Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen tönkretettek a...

Teljesen tönkretettek a szüleim lelkileg?

Figyelt kérdés

Rosszul esik, ha azt hallom másoktól, hogy boldogok. Pèldául a barátnőm is dicsekszik a barátjától kapott ajándékával, amire bunkón csak azt tudtam válaszolni, hogy "jajj, már nektek is ilyen van?". (horgonyos karkötő, amivel egyébként nincs bajom, sőt egy-kettő tetszik is)

Valószínűleg tudom, hogy a depresszióm okozza ezt, amibe a szüleim kergettek bele.

Alig másfél-három éves voltam, mikor elváltak. Ez engem nagyon mélyen érintett, és ez látszott is. Előtte jó evő voltam, viszont még most sem eszem meg mindent, válogatós vagyok. Akkoriban váltam csendessé, visszahúzódóvá is, viszont, ha valami nem tetszik, annak nagy hangot adok a mai napig is. Sejtésem szerint anyám nem sokat törődött velem, mivel az összes történetből a nagymamám köszön vissza, ő vitt és hozott az óvódába. (ez valószínűleg így is volt, a mai napig nincs vele szoros érzelmi kapcsolatom, sőt) Öt-hat éves lehettem, amikor apám szó szerint visszavásárolt magának, akkoriban gyerekként persze érdekeltek a játékok, amiket azért vett, hogy visszaszerezzen magának. De az egyetlen kép, amit akkoriból fel tudok idézni, az az, hogy a nagymamámnál (ott laktunk) egy szekrény előtt állok és apám minden tiltakozásom ellenére elvonszol magával. (ma sem igazi a kapcsolatunk és gyanítom, hogy nen is lesz soha) Ezt követően a másik nagymamámnál éltem, akit szintén nem kedvelek, mivel ő is próbálkozott ezzel, de szerencsére rájött, hogy én még egyszer ebbe nem mászok bele. Eléggé megviselt a környezetváltozás is.

Egy ideig, nagyjából 10 éves koromig minden rendben volt nagyjából, de ezután hihetetlenül hisztissé váltam, a földhöz vertem magam, és mindenért hisztiztem. Még a legkisebb apróságokért is. Tanulni volt, hogy nem akartam, ekkor anyám a hajamnál fogva az asztalba verte a fejemet, apám pedig valószínűleg megpofozott, bár erről csak ködösek az emlékeim, de, ha rájuk gondolok újra érzem a fizikai fájdalmat.

Ma anyám egy lusta dögnek tituál, amiért nem segítek neki a házimunkában, viszont, ha segíteni szeretnék egyből azzal jön, hogy "nem kell". Pedig van bennem igyekezet, szívesen segítek, ha kell meg is csinálom helyette, persze nem az én dolgom lenne ez teljes egészében. Van, hogy flegmán, úgy szól, mint egy kutyának, vagy, amikor többen vagyunk egy helyiségben azt mondja, hogy "add oda a sót" és nem néz rám, utána pedig mogorván azt mondja "neked szóltam ám!". Én megtenném, de fogalmam sincs, hogy nekem szól-e, vagy sem, ha felém se hajlandó nézni... Vagy bármit akárhogyan teszek, az neki nem felel meg, bármekkora is az igyekezetem. Apám nagyon keveset törődik velem (nem vagyok egyke) van, hogy nem is látom, az újabb hóbortja, hogy iszik. Volt már rá példa, hogy anyámat folytogatta, miközben mi is ott voltunk mellettük.

A szüleimnek ezek után sem fordult meg a fejükben, hogy elvigyenek legalább egy pszichológushoz, ezért ma már önbizalomhiánnyal,szerethiánnyal, megfelelési kényszerrel szorongással, depresszióval és mèg ki tudja mivel kell megküzdenem. Tényleg bárki fordul hozzám, nehezemre esik kedvesen visszaszólnom. A szorongás tipikus tüneteit minden nap észreveszem magamon. (például, ha elejtek valamit az utcán azt hiszem mindenki engem bámul, és nevet a szerencsétlenségemen) A depresszióm az utóbbi időben jelentkezett erősebben, nagy hangulatingadozásaim vannak, és lassan nagyon kevés dolog van, ami kicsit is felvidít, és már többször is voltak öngyilkos gondolataim.

Beszélni nem tudok a szüleimmel, értelmetlennek találnák a pszichológust is, mondván, hogy "nincs semmi bajom". De igenis van, mert tanulok pszichológiát, és sokszor órán jövök rá, hogy mennyire magamra ismerek az ilyenekben.

