Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha valaki vallásos?

Miért baj az, ha valaki vallásos?

Figyelt kérdés

A mai világban egyből hülyének nézik azt az embert, aki vallásos, főleg akkor, ha keresztényről van szó. Lenézik, mert vasárnaponként templomba jár, imádkozik mielőtt enne vagy este lefekvés előtt is imádkozik és gyakran olvassa a Bibliát, stb.

Sőt az emberek ironikusan ócsárolják a vallást. Az emberi hülyeségért pedig a vallást hibáztatják. De kérem, egy prűd ember nem feltétlenül vallásos. Ráadásul Jahve nem a túlzásba vitt szemérmesség istene, hanem a szereteté. Mellesleg Jézus se ítélte el a házasságtörő asszonyt, inkább megmentette a megkövezéstől. Az való igaz, hogy számos ember félreértelmezi a vallást és emiatt az egész egy kicsit torznak tűnik, de nem az.

Arról pedig még nem is beszéltem, hogy olyanok ócsárolják a keresztény vallást, akik sose olvastak bele a Bibliába és meg se próbálták megérteni maga a vallás lényegét. Szerintük az egész egy irracionális baromság, de valójában ez transzracionális és közel sem baromság.

Én nem vagyok úgymond vallásos, viszont panteista és valamennyire deista is vagyok. Szerintem az ember hittel született és a hitet szimbolikus értelemben a vallásban ábrázolja. Egyszerűen ez embernek olyanok, hogy valamiben hinniük kell. Valaki Istenben, valaki a tudományban és valaki magában hisz. Én mind a háromba hiszek.

Minden egyes ember arra hivatkozik, hogyha Isten létezne, nem lenne nyomor a világon és akkor minden ember imáját meghallgatná. Azaz Isten nem tesz mindent a seggünk alá, ergo nem létezik. De könyörgöm, Isten nem csicska. A vallás nem a vágyaink beteljesedésére való, hanem arra, hogy erőt és reményt adjon, hogy el tudjuk érni céljainkat. A vallás nem csak arra ösztönöz, hogy higgy Istenben vagy az istenekben, hanem arra is, hogy higgy magadban és abban is amit csinálsz, azaz az önbizalom növelésre is ösztönöz. Hogy akarunk bármit is elérni az életben, ha nem hiszünk magunkban?

A másik egy hittan óra felér egy etika órával. A Biblia, görög eredetű szó (büblosz), ami azt jelenti, hogy "könyvecskék". Tulajdonképpen nagyon régi erkölcsi célzatú történetek alkotják az Ószövetséget. De nem kell ilyen messzire menni, miközben ott van a Görög mitológia. A görög mítoszok szintén erkölcsi célzatú történetek. Elég csak elolvasni Psyché történetét, vagy ott van Orfeusz és Euridiké története. Mindegyik nevelő célzatú csak ki kell nyitnia az embernek a szemét, hogy megértse, nem pedig vakon fikázni a vallást.

Gondolom mindenki látta a Pi élete című filmet. Na az valójában egy könyv, aminek a története tényleg igaz. Yann Martel egy lúzer író volt, egy kiadott könyvéve se tudta learatni a babérokat, ezért kiment Indiába, hogy ihletet merítsen. Na akkor találkozott egy vénemberrel, aki mesélte, hogy ismer egy Pi nevű fickót, akinek elég érdekes története van. Ha az ember meghallgatja, akkor rájön, hogy mégis van Isten. Végül ez a Yann Martel fölkereste Pi-t/Mr. Pattle-t, aki pedig szívesen elmesélte a történetét. Valójában tényleg egy tigrissel volt összezárva egy mentőcsónakban a Csendes-óceán közepén. Én amúgy olvastam a könyvet és arra jöttem rá, hogy Pi-t nem csak a kiemelkedően jó esze tartotta életben, hanem Richard Parker, a tigris és a hite. Ebben az a fura, hogy a vallást fikázzák, de a Pi élete című könyv filmesített változatát istenítik. Erről ennyit.



2017. júl. 21. 11:43
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Ja, mindig is voltak tanító jellegű mesék, de érdekes módon a mitológiákban található a legtöbb.

Egyébként mielőtt a keresztény vallás globálissá vált, szinte minden népnek volt saját hitvilága. Vajon miért? Mert az ember szükségeli a hitet.

2017. júl. 21. 12:41
 12/37 anonim ***** válasza:
0%
A világ legnagyobb gondolkodóinak a nagyrésze sem tudta bizonyosan kimondani Isten létezését vagy nem létezését, de itt a gyakori kérdéseken kitalált lényként könyvelik el. Ez is sokat elárul.
2017. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

"Nem egy olyan embert ismerek, aki előítéletes a vallásos emberekkel."


Itt a fórum meg tele van olyan vallásosokkal, akik előítéletesek az ateistákkal szemben.

Olyanokkal jönnek, hogy ateista nem lehet erkölcsös, mi termeltük ki a holokausztot, meg a gulágokat stb. stb. Mintha azt akarnák ezzel mondani, hogy aki ateista, az mind gyerekeket darál éjfélkor fekete gyertyák fényében. Hidd el vannak ilyenek, akik ezt gondolják rólunk.

2017. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Szerintem az árul el sokat hogy a kereszténység 300 évvel Jézus állítólagos halála után kezdett el terjedni, amikor már bizonyosan senki sem élt, aki láthatta volna. Mindez egy olyan korban, amikor alig volt dokumentáció. A legtöbb dolgot amit tudunk több száz évvel későb élő emberek írták le, elbeszélések alapján.
2017. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Aki vallásos, nem feltétlenül hisz abban, hogy az első ember Ádám és Éva volt. A bűnbeesés történetét szimbolikusan kell értelmezni, nem szó szerint. Ez a baj a materialista gondolkodással. Olyan brutálisan racionális, hogy már az ember nem veszi észre a háttér üzenetet. Nyilván nem Ádám és Éva volt az első két ember. Ahogy Káin és Ábel történetét se kell szó szerint értelmezni.
2017. júl. 21. 12:47
 16/37 A kérdező kommentje:

Egyébként apám lelkész és ő is bátran kijelentette, hogy Jézus, aki szerinte létezett, szimplán egy kiemelkedően különleges ember volt és nem Isten fia. Szóval nem minden vallásos elvakult.

Egyébként én nem vetem meg az ateistákat és nem vagyok velük előítéletes.

2017. júl. 21. 12:50
 17/37 anonim ***** válasza:
És akkor rájöhetünk arra is hogy a Bibliát sem kell szószerint értelmezni. És valójában az egész történetek és tanmesék gyűjteménye.
2017. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
#16. És a vallás kategóriába se menj át ezekkel a gondolatokkal, mert ott meg megkapod, hogy nem is vagy igazi hívő :)
2017. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Ha a kereszténységet megéled,( nem csak a viták meg a vélemények érdekelnek), akkor nem lesz miért lenézni téged.


A kereszténység köntöse alatti bűnözés pedig legyen mindig is szóvátéve!

Mert az elég égő.


Aki meg kitalációnak véli az nyugodtan mondogassa, én meghallgatom a véleményét de vitázni felejtős, hogy fogok vele.

2017. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Nem baj, a "csak hívőknek" végre le kellene szállni a vallásos emberekről. Ennyi. Egy embert látatlanban megítélni, úgy, hogy magadat hívőnek tekinted ellentmondásos. Úgy meg pláne az, hogy te magad is tulajdonképpen egy egyház berkeiből teszed mindezt. Annak az egyháznak a nevét használva kisebb szervezetekben, közösségekben.
2017. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!