Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik voltak azok a helyesírási...

Mik voltak azok a helyesírási hibák, amik láttán nem bírtad visszafogni magad, és helyretetted a kérdezőt?

Figyelt kérdés
Nem egy ékezet lemaradására gondoltam. Nekem a "kedvencem" még mindig a láthassuk, halhassuk, tapinthassuk.

2017. júl. 20. 23:25
1 2 3 4
 21/37 BringaManó ***** válasza:
parfume-öt? ó, ez már átlagon felül végiggondolt megoldás, én parfumét vártam volna... :-)
2017. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 BringaManó ***** válasza:
50%
"-uális"? hm, biztos lennének páran, akik kétségbe vonnák ennek a toldaléknak a "magyar" voltát... :-)
2017. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 BringaManó ***** válasza:

#18-ra "válasz":

[link]

2017. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Na, az -uálisban tényleg hibáztam... úgy mondanám, magyarosított :D.
2017. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 BringaManó ***** válasza:

és – félreértés ne essék – nem arról van szó, hogy "ahh, ezek a mai fiatalok! hogy az utóbbi években micsoda romlásnak indult a nyelv!..." – ugyanis a fent linkelt, közel 14 éves cikk úgy kezdődik, hogy "Csaknem fél évtizeddel ezelőtt egyszer írtam már e rovatban e témáról Az „eltűnt” ikes ragozás címmel."...


az tehát összesen már egy emberöltő... :-)


és amikor egy nyelvtudós azt mondja, hogy valami eltűnt, akkor az még ahhoz képest is minimum 1-2 (de inkább több) emberöltővel korábban kezdődött...

2017. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 BringaManó ***** válasza:

jaj, bocsánat, valamit benéztem, a 14+5, az még nem egy emberöltő, csak majdnem,

és ha már önkorrigálok, akkor azt is elismerem, hogy vannak olyan "mikrojelenségek", amelyeknek nincs több emberöltőnyi "átfutási ideje"... :-) – de az igeragozási rendszer időtlen idők óta nyúló (illetve gyakorlatilag folyamatos) formálódása nem ezek közé tartozik.

2017. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
29%

Engem nem zavar, ha valaki helytelenül ír. Jobban zavar, ha feltesznek egy kérdést, ahelyett, hogy segítenének neki, csak kötekednek a helyesírása miatt. Én inkább örülök, akármilyen bugyutaságot is kérdezett az illető, hogy próbál tájékozódni. Erre csak leoltást kap. Csoda ha nem mer kérdezni sem és a való életben a hü..eséget csinálja majd?!


Bár van, hogy egy-két dolog idegesít, de nem az alapból rossz helyesíróknàl, hanem akik elvileg helyesen írnak és kötekednek, miközben ők is elgépelnek szavakat, vagy rosszul írják le. A másik az indokolatlan becézgetés is zavar. Pl.tejci.... legyen tej, tejcsi vagy akár tejecske....de tejci??? Vagy ha valaki azt mondja, hogy bocs,de azért írok helytelenül, mert telóról vagyok. Nem, azért írsz helytelenül, mert nem tudsz írni helyesen! :D

Biztos nekem is van egy pár hibám ebben a szövegben. :D

2017. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
52%

27.


Ha vki egy-két helyesírási hibát vét, az nem probléma. De ha kb. olvashatatlan az írás, annyira rossz helyesírásilag és nyelvileg is, az tiszteletlenség. Hogy várja el, hogy segítsenek neki, ha egy Word ellenőrzőt nem képes átfuttatni az írásán, ha tudja, hogy nem jól ír helyesen? Senkinek nincs 3 órája arra, hogy kibogarásszon 10 sort...

2017. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan ez nem helyesírási, hanem nyelvhelyességi hiba, de engem ez akaszt ki a legjobban, nagyon sokszor használják egyelőre helyett azt, hogy egyenlőre...
2017. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
52%

Sorszámneveknél pont helyett "-dik": 5-dik, vagy 5.-dik


A % jelnél szoktam érdekes ragozást látni: 5%-alék, 5%-ék, stb.


Törtszámneveknél ilyet szoktam látni: 2/3-ad, 1/2-ed


Szex "-vel" ragozása se megy sokszor egyeseknek.

2017. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!