Az emberekben egyáltalán nem bízom, amit lehet megtartok maganak, mert félek, hogy amikor kitör belőlem ez felhasználnák ellenem. Barátom nincs, aki segítsen, a haverjaim pedig élik a saját kis életüket, és fel sem tűnik nekik semmi, pedig rengeteg morzsát elszórtam már... De ők ezt csak viccnek fogják fel, vagy azt mondják, hogy "ja, én is így vagyok vele" pedig szerintem ők abszolút nincsenek ilyen helyzetben. Azt észrevenném.

Ilyen esetben egy pszichológus, pszichiáter alap, de mit tudok még tenni?


2017. júl. 18. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megertelek kedves kerdezo, nekem is nagyon rossz gyerekkorom volt, sot meg ennel is rosszabb, ha szabad ezt mondanom, de tudom ez soha nem vigasz masoknak. Igen a gondolat egy eleten at ott lesz neked is, hogy miert eppen te, es milyen jo azoknak akiknek normalis csaladjuk van...

Ket ut all elotted, es te valasztasz hogy melyiken mesz. Az egyik amin most jarsz, a ketsegbeeses es az onsajnalat utja, ami teljesen normalis meg a te korodban. Es tudd hogy hiaba fordulsz pszichologushoz, bar segithet, de a problemadat alapvetoen nem fogja megoldani. Ugy latom egyebkent hogy itt minden lelki problemara ezt tanacsoljak a kerdezonek, hat en tapasztalatbol mondom neked, hogy a pszichologus csak a baj gyokeret segit neked feltarni, de a problema foleg ha kivulrol jon, nem fog megoldodni. Az ott marad, es nagyon ritkan jon kivulrol segitseg. En is a rossz gyerekkorom utan a partnerkapcsolataimban probaltam megkapni azt a szeretet amit soha nem kaptam meg, de mint varhato volt, csak abusive kapcsolatokat fogtam ki, ahol a borzalmas szeretet ehsegem miatt mindig en voltam a kiszolgaltatott fel. Ugyanezt mondhatom el a tarsas kapcsolataim barsatsagaim tobbsegerol is. Attol tartok rad is ez var majd ha kivulrol varod a megoldast, es hajszolod azt a szeretet amit a szuleid nem akartak neked megadni.

Persze nem tudom hogy milyen a kapcsolatod a csaladod tobbi tagjaval, van-e a tagabb csaladodban valaki akire szamithatsz? Mert ha igen, ott meg kaphatsz nemi erzelmi tamaszt, de ha nem akkor ra kell lepned az altalam tanacsolt utra. Megpedig:

A masik ut pedig az hogy elfogadod hogy a szuleid es a csaladod ilyen, es hogy ennek NEM te vagy az oka. Ezeknek az embereknek fogalmuk sincs a szeretetrol, nyilvan nemcsak teged, de masokat -ezzel egyutt magukat - sem kepesek szeretni. Es ezen pedig, barmit is teszel sajnos nem fogsz tudni valtoztatni.

Tudod, hogy a viselkedesuknek nincs koze hozzad, es magadra mint egy teljesen toluk kulonallo lenyre tekintesz.

Elkezdesz jovot illetoleg celokat kituzni, es igyekezz ezeket elerni. Ha van lehetoseged tanulj, legyenek terveid hogy az eleteddel mit akarsz kezdeni.

Elhatorozod, hogy barmi tortenik is te hiszel magadban, es nelkuluk is normalis boldog ember leszel.



Nem tudom hany eves vagy, de ha meg messze a 18 akkor sem biztos hogy gyamhatosaghoz kell fordulnod ha nem bantalmaznak testileg, 18 evesen elkoltozhetsz toluk es uj eletet kezdhetsz ha nagyon rossz a helyzet. Ha ki lehet oket birni, akkor maradj otthon addig amig tanulsz, mert nem biztos hogy ha egyedul vagy mint az ujjam akkor anyagilag meg tudod oldani a tanulast ha magadat is el kell tartani.

Ha ezt teszed, es hiszel magadban es nem veszed magadra a viselkedesuket, akkor normalis boldog felnottkorod lesz, ha nem, akkor sajnos egy eleten at szenvedhetsz ha egyaltalan megered a felnottkort es nem leszel ongyilkos.

