kocsi hatuljara es maris mindenki toleransabb lesz veled az utakon.
2017. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!