Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnam kicsit visszafog...

Hogyan tudnam kicsit visszafogni a hizast?

Figyelt kérdés
22 hetes terhes vagyok, 160 magas es kb 53.5kg-val kezdtem a terhesseget. Mar 5 kgot hiztam es nagyon megnott az etvagyam is, az edes dolgokat is kivanom. Probalok odafigyelni az etkezesre, megsem sikerul. Sajnos az utobbi hetekben ugrott igy meg, mit tudtok tanacsolni?

2017. jan. 26. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Akaraterőt.
2017. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyél úgy, mint régen, és ha még pluszban éhes vagy, egyél abonettet magas hústartalmű (90+) sonkával. Abban alig van kalória, viszont nagyon laktat.


Az édesre nem tudok mint mondani, az - ha megeszik - hízlal, akár terhes valaki, akár nem.


Esetleg próbálj meg egy másik terhesvitamint, mert attól is nőhet az étvágyad.

2017. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne él annyit. Egyszerü a válasz. Amúgy meg,ezt mindígis hülyeségnek tartottam,hogy sok terhes nö úgy vélekedik,hogy kettö helyett kell ennie.

De nyugi,ha így folytatod,szül€sig lehetsz még 70 is.:D

2017. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vitaminokat szedsz? MagneB6? Nekem attól volt hatalmas étvágyam. Esetleg válts vitamint, az is okozhatja.

Édességre tippek: Túró natúr joghurttal kikeverve édesítővel ízesítve kevés mazsolával

Veszek Zero kólát és néha abból egy pohárka is kielégíti a sóvárgásomat

Vettem diabetikus édességet, kekszet és abból pár kockát, falatot eszek

Sütöttem magamnak egy zabliszttel, édesítővel készült almás pitét és pár napig azt nassolom ebéd után (persze azt sem lehet egyszerre bevágni). De ugyanígy csinálhatsz túrós sütiket (nagyon jó diétás receptek vannak fent és a hozzávalókat is elég egyszer beszerezni), vagy zabkekszet.

Reggelizz bőségesen, ebédre picit kevesebb szénhidrátot, de még akkor is ehetsz és estére könnyebbet. (pl. sokszor eszem a túrót, amit fent írtam) Étkezések közben ehetsz pár falat kekszet, gyümölcsöt, joghurtot, sajtot...

Remélem picit tudtam segíteni!

Sajnos ilyenkor jobban ragadnak a kilók. Tapasztaltam. Nagy odafigyelés mellett is hamarabb felcsúsznak. Én amúgy is hízékony alkat vagyok. Irigylem azokat akik bármit, bármikor ehetnek és alig vagy nem is híznak.

2017. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj oda a szenhidratra,már önmagával ennyi is elég lehet.

Én terhességi cukorbeteg lettem, emiatt drasztikusan csokkentenem kellett a szénhidrát bevitelét. Az első hónapban fogytam 3 kg-t!

Fehérjét, zöldséget eszek bőven, mégis maradt a sulyom. 34 hetesen 6 kg pluszban tartok, pedig 26 hetesen már 9 kg plusz volt rajtam. Eleve túlsúllyal is kezdtem a terhességet.

Szerintem dicséretes, hogy erre odafigyelsz, nem értem ilyenkor a beszólós kommenteket ...

Á neten sok alacsony szenhidrat tartalmú receptet, ötletet találsz, keress rá a 180 vagy 200 g-os diétára.

Nekem nasinak, edessegnek nagyon bevált az almakompót edesito szerrel, pl. Á light cola is jó ötlet, édes íz, de nem hizlal (persze max 2 dl egyszerre).

Ha odafigyelsz, nem leszel sem 70 kg,sem bálna!

2017. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 22 hetesen az 5 kg plusz nem jelent problémát, ez még nem vészes hízás. Ennyi teljesen belefér. Én sajna már 3kg-ot híztam, pedig még csak 11 hetes vagyok. De sokat kellett is feküdnöm, pihennem eddig. Remélem a 12. hét után mozoghatok, figyelni fogok az étrendemre is, és nem lesz jelentős hízás.
2017. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell zabálni és mindennek csak a felét enni
2017. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es válaszoló! Nem feltétlenül kell zabálni ahhoz, hogy felszaladjon az elején 2-3 kg.(A kérdező esetében 5 kg.) Nekem például sajnos sokat kellett feküdnöm, így nem mozoghattam, ami fontos lett volna ebből a szempontból. De sajnos a 3 kg rajtam is ott van, és max. csak megállítani próbálhatom a további hízást (legalábbis egy időre).
2017. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szintén a 7-esnek: Én az összes terhességemnél +3 kilónál tartottam 20 hetesen, akár vigyáztam akár nem. 25 hetesen meg + 5 kg-nál (egyes terhességnél és ikreknél is). Ekkorra ennyi az élettani súlygyarapodás.

A vége 10 kiló lett, az ikreknél meg 14. Utóbbiakat 10 napja szültem, és a terhesség előtti súlyomnál vagyok. A terhesség gyarapodással jár, "zabálás" nélkül is.

22 hetesen nem a világ vége a +5 kiló, szerintem teljesen normális!

2017. febr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!