Mas ismerosom is volt akinek borzalmas gyerekkora volt, es akik az elso utat valasztottak mind meghaltak vagy bolondok hazaban vannak. Csak azok tudtak normalis eletet elni, akik a masodik utat valasztottak.

Sok kitartast es erot kivanok hozza!

2017. júl. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem csak fizetős pszichológusok vannak.

Van TB alapon is. Menj el egyhez.

Én voltam ilyennél és nagyon lelkiismeretes volt. Elégedett voltam vele; kifogtam egy nagyon jót. (Bár nem volt ennyire súlyos a helyzetem, mint a tied.)

Egy próbát megér; mit veszítenél vele?

2017. júl. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 01:11 :)
2017. júl. 19. 10:41
 4/5 anonim válasza:

Nagyon jó választ adott az 1-es.

Picit más oldalról, más sztoriból (meghogy leírva könnyitsek magamon), nem a válás tett téged tönkre. Hanem szimplán egy full szar mintát láttál szüleidtől :/ Tudod, (és most jön az én könnyítésem írásban), nem vagy ezzel egyedül. Úgy 10%-ra teszem, akik ezen/hasonló úton járnak, azaz felismerik, hogy valami nagyon el lett rontva. Én is ebbe vagyok, pedig kívülről tökéletes családom van. Mindíg tudtam, éreztem, hogy valami nem stimmel, a szorongás volt az életem. 22 évesen ébredtem öntudatra, amikor totálisan egyedül voltam másik kontinensen. És nem volt nehéz élni, pedig full parát ültettek belém szüleim. Azután évekbe telt, hogy az a más érzés, (hogy az élet lehet normális is) önismereten és tapasztalatokon lecsengjen bennem. A 22 éves túra után kő keményen mentem a karrier irányába (előtte elég lusta voltam, a könnyű élvezeteket kerestem), sikerült. Persze manipuláltak ide-oda sokan, de egyre-egyre erősödött az én képem és az ,,én meg tudom csinálni és az életben ez nem akkora kihívás". 6 évvel rá okozták szüleim az első pánikrohamom, amivel életem megkoronázási achievementjét tették tönkre. Most az élet úgy hozta, hogy feltépett bennem egy régi sebet, úgy gyerekkor-serdülőkorit, egy régi, de sosem múló szerelmet, mely ha magamba nézek, gondolataimban végig kísérte az életemet. A probléma, hogy itt, gyerek-serdülőkoromban tették tönkre a szüleim az érzelmeimet. Sajnos nem tudják, hogy mi az a feltétel nélküli szeretet. Se azt, hogy érzelmeket hogyan kell kezelni, lezárni. Engem tiltottak a lánytól, mindenféle manipuláció/aljas eszközökkel. Hatásos volt, de ott akkor eltört bennem valami, így utólag már tudom. Minél többet gondolkodok, ez a legkorábbi hatás ami engem ért, amit nem tudok rendesen rendezni. Sok mást sikerült az elmúlt 10 évben. Hiába mondják rám, hogy mennyire rendben vagyok, én most erre keresni fogok egy pszichológust. Főleg mert megijeszt, hogy azt a megoldást látom, hogy mindenféle kapcsolat, hatás megszakítása a megoldás. Sajnos elérték, hogy a bizalmam nincs feléjük, megvetem az életvitelüket, és egy full kamu ami mutatnak magukról. Ezért nem tudom mikor manipulálnak, mikor nem. Majd aztán mikor élnek vissza ezzel. Azt tudom mondani, hogy tanulj jó szakmát, keress pénzt, rakd félre, gyűjtögess, mert lehet azt mondják, hogy a pénz nem boldogít, a pénz az biztonságot ad és függetlenséget. Külföldi melót is nyugodtan bevállalhatsz. Ez az első lépés, hogy önálló életed legyen, és a gyógyulás útjára lépj. Mert kell a biztonság és a nyugalom.

2022. dec. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

07:15

Minden jót neked! :) Azóta viszonylag rendeződtek a dolgaim, bár pszichológusnál nem jártam még. Tavaly előtt jött el az a pont amikor azt mondtam, nem, többet ezt nem tűröm el, azóta tudatosan figyelek rá, hogy a gondolkodásom az eddigi ellentétje legyen, amiben sokat segít a jó munkakörnyezetem is. Külföld tervben volt már a kérdés kiírása előtt is, csak idő kérdése, és remélem attól a kicsitől is megszabadulhatok, ami visszamaradt az említettekből.

2023. jan. 1. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!